AKWAMARYN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

AKWAMARYN  – kamień odwagi

Akwamaryn jest kamieniem szlachetnym z grupy beryli. Nazwa tego kamienia pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marine” czyli „woda morska” nawiązujących do koloru minerału.

Akwamaryn polecam szczególnie osobom nieśmiałym, ponieważ kamień dodaje odwagi ludziom w wyrażaniu uczuć i myśli oraz wspiera asertywność. Co z kolei wpływa na pozytywne relacje z otoczeniem.

Kamień akwamaryn jest doskonały dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem.  Kamień akwamarynu można nosić przy sobie np w woreczku, ja oczywiście polecam biżuterię artystyczną z tym niesamowitym kamieniem.

Wisior z akwamarynem

W mojej kolekcji jest wiele wisiorków z naturalnymi kamieniami, które tworzę ręcznie z użyciem najpiękniejszych akwamarynów. Do wyrobu biżuterii wybieram najczęściej kamienie o niebieskiej barwie. Moim konikiem jest wyszukiwanie naturalnych akwamarynów z inkluzjami.

Według mnie kamienie te są niezwykłej urody i staram się oprawiać je jak najprościej, by nie przyćmić ich niezwykłości. W ofercie jest zwykle kilka sztuk biżuterii z akwamarynem do wyboru, ale zawsze można też zamówić coś specjalnego.

Pierścionek z akwamarynem

Nie każdy lubi wisiory, więc ten unikatowy kamień jakim jest akwamaryn używam czasem do pierścionków. Najczęściej akwamaryny oprawiam w jasne srebro, a pierścionek konstruuję tak by miał regulację rozmiaru i pasował na każdy palec.

Kolczyki z akwamarynem

Nie jest prostym zadaniem znalezienie dwóch identycznych akwamarynów, lecz jest to możliwe. Kolczyki z akwamarynami robię na specjalne zamówienie, po poznaniu wszystkich potrzeb klientki.