Archiwa: Kamienie

szmaragd

Szmaragd

Szmaragd jego zielony kolor działa uspakajająco i pozwala odzyskać równowagę duszy, a także zwalczać negatywne emocje. Ma też wiele innych pozytywnych właściwości. Kamień miłości i bogactwa szmaragd.

Zobacz więcej
Rubin

Rubin

Rubin – jakie magiczne właściwości ma rubin? To symbol płomiennej miłości, intensywnego życia i namiętności. Ale to nie wszystko, dowiedz się więcej o tym kamieniu szlachetnym.

Zobacz więcej
Ametysty

Ametysty kamienie harmonii i relaksu

Jakie właściwości ma ametyst? Ametyst pomaga pomaga radzić sobie z nadmiarem emocji, dodatkowo jest nazywany kamieniem harmonii i relaksu.

Zobacz więcej
surowy diament

Diament biżuteria

Diament biżuteria – podobno diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Oczywiście nie przedkładajmy dóbr materialnych ponad relacje międzyludzkie. Ale sama świadomość noszenia diamentów poprawia już kobiecie humor.

Zobacz więcej
Kunzyt wisior 

Kunzyt

Kunzyt

Kunzyt (także: kuncyt, kunzit) to cenna odmiana jubilerska spodumenu ( minerał z grupy krzemianów należący do rzadkiej grupy minerałów występujący tylko w niektórych rejonach ziemi). Kamień odkrył G.F. Kunz w 1902 roku w Connecticut (USA).  Kamień ma barwę różową oraz fioletowo-różową, która spowodowana jest obecnością manganu. Dodatkowo ma silny szklisty połysk. Ma układ krystaliczny słupkowy lub tabliczkowy.

Kamień kunzyt jest kamieniem delikatnym, wpływ silnego światła słonecznego, może sprawić, że kamień straci swą barwę. Jeśli się zabrudzi można umyć go wodą. Biżuteria z kunzytem to najczęściej ciekawe i niepowtarzalne okazy.

 

Kunzyt kamień ma silne właściwości – oddziałuje silnie pozytywnie na relacje z innymi ludźmi.  Kamień dodaje nam delikatności i subtelności, jak również powoduje że jesteśmy bardziej atrakcyjni dla otoczenia. Pomaga na nowo dostrzec nieocenioną wartość naszych znajomości, przyjaźni czy związków.  Przekonuję i zjednuje nam osoby które nie były dla nas dotychczas przychylne. Pomaga odnaleźć właściwą drugą połówkę , a związek dzięki kunzytowi będzie wypełniony szczerą miłością.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy

 

Zobacz więcej
spectrolit

Spektrolit

Spektrolit w galerii internetowej Kamyki Moniki możesz kupić biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Spektrolit i jego właściwości są niezwykłe. Kamień zorzy polarnej to spektrolit.

Zobacz więcej
Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria artystyczna Białystok – unikatowa ręcznie robiona biżuteria ze srebra i bursztynu, egzemplarze dostępne od ręki lub na zamówienie. Pojedyncze sztuki designerskiej biżuterii hand made z bursztynu naturalnego dla Ciebie. Sprawdź.

Zobacz więcej
cytryn właściwości

Cytryn właściwości

Cytryn to kamień obfitości, przyciąga do naszego życia ludzi oraz sytuacje, które prowadzą nas do sukcesu i bogactwa. Kamień cytryn rozbija negatywną energię, rozprasza ją, a następnie przekształca w energię o charakterze ochronnym. Cytryn jest kamieniem sukcesu, wspiera ludzi kreatywnych w ich działaniach.

Zobacz więcej
błękitny akwamaryn

Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień szlachetny który bardzo często pojawia się w mojej autorskiej biżuterii artystycznej.

Zobacz więcej
Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej to kamień unikatowy. Na pierwszy rzut oka najczęściej kamień ten wygląda pospolicie, nawet szarawo, jednak jeśli spojrzy się na niego dokładniej ujrzeć można poświatę. Kamień świeci jak zorza polarna, połyskuje na różne kolory. Najczęściej ma poświatę niebieską i zieloną, może mieć również złotą, różową lub fioletową. Czasem połysk labradorytu jest delikatny i ledwo widoczny, a czasem świeci niemal nienaturalnie.  Labradoryt występuje w Finlandii, USA, Kanadzie i Madagaskarze.

Zjawisko poświaty labradorytu to rodzaj iryzacji zwany schillerescencją, która w tym przypadku określana jest mianem labradoryzacji. Iryzacja ta to efekt interferencji związany z wielokrotnym odbiciem światła na granicach struktur kamienia.

Właściwości labradorytu – labradoryt to kamień słońca i księżyca. Kamień głównie wzmacnia poczucie własnej wartości. Pomaga dojść do głosu intuicji, zwiększa zdolności parapsychiczne. Pozwala odkryć fałsz i obłudę, sprawia, że możemy żyć w prawdzie i dostrzegać rzeczy, ludzi, pobudki oraz emocje takimi, jakie faktycznie są. Uwalnia od natrętnych myśli, które ograniczają przed podjęciem działań.

Kolczyki z labradorytem

W mojej kolekcji znajdziesz wiele kolczyków labradorytami, są to zarówno sztyfty (małe i duże), jak również wiszące większe okazy.  Ze względu iż sprowadzam z zagranicy ciekawe sztuki, znajdziesz w mojej kolekcji wiele par do wyboru.

Wisior labradoryt

Wisiory srebrne z tym kamieniem, to podobnie do kolczyków jeden z topowych działów mojej galerii. Godne uwagi są, okazałe sztuki z tęczową poświatą z wieloma kolorami, z pewnością okazy fioletowe czy różowe są największymi rarytasami dl fanek labradorytu. Na pewno można znaleźć też wiece ciekawych sztuk wśród zielonych i niebieskich opalizacji. Małe czy duże labradoryty bez wątpienia zawsze zrobią wrażenie!

Naszyjnik z labradorytem

Pierścionek z labradorytem

Labradoryt zawieszka 

 

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Zobacz więcej