Archiwa: Kamienie

Turmalin niebieski indygolit

Turmalin niebieski indygolit

Indygolit (niewł. indikolit albo indykolit, ang. indicolite) jest odmianą turmalinu w niebieskim kolorze. Indygolit jest to bardzo rzadki minerał naturalny.

Zobacz więcej
szmaragd

Szmaragd

Szmaragd jego zielony kolor działa uspakajająco i pozwala odzyskać równowagę duszy, a także zwalczać negatywne emocje. Ma też wiele innych pozytywnych właściwości. Kamień miłości i bogactwa szmaragd.

Zobacz więcej
Rubin

Rubin

Rubin – jakie magiczne właściwości ma rubin? To symbol płomiennej miłości, intensywnego życia i namiętności. Ale to nie wszystko, dowiedz się więcej o tym kamieniu szlachetnym.

Zobacz więcej
Ametysty

Ametysty kamienie harmonii i relaksu

Jakie właściwości ma ametyst? Ametyst pomaga pomaga radzić sobie z nadmiarem emocji, dodatkowo jest nazywany kamieniem harmonii i relaksu.

Zobacz więcej
surowy diament

Diament biżuteria

Diament biżuteria – podobno diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety. Oczywiście nie przedkładajmy dóbr materialnych ponad relacje międzyludzkie. Ale sama świadomość noszenia diamentów poprawia już kobiecie humor.

Zobacz więcej
Kunzyt wisior 

Kunzyt

Kunzyt

Kunzyt (także: kuncyt, kunzit) to cenna odmiana jubilerska spodumenu ( minerał z grupy krzemianów należący do rzadkiej grupy minerałów występujący tylko w niektórych rejonach ziemi). Kamień odkrył G.F. Kunz w 1902 roku w Connecticut (USA).  Kamień ma barwę różową oraz fioletowo-różową, która spowodowana jest obecnością manganu. Dodatkowo ma silny szklisty połysk. Ma układ krystaliczny słupkowy lub tabliczkowy.

Kamień kunzyt jest kamieniem delikatnym, wpływ silnego światła słonecznego, może sprawić, że kamień straci swą barwę. Jeśli się zabrudzi można umyć go wodą. Biżuteria z kunzytem to najczęściej ciekawe i niepowtarzalne okazy.

 

Kunzyt kamień ma silne właściwości – oddziałuje silnie pozytywnie na relacje z innymi ludźmi.  Kamień dodaje nam delikatności i subtelności, jak również powoduje że jesteśmy bardziej atrakcyjni dla otoczenia. Pomaga na nowo dostrzec nieocenioną wartość naszych znajomości, przyjaźni czy związków.  Przekonuję i zjednuje nam osoby które nie były dla nas dotychczas przychylne. Pomaga odnaleźć właściwą drugą połówkę , a związek dzięki kunzytowi będzie wypełniony szczerą miłością.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy

 

Zobacz więcej
spectrolit

Spektrolit

Spektrolit w galerii internetowej Kamyki Moniki możesz kupić biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem. Spektrolit i jego właściwości są niezwykłe. Kamień zorzy polarnej to spektrolit.

Zobacz więcej
Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria artystyczna Białystok – unikatowa ręcznie robiona biżuteria ze srebra i bursztynu, egzemplarze dostępne od ręki lub na zamówienie. Pojedyncze sztuki designerskiej biżuterii hand made z bursztynu naturalnego dla Ciebie. Sprawdź.

Zobacz więcej
cytryn właściwości

Cytryn właściwości

Cytryn to kamień obfitości, przyciąga do naszego życia ludzi oraz sytuacje, które prowadzą nas do sukcesu i bogactwa. Kamień cytryn rozbija negatywną energię, rozprasza ją, a następnie przekształca w energię o charakterze ochronnym. Cytryn jest kamieniem sukcesu, wspiera ludzi kreatywnych w ich działaniach.

Zobacz więcej
Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień szlachetny który bardzo często pojawia się w mojej autorskiej biżuterii artystycznej.

Zobacz więcej