Archiwa: Kamienie

labradoryt

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt

Labradoryt to kamień odwagi. Na pierwszy rzut oka najczęściej kamień ten wygląda pospolicie, nawet szarawo, jednak jeśli spojrzy się na niego dokładniej ujrzeć można poświatę. Kamień świeci jak zorza polarna, połyskuje na różne kolory. Najczęściej ma poświatę niebieską i zieloną, może mieć również złotą, różową lub fioletową. Czasem połysk labradorytu jest delikatny i ledwo widoczny, a czasem świeci niemal nienaturalnie.

Kolczyki z labradorytem

Wisior labradoryt

 

Zobacz więcej
larimar na uszy

Larimar zwany także „kamieniem delfina”

Larimar

Uwielbiam ten kamień ubierać w srebro, biżuteria z nim nie pozwala przejść obok niego obojętnie.  Larimary doskonale wyglądają w jasnym, jak również w oksydowanym srebrze. Staram się sprowadzać kamienie larimaru w częstej postaci, jak również z elementami skał. Staram się aby wzór na kamieniu był jak najciekawszy i aby przypominał piękne niebo.

Kolczyki z larimarem

Wisior z larimarem

W miłości kamień ten ułatwia znalezienie prawdziwej „drugiej połówki”.

Larimar zwany jest inaczej kamieniem delfina pochodzi tylko i wyłącznie z Republiki Dominikany na Karaibach.

W zależności od nastroju osoby noszącej może podobno stać się lekko kremowy lub zielonkawy.

Pewien jubiler dostał jednego dnia kamień do oceny. Był on dla niego tak piękny, że nazwał go imieniem swojej córki Larissy (zdrobniale Lari) łącząc je ze słowem „mar”, czyli po hiszpańsku „morze”.

Polecany jest szczególnie osobom spod znaku Lwa.

Zobacz więcej
Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją 

Niebieski połysk pojawia się w kamieniach bardziej przejrzystych, chociaż nie tylko. Niebieska poświata jest najbardziej cenna.  Kamień księżycowy najwyższej jakości występuje w Indiach i Sri Lance, ponadto są spotykanie, w Madagaskar, Mjanma, Brazylia, Tanzania, USA, Australia, Rosja. Natomiast w Polsce podobno koło Jeleniej Góry.

Kamień księżycowy łagodzą stres i lęki, wzmagają intuicję i duchowy rozwój.

Biżuteria z kamieniem księżycowym wzmocni twoją intuicję, wspomoże przy właściwych wyborach życiowych. Kamienie te pomagają odnieść sukces w miłości i biznesie.

Moon stone (kamień księżycowy) to minerał, który często wybieram do mojej designerskiej biżuterii, uwielbiam oprawiać go głównie w ciemne srebro. Jednak w jasnym srebrze również wygląda intrygująco.

Zobacz więcej
Pierścien z kianitem regulacja rozmiaru

Kianit cyjanit dynsten

Kianit cyjanit dysten – nazwa tego kamienia pochodzi od greckiego słowa kyanos – niebieski.

Zobacz więcej
Sztyfty trójkąty czaroit

Czaroit kamień harmonii

Czaroit

Czaroit kamień harmonii swoja nazwę zawdzięcza rzece Czarze, nad którą został odnaleziony po raz pierwszy w 1974roku i gdzie można go do tej pory odnaleźć. I wyłącznie tam. Ten kamień występuje bowiem tylko w jednym miejscu na świecie w Rosji. Powierzchnia jego występowania obejmuje jedynie 10 kilometrów kwadratowych.

Kamień ten jest nosi miano wyjątkowego kamienia, ponieważ jego złoże jest ograniczone i można go wydobyć już coraz rzadziej.  Czaroit zazwyczaj ma barwę wahającą się pomiędzy różnymi odcieniami fioletu i koloru liliowego.

Kamień ten wprowadza harmonię do życia noszącej go osoby. Dodatkowo też rozwija umysł i umiejętność kontaktowania się z samym sobą, ze swoim wnętrzem. Jest to kamień silnie związany z psychiką człowieka, dlatego też, kamień ten pomaga w bezsenności. Czaroit kamień harmonii niweluje zachowania agresywne, wycisza nerwy i sprawia, że właściciel przyjaźniej, cieplej i serdeczniej patrzy na innych ludzi. Jest kamieniem przeciw zawiści i negatywizmowi. Czaroit ma bardzo silną energię, dlatego też polecam go ludziom o kiepskim nastroju.  Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury.

Czaroit kamień harmonii nakłania nas do przyjaznego usposobienia, polecam go więc w kłopotach partnerskich. Czyni bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Chroni duszę przed osamotnieniem.

