Archiwa: Kamienie

spectrolit

Spektrolit

Spektrolit w galerii internetowej Kamyki Moniki możesz kupić biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Spektrolit i jego właściwości są niezwykłe. Kamień zorzy polarnej to spektrolit.

Zobacz więcej
Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria artystyczna Białystok – unikatowa ręcznie robiona biżuteria ze srebra i bursztynu, egzemplarze dostępne od ręki lub na zamówienie. Pojedyncze sztuki designerskiej biżuterii hand made z bursztynu naturalnego dla Ciebie. Sprawdź.

Zobacz więcej
cytryn właściwości

Cytryn właściwości

Cytryn to kamień obfitości, przyciąga do naszego życia ludzi oraz sytuacje, które prowadzą nas do sukcesu i bogactwa. Kamień cytryn rozbija negatywną energię, rozprasza ją, a następnie przekształca w energię o charakterze ochronnym. Cytryn jest kamieniem sukcesu, wspiera ludzi kreatywnych w ich działaniach.

Zobacz więcej
błękitny akwamaryn

Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień szlachetny który bardzo często pojawia się w mojej autorskiej biżuterii artystycznej.

Zobacz więcej
Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej to kamień unikatowy. Na pierwszy rzut oka najczęściej kamień ten wygląda pospolicie, nawet szarawo, jednak jeśli spojrzy się na niego dokładniej ujrzeć można poświatę. Kamień świeci jak zorza polarna, połyskuje na różne kolory. Najczęściej ma poświatę niebieską i zieloną, może mieć również złotą, różową lub fioletową. Czasem połysk labradorytu jest delikatny i ledwo widoczny, a czasem świeci niemal nienaturalnie.  Labradoryt występuje w Finlandii, USA, Kanadzie i Madagaskarze.

Zjawisko poświaty labradorytu to rodzaj iryzacji zwany schillerescencją, która w tym przypadku określana jest mianem labradoryzacji. Iryzacja ta to efekt interferencji związany z wielokrotnym odbiciem światła na granicach struktur kamienia.

Właściwości labradorytu – labradoryt to kamień słońca i księżyca. Kamień głównie wzmacnia poczucie własnej wartości. Pomaga dojść do głosu intuicji, zwiększa zdolności parapsychiczne. Pozwala odkryć fałsz i obłudę, sprawia, że możemy żyć w prawdzie i dostrzegać rzeczy, ludzi, pobudki oraz emocje takimi, jakie faktycznie są. Uwalnia od natrętnych myśli, które ograniczają przed podjęciem działań.

Kolczyki z labradorytem

W mojej kolekcji znajdziesz wiele kolczyków labradorytami, są to zarówno sztyfty (małe i duże), jak również wiszące większe okazy.  Ze względu iż sprowadzam z zagranicy ciekawe sztuki, znajdziesz w mojej kolekcji wiele par do wyboru.

Wisior labradoryt

Wisiory srebrne z tym kamieniem, to podobnie do kolczyków jeden z topowych działów mojej galerii. Godne uwagi są, okazałe sztuki z tęczową poświatą z wieloma kolorami, z pewnością okazy fioletowe czy różowe są największymi rarytasami dl fanek labradorytu. Na pewno można znaleźć też wiece ciekawych sztuk wśród zielonych i niebieskich opalizacji. Małe czy duże labradoryty bez wątpienia zawsze zrobią wrażenie!

Naszyjnik z labradorytem

Pierścionek z labradorytem

Labradoryt zawieszka 

Zobacz więcej
larimar na uszy

Larimar zwany także „kamieniem delfina”

Larimar

Uwielbiam ten kamień ubierać w srebro, biżuteria z nim nie pozwala przejść obok niego obojętnie.  Larimary doskonale wyglądają w jasnym, jak również w oksydowanym srebrze. Staram się sprowadzać kamienie larimaru w częstej postaci, jak również z elementami skał. Staram się aby wzór na kamieniu był jak najciekawszy i aby przypominał piękne niebo.

Kolczyki z larimarem

Wisior z larimarem

W miłości kamień ten ułatwia znalezienie prawdziwej „drugiej połówki”.

Larimar zwany jest inaczej kamieniem delfina pochodzi tylko i wyłącznie z Republiki Dominikany na Karaibach.

W zależności od nastroju osoby noszącej może podobno stać się lekko kremowy lub zielonkawy.

Pewien jubiler dostał jednego dnia kamień do oceny. Był on dla niego tak piękny, że nazwał go imieniem swojej córki Larissy (zdrobniale Lari) łącząc je ze słowem „mar”, czyli po hiszpańsku „morze”.

Polecany jest szczególnie osobom spod znaku Lwa.

