Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria

Bursztyn biżuteria to cała kolekcja w galerii Kamyki Moniki. Do wyboru tu znajdziesz designerskie pierścionki z bursztynu, z regulacją rozmiaru, aby móc nosić pierścionek na dowolnym palu, według humoru. Drugą grupą biżuterii z bursztynem są wisiory, dostępne są małe i olbrzymie, w różnych kolorach. Bransoletki z bursztynu i kolczyki bursztynowe – to również znajdziesz w sklepie online. Jeśli nie widzisz w ofercie biżuterii interesującego Cię bursztynu, to można zajrzeć do działu na zamówienie. Postaram się wykonać coś specjalnego dla Ciebie!

Bałtycki Bursztyn zwany jest również jantarem lub złotem Bałtyku.

Bursztyn właściwości

Z powodu iż bursztyn to nic innego jak przeobrażona naturalnie żywica drzew sosnowych, mająca około 40 milionów lat – bursztyn ma ogólnie znane właściwości lecznicze. Nalewki bursztynowe pomagają zwalczać problemu z infekcjami górnych dróg oddechowych, lub noszone na szyi mają pozytywny wpływ na tarczycę.

Powstanie bursztynu bałtyckiego

Około 40 milionów lat temu w okresie eocenu, drzewa sosnowe bardzo intensywnie żywicowały, wywoływało to zanieczyszczenie powietrza spowodowane wybuchami wulkanów. Żywica wypływała ze szczelin drzew, aby zabezpieczyć je przed szkodliwym działanie z zewnątrz. Część żywicy wyciekała na zewnątrz. Płynna i lepka żywica zabierała do swojego wnętrza drobne kawałki roślin, czy owadów lub pajęczaków. Żywica ta dostała się do ziemi i utworzyła pierwotne złoża bursztynu.

Powstanie bursztynu bałtyckiego.

Bursztyn biżuteria bursztyn sklep internetowy.

Jeśli szukasz biżuterii z naturalnym bursztynem bałtyckim to zapraszam do galerii kamykimoniki. Bursztyn to jeden z moich ulubionych surowców, który używam do tworzenia biżuterii artystycznej. Do mojej kolekcji wybieram najciekawsze według mnie okazy, samorodki lub kaboszony wyszlifowane w ten sposób, by wydobyte były z wnętrza bursztynu najciekawsze wizualnie elementy.

Bursztyn Białystok

Jeśli szukasz bursztynu w Białymstoku to zapraszam do galerii biżuterii artystycznej www.kamykimoniki.pl

Bursztyn cena

Bursztyn naturalny, dobrej jakości jest drogi. Nie warto zachwycać się tanimi okazami bursztynu, gdyż niska cena bursztynu może sugerować, że nie jest ona autentyczny. Często można kupić plastik na straganie ze skorpionem w środku lub bursztyn prasowany. Jantar stworzony pod wpływem wysokiej temperatury z pyłu, który pozostał z odpadu, dlatego też jeśli zależy Ci na konkretnej sztuce, to warto wybrać ja starannie i należy mieć na uwadze, że trzeba trochę zainwestować.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy