AKWAMARYN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

AKWAMARYN – kamień odwagi

Akwamaryn jest kamieniem szlachetnym z grupy beryli. Nazwa tego kamienia pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marine”, czyli „woda morska”, nawiązujących do koloru minerału.

Biżuterię z akwamarynem polecam szczególnie osobom nieśmiałym, ponieważ kamień dodaje odwagi ludziom w wyrażaniu uczuć i myśli oraz wspiera asertywność. Co z kolei wpływa na pozytywne relacje z otoczeniem.

Wisior z akwamarynem

Kamień akwamaryn jest doskonały dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem. Kamień akwamarynu można nosić przy sobie np. w woreczku, ja oczywiście polecam artystyczną biżuterię z naturalnym akwamarynem.

W mojej kolekcji jest wiele wisiorków z naturalnymi kamieniami, które tworzę ręcznie z użyciem najpiękniejszych akwamarynów. Do wyrobu biżuterii wybieram najczęściej kamienie o niebieskiej barwie. Moim konikiem jest wyszukiwanie naturalnych akwamarynów z inkluzjami czyli akwamaryny moss.

Według mnie kamienie te są niezwykłej urody i staram się oprawiać je jak najprościej, by nie przyćmić ich niezwykłości. W ofercie jest zwykle kilka sztuk biżuterii z akwamarynem do wyboru, ale zawsze można też zamówić coś specjalnego.

Pierścionek z akwamarynem

Nie każdy lubi wisiory, więc ten unikatowy kamień, jakim jest akwamaryn, używam czasem do pierścionków. Najczęściej akwamaryny oprawiam w jasne srebro, a pierścionek konstruuję tak, by miał regulację rozmiaru i pasował na każdy palec.

Kolczyki z akwamarynem

Nie jest prostym zadaniem znalezienie dwóch identycznych akwamarynów, lecz jest to możliwe. Kolczyki z akwamarynami robię na specjalne zamówienie, po poznaniu wszystkich potrzeb klientki.

Jakie właściwości przypisuje się akwamarynowi?

Od zarania dziejów darom Ziemi przypisywano znaczenie symboliczne i wierzono w ich wielką moc. Szczególnie wyraźnie było to widoczne w przypadku minerałów i kamieni naturalnych. W ten sposób również akwamaryn posiadł właściwości magiczne.

Kolor tego kamienia kojarzy się ze spokojnym błękitem wakacyjnego nieba, z beztroską, z nowymi znajomościami, ale i z szerszą perspektywą i nieograniczonym niczym horyzontem. Taki właśnie jest akwamaryn i na tym skupiają się jego właściwości magiczne. To kamień pomagający przełamać nieśmiałość oraz pierwsze lody, skrócić dystans między ludźmi, zawrzeć nowe znajomości i spojrzeć na wiele spraw z zupełnie innej perspektywy, zauważając jej celowość oraz sens. To kamień szlachetny pozwalający odnaleźć w sobie siłę nie tylko do stanięcia oko w oko z drugim człowiekiem, ale i z własnym losem oraz z tym, co nieuniknione. To kamień dla chcących odnaleźć w sobie odwagę i moc. To także amulet, który bezpiecznie poprowadzi Cię do celu Twojej wędrówki. Z powodzeniem więc można posiąść akwamaryn naturalny w biżuterii i mieć jako własny talizman na szczęście.

Akwamaryny najsilniej oddziałują na osoby spod znaku zodiaku takich jak: Bliźnięta, Waga, Skorpion, Ryby, Wodnik.

Jaka jest moja biżuteria?

Biżuteria, którą opisałam Ci wcześniej, jest wyjątkowa – nie tylko przez czas, jaki poświęcam jej pieczołowitemu przygotowaniu, ale przede wszystkim ze względu na same surowce, z jakich jest skomponowana. Do tworzenia jej wykorzystuję zawsze materiały najwyższej jakości, jak srebro próby 925 oraz kamienie naturalne, które zamawiam nieraz z najdalszych krańców świata. Każdy wisiorek, kolczyki czy pierścionek to jak długa podróż za jeden uśmiech, bez ściśle wyznaczonego celu, pełna przygód, niepowtarzalnych aromatów, kolorów i smaków, których kosztujesz pierwszy raz w życiu. Akwamaryn to kamień, który dodaje biżuterii niezwykłego blasku i uroku, jakiego próżno szukać gdzie indziej. Właśnie dlatego zajmuje tak ważne miejsce w mojej pracowni.

Dlaczego warto wybrać właśnie biżuterię z akwamarynem?

Biżuteria z naturalnym akwamarynem to dobry wybór nie tylko ze względu na niepowtarzalną i oryginalną urodę samego kamienia. To jednocześnie energia i moc zamknięta w błękitnym oku morza, które możesz mieć zawsze przy sobie. Nosząc ją, dodajesz sobie wewnętrznych skrzydeł i wiesz, że możesz sięgać dalej. Naszyjniki w mniejszych rozmiarach będą świetnie pasować zarówno do oficjalnych stylizacji, jak i do ulubionych ubrań zakładanych po pracy. Sukienki czy jeansy, garsonki czy krótkie spodenki – akwamaryn jest kamieniem dodającym wdzięku każdej biżuterii i pasuje do każdego rodzaju odzieży. Jeśli dodatki do strojów wolisz zestawiać w większe komplety, możesz dobrać odpowiednie kolczyki lub pierścionek. Stworzą one wysmakowane wykończenie nawet najbardziej wystawnej kreacji i podkreślą jasność spojrzenia szczególnie kobiet o błękitnych oczach. To prawdziwie królewski dodatek, dzięki któremu przeniesiesz się do bajki o dobrym zakończeniu, gdziekolwiek byś nie była.

Podsumowując jakie właściwości magiczne ma akwamaryn?

  1. Przyciąganie szczęścia i miłości: Akwamaryn jest znany jako kamień szczęścia i miłości. Uważa się, że przyciąga szczęście w życiu osobistym i zawodowym, a także sprzyja nawiązywaniu trwałych relacji.
  2. Wzmocnienie intuicji i mądrości: Akwamaryn pomaga osobom w kontakcie z własną intuicją i wewnętrzną mądrością. Ułatwia podejmowanie trafnych decyzji i rozwiązywanie problemów.
  3. Uspokojenie emocji i zmniejszenie stresu: Akwamaryn emanuje spokojną energią, która pomaga uspokoić emocje i zmniejszyć poziom stresu. Pomaga również w walce z lękiem i depresją.
  4. Poprawa komunikacji i wyrażania siebie: Akwamaryn pomaga w wyrażaniu swoich myśli i uczuć w sposób jasny i klarowny. Pomaga również w budowaniu pozytywnych relacji z innymi ludźmi.
  5. Ochrona przed niebezpieczeństwami: Akwamaryn działa jak talizman ochronny, który chroni przed niebezpieczeństwami podczas podróży i w codziennym życiu.