Zobacz więcej
Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe charakteryzują się specyficznym zjawiskiem świetlnym zwanym adularyzacją 

Niebieski połysk pojawia się w kamieniach bardziej przejrzystych, chociaż nie tylko. Niebieska poświata jest najbardziej cenna.  Kamień księżycowy najwyższej jakości występuje w Indiach i Sri Lance, ponadto są spotykanie, w Madagaskar, Mjanma, Brazylia, Tanzania, USA, Australia, Rosja. Natomiast w Polsce podobno koło Jeleniej Góry.

Kamień księżycowy łagodzą stres i lęki, wzmagają intuicję i duchowy rozwój.

Biżuteria z kamieniem księżycowym wzmocni twoją intuicję, wspomoże przy właściwych wyborach życiowych. Kamienie te pomagają odnieść sukces w miłości i biznesie.

Moon stone (kamień księżycowy) to minerał, który często wybieram do mojej designerskiej biżuterii, uwielbiam oprawiać go głównie w ciemne srebro. Jednak w jasnym srebrze również wygląda intrygująco.

Zobacz więcej
Pierścien z kianitem regulacja rozmiaru

Kianit cyjanit dynsten

Kianit cyjanit dysten – nazwa tego kamienia pochodzi od greckiego słowa kyanos – niebieski.

Zobacz więcej
Sztyfty trójkąty czaroit

Czaroit kamień harmonii

Czaroit właściwości – to kamień harmonii nakłania nas do przyjaznego usposobienia, polecam go więc w kłopotach partnerskich. Czyni bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Chroni duszę przed osamotnieniem.

Zobacz więcej
Czarny turmalin trójkąt wisior

Czarny turmalin kamień ochronny

Czarny turmalin kamień ochronny.

Nazwa turmalin pochodzi od syngaleskiego turmali określającego wielobarwność i zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia.

Turmalin czarny zwany też schörl (szerl, szerlit, skoryl).

CZARNY TURMALIN chroni  przed negatywną energią innych ludzi i nieprzyjemną atmosferą, ale dodatkowo także przed własnym pesymizmem, mobilizuje więc posiadacza do poważnego myślenia o życiu.

Bardzo przydaje się osobom, które mają  do czynienia z wyjątkową trudną i przygnębiającą sytuacją, ponieważ kamień ten wyzwala praktyczne podejście. Dodatkowo wspiera, aby bez emocji i bez strachu poradzić sobie z trudną sytuacją. Osoby noszące go przy sobie charakteryzują się większa pewnością siebie, są bardziej czujne i zdyscyplinowane. Turmalin odpycha negatywną energię lub przekształca w energię pozytywną. Blokuje psychiczne ataki, a także negatywną energię innych ludzi. Czarny turmalin uaktywnia pierwszy czakram. Poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową i oczyszcza aurę osoby posiadającej.

Turmalin Czarny – kamień ochronny ma niezwykle silną moc, więc jeśli czujesz, że ktoś Ci źle życzy, zazdrości albo obmawia i to ma na Ciebie zły wpływ, to jest kamień dla Ciebie. Jest to jeden z moich ulubionych kamieni, więc bardzo często pojawia się w mojej biżuterii. Bardzo lubię tworzyć wisiorki z tym kamieniem. Czarny turmalin zębaty wisior.

Dostępne są również pierścionki. Ciągle staram się zdobywać nowe okazy tego kamienia, aby móc go użyć w swojej biżuterii artystycznej. Poszukuję zarówno surowych okazów, jak i polerowanych. Kamień ten w każdej formie ma swój tajemniczy urok. Serdecznie polecam biżuterię artystyczną mojego wykonania z tym wyjątkowym kamieniem, który jest jednym z moich ulubionych.

czarny turmalin przeciw złym mocom
czarny turmalin przeciw złym mocom

Ponieważ turmaliny są bardzo kruche, należy wiedzieć, iż wszelkie niedoskonałości, które są widoczne na tym kamieniu tylko potwierdzają jego autentyczność. Nie jest to wada kamienia, lecz moim zdaniem zaleta, gdyż można gołym okiem stwierdzić prawdziwość.

Miejsca występowania czarnego turmalinu: Brazylia – Minas Gerais, Paraiba, USA – Kalifornia, Maine, Rosja, Finlandia, Pakistan, Afganistan, Sri Lanka, Namibia, Madagaskar, Włochy – Elba.

W Polsce turmalin czarny kamień ochronny – występuje tylko najbardziej pospolity, czarny szerl na Dolnym Śląsku.

Na koniec zachęcam do zakupu biżuterii z czarnym turmalinem.

Zobacz więcej