CYTRYN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

CYTRYN

Cytryn – co to jest za kamień? – to (kwarc żółty) – kamień szlachetny, odmiana kwarcu. Należy do minerałów rzadkich. Nazwa pochodzi od: starofrancuskiego słowa citrin – żółty; gr. kitros = cytryna; łac. citrus = drzewo cytrusowe. Gęstość minerału wynosi 2,65 g/cm³, a twardość w skali Mohsa sklasyfikowana jest na poziomie 7.

CYTRYN – KAMIEŃ MANIFESTACJI I OBFITOŚCI gdyż przyciąga do naszego życia ludzi oraz sytuacje, które prowadzą nas do sukcesu, jak również bogactwa.

Krótka historia cytrynu

Cytryn znalazł uznanie w starożytnej Grecji, gdzie był używany jako klejnot dekoracyjny. Od najdawniejszych czasów nazywany był “kamieniem słońca”. Starożytni Rzymianie uważali, że jest on zdolny do zatrzymywania światła słonecznego i przydatny do ochrony przed ukąszeniami węży. To zapoczątkowało długą historię kryształu cytrynu jako środka odstraszającego negatywną energię.

Jakie właściwości ma naturalny cytryn?

Po pierwsze, jeżeli pragniesz, by towarzyszył ci dobrobyt, noś coś z cytrynu przy sobie. Energia tego cudownego kamienia będzie zapraszała do Twojego życia pieniądze. Jednocześnie sprawi, że nie będziesz ich nadmiernie wydawać oraz, masz większą szansę stać się jedną z tych osób, której pieniądze się trzymają.

Po drugie kamień ten przyczynia się do odczuwania satysfakcji płynącej ze sfery zawodowej.

Jak wygląda cytryn naturalny? 

Najczęściej większość naturalnych cytrynów ma bladożółte barwy, jest przezroczysta lub półprzezroczysta, co nadaje im ładny, szklisty wygląd. Ciemniejsze kolory to to najczęściej podgrzewane ametysty. 

Jakie magiczne właściwości posiada cytryn naturalny?

Cytryn często nazywany jest kamieniem sukcesu, biżuterię z cytrynu powinny nosić osoby pracujące w handlu lub prowadzące własny biznes. Naturalny cytryn zwiększa szansę na przyciąganie pieniędzy oraz rozwój kariery. Dodatkowo noszenie biżuterii z tego kamienia stymuluje zdolności umysłowe, pobudza intuicję i kreatywność oraz wzmacniania pewność siebie. Cytryn koi nerwy, łagodzi stres. To tylko kilka właściwości tego wspaniałego minerału.

Zastosowanie naturalnego cytrynu

Cytryn ze względu na barwę, jak również dużą twardość jest chętnie wykorzystywany do tworzenia biżuterii. W mojej kolekcji znajdziesz cytryn w wielu projektach biżuterii: w tym w pierścionkach, kolczykach oraz  zawieszkach czy bransoletkach. Oprócz celów estetycznych uważa się dodatkowo, że cytryn zawiera też energię słoneczną i silne właściwości magiczne. Podobno ma właściwości lecznicze oraz właściwości magiczne. Dodatkowo cytryn jest kamieniem, który przynosi bogactwo.

Co wpływa na cenę cytrynu?

Duży wpływ na cenę cytrynu z pewnością ma jakość kamienia oraz rozmiar kamienia. Minerały z wieloma inkluzjami są dosyć łatwo dostępne, dlatego ich cena jest niższa.  Mają swój niepowtarzalny urok i świadczą o autentyczności.  Natomiast kamienie o intensywnej, jednolitej barwie bez inkluzji są rzadkie i cenne. Więc jeśli widzisz okaz idealnie przejrzysty okazałych rozmiarów w niskiej cenie, najpewniej nie będzie to cytryn naturalny. 

Cytryn naturalny – opinie o Kamyki Moniki

Zadowoleni Klienci, którzy zdecydowali się na zakup biżuterii z cytrynu oraz innych kamieni naturalnych w naszym sklepie internetowym chętnie dzielą się swoją opinią: 

“Gorąco polecam!! Szacunek za pasję!! Wyjątkowe okazy i za uszczęśliwianie kobiet !! ❤️  😍🍀🌞 DZIĘKUJĘ 💕” 

Jakiego rodzaju biżuterię z cytrynu znajdziesz w galerii Kamyki Moniki?

W ofercie sklepu online znajdziesz prawdziwe naturalne kamienie cytrynu w:

Co poza cytrynem warto wybrać z oferty mojego sklepu internetowego?

Ofertę biżuterii sklepu Kamyki Moniki nieustannie uzupełniam o nowe produkty. Oferuję bogaty wybór kamieni naturalnych, poszukuję coraz ciekawszych okazów nie dostępnych nigdzie indziej. Fantazyjny kształt czy niesamowita barwa minerału to dla mnie priorytety przy wyborze naturalnych minerałów do biżuterii. Polecam dodatkowo akwamaryny moss, lub szafiry w różnych kolorach, jak również fascynujące kamienie księżycowe i wiele wiele innych. Na koniec gorąco zapraszam na zakupy.