 

Jest to jeden z moich ulubionych kamieni, uwielbiam go w każdej postaci, dlatego też często używam go do mojej biżuterii artystycznej. Bardzo lubię łączyć czaroit z innymi kamieniami, tworzy on wtedy ciekawe kompozycje. Ostatnio poszukuję czaroitów połączonych w swej naturze z kolorami zielonym i czarnym. Czaroity takie, które zawierają w sobie kawałki skały macierzystej lub innych kamieni, aby okazy biżuterii były jeszczebardziej dla Was wyjątkowe.

Jako twórca biżuterii, uważam, iż kamień ten w każdej postaci i formie, pasuje do wielu modowych kompozycji, ze względu na swój stonowany kolor. Śmiało można nosić go do szarości, czerni, różu zieleni i nie tylko. Śledząc aktualne modowe trendy śmiało mogę powiedzieć, że jest to kamień ponadczasowy, dlatego też polecam go miłośniczkom natury. Sprawdź inne okazy biżuterii designerskiej.

 

Zobacz więcej
Czarny turmalin trójkąt wisior

Czarny turmalin kamień ochronny

Czarny turmalin kamień ochronny.

Nazwa turmalin pochodzi od syngaleskiego turmali określającego wielobarwność i zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia.

Turmalin czarny zwany też schörl (szerl, szerlit, skoryl).

CZARNY TURMALIN chroni  przed negatywną energią innych ludzi i nieprzyjemną atmosferą, ale dodatkowo także przed własnym pesymizmem, mobilizuje więc posiadacza do poważnego myślenia o życiu.

Bardzo przydaje się osobom, które mają  do czynienia z wyjątkową trudną i przygnębiającą sytuacją, ponieważ kamień ten wyzwala praktyczne podejście. Dodatkowo wspiera, aby bez emocji i bez strachu poradzić sobie z trudną sytuacją. Osoby noszące go przy sobie charakteryzują się większa pewnością siebie, są bardziej czujne i zdyscyplinowane. Turmalin odpycha negatywną energię lub przekształca w energię pozytywną. Blokuje psychiczne ataki, a także negatywną energię innych ludzi. Czarny turmalin uaktywnia pierwszy czakram. Poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową i oczyszcza aurę osoby posiadającej.

Turmalin Czarny – kamień ochronny ma niezwykle silną moc, więc jeśli czujesz, że ktoś Ci źle życzy, zazdrości albo obmawia i to ma na Ciebie zły wpływ, to jest kamień dla Ciebie. Jest to jeden z moich ulubionych kamieni, więc bardzo często pojawia się w mojej biżuterii. Bardzo lubię tworzyć wisiorki z tym kamieniem. Czarny turmalin zębaty wisior.

Dostępne są również pierścionki. Ciągle staram się zdobywać nowe okazy tego kamienia, aby móc go użyć w swojej biżuterii artystycznej. Poszukuję zarówno surowych okazów, jak i polerowanych. Kamień ten w każdej formie ma swój tajemniczy urok. Serdecznie polecam biżuterię artystyczną mojego wykonania z tym wyjątkowym kamieniem, który jest jednym z moich ulubionych.

czarny turmalin przeciw złym mocom
czarny turmalin przeciw złym mocom

Ponieważ turmaliny są bardzo kruche, należy wiedzieć, iż wszelkie niedoskonałości, które są widoczne na tym kamieniu tylko potwierdzają jego autentyczność. Nie jest to wada kamienia, lecz moim zdaniem zaleta, gdyż można gołym okiem stwierdzić prawdziwość.

Miejsca występowania czarnego turmalinu: Brazylia – Minas Gerais, Paraiba, USA – Kalifornia, Maine, Rosja, Finlandia, Pakistan, Afganistan, Sri Lanka, Namibia, Madagaskar, Włochy – Elba.

W Polsce turmalin czarny kamień ochronny – występuje tylko najbardziej pospolity, czarny szerl na Dolnym Śląsku.

Na koniec zachęcam do zakupu biżuterii z czarnym turmalinem.

Zobacz więcej
Wisiorek różowy turmalin rubelit

Różowy turmalin – rubelit – turmalin arbuzowy

Turmalin różowy wiąże się z miłością i czakrą serca, symbolizuje żeńską energię ying, jest kamieniem doskonałym by  uleczyć rany emocjonalne. Przywołuje miłość, przyjaźń i bogactwo.  Turmalin różowy może być używany do zapełnienia dziur w aurze powstałych przez negatywne związki lub bycie wykorzystanym przez kogoś.
Noszenie różowego turmalinu przy sobie w ciągu dnia uwalnia stres, neutralizuje napięcie,  odgania depresyjne myśli i zapobiega atakom paniki. Osobom, które zamknęły się emocjonalnie różowy turmalin wspiera w przywracaniu pasji życia i zapału. Poza tym ten kamień uspokaja, pomaga w odczuwaniu radości, szczęścia i zrelaksowania.

Wisior różowy turmalin 

 

urmalin różowy
Turmalin trójkolor fot.depositphotos.com
Zobacz więcej