LABRADORYT
Biżuteria z labradorytem. Labradoryt nazywam kamieniem zorzy polarnej – spektrolitem.
Właściwości i znaczenie labradorytu. Ten niesamowity kamień nazywam kamieniem zorzy polarnej ze względu na jego opalizację (poświatę), jest wyjątkowy, dlatego też oddziałuje na twórczość i kreatywność osoby, która go posiada.
Kamienie labradorytu szczególnie polecam osobom, które potrzebują pomocy w realizacji planów i celów zawodowych; spektrolit inspiruje do działania, pomaga wpaść na niebanalne i trafne pomysły oraz dodaje energii, aby je spełnić. Polecam, go więc indywidualnościom i osobom ambitnym.
Kamień ten jest szczególnie interesujący ze względu na swoje kolory oraz swoją opalizację. Spotykane są poświaty niebieskie, zielone, złote, ale najbardziej poszukiwane są fioletowe i różowe, dlatego też jest nieskończenie wiele możliwości utworzenia z labradorytu biżuterii.
Uwielbiam tworzyć biżuterię z wykorzystaniem tego kamienia i srebra, dlatego, że jest on wyjątkowy. Srebro oksydowane na ciemno przy labradorycie pozwala uwydatnić naturalny kolor kamienia.
Wykorzystuję więc labradoryt do własnoręcznej produkcji biżuterii: produkty, jakie znajdziesz w mojej galerii z tym magicznym kamieniem:
- Zawieszki z labradorytem, wisiorki z labradorytu
- Pierścionki z labradorytem,
- Kolczyki, sztyfty lub klipsy z labradorytami.
Jaki jest najpiękniejszy kamień świata? Prawdopodobnie to musi być okaz labradorytu! Kamień zorzy polarnej. Jego kolor jest za każdym razem wyjątkowy.
Dowiedz się dodatkowo jakie minerał ten ma właściwości oraz jakie znaki zodiaku rezonują z nim najlepiej.
Historia labradorytu
Nazwa tego wyjątkowego minerału wzięła się od półwyspu Labrador w Kanadzie. Nietrudno więc odgadnąć, że w tym miejscu odnaleziono go po raz pierwszy, a było to w 1780 roku. To kamień z grupy krzemianów, który powstaje w skałach magmowych i pegmatytach. Posiada naprawdę ciekawe ubarwienie.
Miejsce występowania minerału
Największe złoża poza Kanadą można aktualnie znaleźć w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Finlandii, Norwegii oraz Rosji. Niektórych może to zaskoczyć, ale okazuje się, że kamień występuje również w Polsce. W okolicach Sobótki (mowa o górze Ślęży) na Dolnym Śląsku, a także w okolicach Suwałk. Poza barwą żółtą, niebieską czy zieloną, kamień ten występuje również w barwach szarości i granatu. Miejsce wydobycia ma znaczenie. Ten z Madagaskaru posiada bowiem jedynie niebieską poświatę. W dzisiejszych czasach z labradorytu wykonuje się przede wszystkim biżuterię. Właśnie takie cuda wykonywane przeze mnie własnoręcznie znajdziesz w sklepie internetowym Kamykimoniki.pl. Każdy wisiorek, kolczyki czy inny rodzaj biżuterii wykonuję z ogromną starannością. Dobieram najlepsze materiały i wykonuję swoją pracę zgodnie z filozofią życia slow life. Zależy mi na efekcie oraz na tym, by każdy produkt był unikatowy i wyjątkowy na swój własny sposób.
Labradoryt i jego niesamowite właściwości
Nazywany jest kamieniem energetycznym, ponieważ łączy w sobie energię Słońca i Księżyca. Wywiera najkorzystniejszy wpływ znaki zodiaku takie jak – Koziorożec, Ryby, Wodnik, Rak, Strzelec i Skorpion. Głośno jest o jego pozytywnym działaniu na ludzką kreatywność i wyobraźnię. Sprzyja również zmianom i nowym rozdziałom w życiu człowieka. Warto także wspomnieć o korzystnym połączeniu z czakrą gardła, trzeciego oka oraz korony. Labradoryt ma też właściwości magiczne. Posiadając go, warto zajrzeć w głąb siebie i zastanowić się nad rozwinięciem swojego życia duchowego. Być może uda się Tobie spojrzeć na wiele sytuacji, które miały miejsce z zupełnie innej perspektywy, które wcześniej były dla Ciebie nierealne. To wszystko może okazać się kluczem do pokochania siebie, swojego ciała, a także stania się bardziej pewną siebie osobą, która zdaje sobie sprawę ze swojej wartości. Szczerość wobec siebie i innych pozwoli się wyzwolić.
Ciekawostki na temat kamieni labradorytu
Jest to kamień półszlachetny, który ma naprawdę wyjątkową strukturę. Jest dosyć twardy, a zarazem dobrze łupliwy, co sprawia, że doskonale sprawdza się w jubilerstwie do tworzenia niesamowicie pięknej biżuterii. Nie jest w stu procentach czysty, posiada wtrącenia innych kamieni, takich, jak chociażby cyrkon, magnet, hematyt czy rutyl. Dzięki nim jeszcze piękniej błyszczy. Legenda głosi, że Zorza Polarna była kiedyś uwięziona w skałach Labradoru. Uwolnić ją miał przypadkowo przejeżdżający w tym miejscu Eskimos. Rzucił w skałę włócznią, ale ta tylko częściowo wyzwolił Zorzę Polarną. Kilka świateł nadal pozostało w skale. Kamienie labradorytu są bardzo czułe i wrażliwe na gwałtowne zmiany temperatury. Warto więc czyścić je pod letnią wodą.