BURSZTYN

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

BURSZTYN

Unikatowa kolekcja oryginalnej biżuterii artystycznej srebrnej z bursztynu naturalnego bałtyckiego znajduje się właśnie tutaj. Każdą sztukę biżuterii bursztynowej tworzę od podstaw, ręcznie stosując tradycyjne metody złotnicze. Staram się, aby kolekcja bursztynowa była inna niż dostępna w sieciówkach.

Wyjątkowa biżuteria z bursztynem

Oprawę naturalnych kamieni bursztynu dobieram zawsze do kamienia, nigdy nie formuję bursztynu pod oprawę. Szanuję bursztyn, nie umniejszam go, by pasował do ramy czy formy. Jeśli surowy bursztyn jest interesujący, pozostawiam go w takiej formie, często również używam samorodków z bursztynu.

Traktuję nasze polskie Złoto Bałtyku z największym szacunkiem, staram się, aby jak najmniej marnować surowca, staram się nie polerować, nie pomniejszać i nie polepszać. W miarę możliwości staram się zachować surową i dziką formę bursztynów.

W kolekcji biżuterii z naturalnego bursztynu znajdziesz tylko i wyłącznie oryginalne wyroby z bursztynu. Gdy projektuję moją kolekcję z bursztynu, wybieram unikatowe i interesujące w formie egzemplarze bursztynu bałtyckiego.

Najczęściej używam bursztynów surowych – uwielbiam również bursztyny białe, bursztyn mleczny oraz wszystkie inne rodzaje. Ostatnio w kolekcji pojawiły się bursztyny mleczne z mgłą. Dla fanek innych kolorów dostępna jest biżuteria z bursztynem koniakowym, natomiast na zamówienie możliwa jest biżuteria z zielonym bursztynem.

Bursztyn to bałtyckie złoto dostępne dla każdego w rozsądnej cenie.

Złoto Bałtyku nazywane również jantarem pozyskuję od sprawdzonych dostawców i szlifierzy. Ręcznie robiona biżuteria artystyczna z bursztynu. Szukasz czegoś wyjątkowego? Sprawdź kolekcję bursztynową.

Jakie właściwości przypisuje się bursztynowi?

Wiara w moc bursztyn i jego drogocenną energię jest bardzo stara i bardzo szeroka. Bursztyn swoimi właściwościami zasłynął już w starożytności, gdzie uważano go za medium pozwalające wejść w głębsze obszary medytacji. Również dzięki bursztynowi i jego właściwościom magicznym życie ludzkie miało się w cudowny sposób samo wydłużać. Jego energia także dzisiaj jest powszechnie wykorzystywana, dlatego między innymi ze względu na nią zajmuje on w mojej kolekcji bardzo zaszczytne miejsce.

Biżuteria bursztynowa noszona jest jako rodzaj amuletu mającego przynieść sukces wszędzie tam, gdzie się go spodziewasz, niezależnie od rodzaju przedsięwzięcia. Jego silna energia wspiera w podejmowaniu decyzji i kieruje Twoimi krokami we właściwą stronę. To jednak nie koniec cudowności bursztynu – jego właściwości magiczne sięgają o wiele dalej. To kamień, który pomoże Ci zasnąć i spać bez koszmarów, zadba o Twoją urodę i jej nieprzemijalność, uchroni Cię przed urokami i klątwami, będzie odwracać od Ciebie złych ludzi i pozwalać utrzymać równowagę duchową i psychiczną.

Do jakich stylizacji najlepiej pasuje bursztyn?

Złoto bursztynu i zatopionego w nim koloru letniego słońca to ozdoby kojarzące się głównie z wakacyjnymi stylizacjami. Jednak słodkie, miodowe odcienie biżuterii z bursztynem są znacznie bardziej uniwersalne. Kolorystyka i w większości niewielkie rozmiary naszyjników pozwalają nosić je nawet do biznesowych, formalnych stylizacji, dzięki czemu dodają profesjonalizmu i podkreślają Twój dobry gust i szykowność. Jednocześnie tak dobrze kojarzący się wszystkim bursztyn będzie pasował i do codziennych ubrań – czy to sukienek, czy do ulubionej pary spranych jeansów i T-shirtu, zawsze będzie stanowić elegancką ozdobę, będzie jak kandyzowane plastry pomarańczy i cytryny, słodki i kuszący, przypominający najpiękniejsze chwile beztroskiego szczęścia, spędzone z bliskimi.

Jaką biżuterię z bursztynem warto wybierać na co dzień i na wyjątkowe okazje?

Dużą popularnością cieszy się biżuteria bursztynowa w postaci naszyjników nawleczonych na srebrne łańcuszki dowolnej długości. To rodzaj ozdoby uniwersalnej i ponadczasowej, pasującej do każdego rodzaju stroju, jego formy czy dominującego stylu oraz kolorystyki. Do skromniejszych stylizacji można z powodzeniem nosić większe wisiory, masywne i trudne do przegapienia ze względu na ich energię oraz niespotykaną urodę. Świetnie prezentują się w zestawie z podobnymi do siebie kolczykami – w wersji ze sztyftami możesz wybrać do pracy, a po niej zdecydować się modele dłuższe, kusząco kołyszące się przy uchu. Jeśli lubisz mieć biżuterię na dłoniach, możesz wybrać bransoletki stworzone przeze mnie z okruchów serca morza – gorzkiego, szczerozłotego bursztynu. Możesz też zdecydować się na noszenie oryginalnej biżuterii z bursztynu na palcach w formie regulowanych pierścionków z mniejszymi lub większymi bryłkami.

Co znajdziesz w moim sklepie?

Kamyki Moniki mają w swoich bogatych kolekcjach wszystkie wymienione powyżej rodzaje artystycznej biżuterii. Obok delikatnych i skromnych zawieszek do srebrnych, oksydowanych łańcuszków, znajdziesz duże i ciężkie wisiory, prezentujące się jak najlepszy nadmorski pejzaż. Wśród mojej biżuterii z bursztynem znajdziesz także pierścionki, bransolety oraz kolczyki.

Każdemu egzemplarzowi biżuterii poświęcam mnóstwo czasu, sprawiając, że wygląda jak małe dzieło sztuki. Wyszukuję najpiękniejsze bursztyny, które następnie oprawiam tak, jak najlepiej podpowiada mi instynkt i wyobraźnia. Nigdy się nie spieszę, ciesząc się procesem tworzenia i energią, jaką daje praca z kamieniami naturalnymi. Masz dzięki temu pewność, że w Twoje ręce trafia coś absolutnie niepowtarzalnego i jedynego w swoim rodzaju.