TURMALIN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Turmalin naturalny rodzaje

Turmalin naturalny biżuteria srebrna to bogata kategoria nietuzinkowej biżuterii autorskiej z naturalnym minerałem, jakim jest turmalin we wszystkich jego kolorach. Staram się nieustannie, aby oferta biżuterii z tymi silnymi energetycznie kamieniami była pełna interesujących okazów turmalinu:

Dlaczego warto wybrać turmalin?

Jakie właściwości ma turmalin?

Turmalin to kamień od wieków uważany za minerał o właściwościach ochronnych. W obecnych czasach wiele osób poszukuje właśnie turmalinów z tego powodu. Do właściwości turmalinu w kolorze czarnym zalicza się ochronę przed złem, negatywną energią. Turmalin ma zdolność odganiania złych myśli.

Jaki jest koszt zakupu biżuterii z czarnym turmalinem?

Turmalin używany jest w biżuterii od bardzo dawna, ze względu na jego właściwości magiczne. Czarny turmalin jest kamieniem dostępnym na świecie dosyć powszechnie, dlatego też cena biżuterii z czarnymi turmalinami jest przystępna. Dosyć interesujące okazy w oprawie ze srebra można posiąść już za 100-200zł. Turmaliny w innych kolorach należą do minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich, ich cena jest już wyższa. Za maleńki okaz trzeba zapłacić od 200 złotych wzwyż. W ofercie galerii internetowej Kamyki Moniki znajdziesz wiele okazów w różnych kolorach. Z pewnością obfitość, którą oferuję, pozwoli Ci wybrać dla siebie idealny turmalin w srebrze.

Biżuteria z turmalinem – jaką wybrać z galerii Kamyki Moniki?

Szeroka oferta pierścionków z turmalinem pozwoli znaleźć ten jeden idealny pierścionek z turmalinu. Warto wziąć pod uwagę przy wyborze pierścionka z turmalinem możliwość regulacji rozmiaru. Niweluje to problem z wyborem odpowiedniego rozmiaru bądź zmiany obwodu palca wynikającą z pory roku lub zmiany wagi ciała.

Wisiory, zawieszki czy naszyjniki z turmalinami naturalnymi – znajdziesz na pewno coś dla siebie. Jeśli lubisz większe okazy kamieni, nie zawiedziesz się, amatorki minimalizmu i mniejszych okazów kamieni naturalnych z pewnością też upolują dla siebie nietuzinkowy okaz biżuterii turmalinowej.

Jako uzupełnienie kolekcji biżuterii z turmalinem polecam również kolczyki i bransoletki. Natomiast jeśli potrzebujesz czegoś jeszcze, możesz zamówić to w zamówieniu indywidualnym.

Turmalin – co to za kamień?

Turmalin błędnie rozumiany jest jako pojedynczy kamień. W rzeczywistości jest to grupa minerałów krzemianowych o tej samej strukturze, które różnią się od siebie składem chemicznym. Za różnorodność turmalinu odpowiada proces izomorficzny, podczas którego krzem jest zastępowany innymi pierwiastkami. Dzięki temu turmalin jest kamieniem wyjątkowym, ponieważ jest dostępny w różnych gęstościach oraz kolorach. Turmaliny to kamienie występujące w kształcie słupkowym, pręcikowym lub igiełkowym. Minerał łatwo elektryzuje się, dlatego należy go regularnie oczyszczać z drobinek kurzu. Właściwie pielęgnowana biżuteria może przechodzić z pokolenia na pokolenie.

Turmalin – pochodzenie kamienia

Turmalin to kamień, który można znaleźć w wielu miejscach na świecie. Największe złoża znajdują się w Afryce Południowej, Brazylii, a także na Sri Lance. Występuje między innymi w Nigerii, Kenii, Pakistanie, Stanach Zjednoczonych czy Zimbabwe. Swoją nazwę zaczerpnął z syngaleskiego słowa turmali, co oznacza zdolność do przyciągania popiołu z ognia. Turmalin został odkryty na przełomie XVII i XVIII wieku u wybrzeży Włoch. Spekuluje się jednak, że kamień towarzyszy ludziom zdecydowanie dłużej. Ze względu na bogactwo barw turmalinu, kamień mógł być mylony z innymi kamieniami np. szmaragdem.

Turmalin – dla kogo?

Turmalin to minerał, któremu przypisuje się szereg właściwości magicznych. Ma on przyciągać dobrą energię i pozytywne wibracje. Będzie idealnym prezentem dla osoby, która pokonuje trudności życia codziennego. Wpływa on korzystnie na relacje, służy uspokojeniu emocji. Minerał symbolizuje przyjaźń, miłość, dzięki czemu będzie idealnym prezentem dla ukochanej osoby. Biżuteria z turmalinem jest coraz częstszym wyborem w przypadku zaręczyn lub prezentów na rocznicę ślubu. Turmalin to kamień pewności siebie i odwagi. Przypisuje mu się inspirujące, motywujące oddziaływanie na ludzki organizm. Kamień traktuje się jako tarczę, mającą ochronić człowieka przed negatywną energią. Czarny turmalin wpływa na czakrę korzenia, która odpowiada za podstawowe potrzeby człowieka. W tym przypadku turmalin ma zapewnić posiadaczowi poczucie bezpieczeństwa oraz siłę w przezwyciężaniu problemów. Turmalin doskonale współgra ze zodiakalnym Koziorożcem, Bykiem, Wagą oraz Skorpionem. Magiczne właściwości turmalinu doceniają jednak posiadacze pozostałych znaków zodiaku. Sprawdź moją ofertę i wybierz biżuterię idealną dla siebie!