AMERTYN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Amertyn

Amertyn to dwubarwna, fioletowo-żółta odmiana kwarcu, będąca jednocześnie ametystem i cytrynem.

Granica między tymi dwiema barwnymi odmianami jest zazwyczaj nieostra (stopniowa).

Ametryn to rzadki kamień szlachetny, który łączy w sobie właściwości ametystu i cytrynu. Jest to naturalnie występujący minerał, który zawiera zarówno mangan (nadający ametystowi fioletowy kolor), jak i żelazo (nadające cytrynowi żółty kolor). Ametryn może mieć różne odcienie fioletu i żółci, a nawet zawierać pasma obu kolorów. Jest to minerał z pewnością nie podobny do żadnego innego.

Właściwości fizyczne amertynów:

Pochodzenie amertynu:

Ametryn jest wydobywany w niewielu miejscach na świecie, a najsłynniejsze złoża znajdują się w Boliwii i Brazylii.

Właściwości magiczne amertynów:

Ametryn łączy w sobie właściwości ametystu oraz cytrynu, co czyni go potężnym kamieniem o wielu magicznych mocach. Oto kilka z nich:

  1. Równowaga: Ametryn pomaga w osiągnięciu równowagi emocjonalnej i duchowej. Pomaga w połączeniu logicznego myślenia z intuicją.
  2. Kreatywność: Ametryn pobudza kreatywność i pomaga w wyrażaniu siebie poprzez sztukę, muzykę i inne formy twórczości.
  3. Szczęście i pomyślność: Ametryn przyciąga szczęście i pomyślność w życiu osobistym i zawodowym. Pomaga w osiąganiu celów i spełnianiu marzeń.
  4. Ochrona: Ametryn chroni przed negatywną energią, złymi duchami i wpływami innych osób. Wzmacnia również aurę i zapewnia bezpieczeństwo.
  5. Uzależnienia: Ametryn jest pomocny w walce z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków i innych substancji oraz dodatkowo pomaga wzmocnić siłę woli i motywację do zmiany.

Zastosowanie amertynu:

Ametryn jest popularnym kamieniem do medytacji i jogi.

Ciekawostki o amertynach:

Na koniec zapraszam do poznania bizuterii Kamyki Moniki z amertynami – w ofercie biżuterii artystycznej srebrnej dostępne są: