GRANAT

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Granat

Granat, (łac. nazwa granum),  w dosłownym tłumaczeniu oznacza ziarno. To kamień szlachetny, który cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona miłośników piękna oraz biżuterii, znany już od czasów starożytnych. Warto wiedzieć, że minerał występuję w bardzo wielu, różnorodnych odmianach, wykazując wiele cennych właściwości dla naszego ducha i ciała. Dla przykładu żółtozielony Grossular pochodzi z RPA, czerwony Pirop z Czech, a Almandyn możemy odnaleźć w Afryce, bądź na Sri Lance. Zaś Spessartyn występuje w Polsce w rejonie Sobótki (na Przedgórzu Sudeckim) i w okolicach Karpacza (Karkonosze). Przyjrzyjmy się minerałowi z bliska, poznając jego odmiany jak również właściwości magiczne.

Znane i lubiane odmiany granatu:

Wśród najbardziej popularnych i znanych odmian granatu wymienić należy m.in.:

Almandyn

Nazwa podmiany pochodzi od Alabanda. Jest to dawne miasto Azji Mniejszej. To właśnie tutaj szlifowano najpiękniejsze okazy granatu. To jedna z najbardziej rozpowszechnionych odmian granatu. Jest krucha, przezroczysta, tworząca kryształy mieszane, bardzo często łącząc się z inną odmianą- piropem. Minerał jest składnikiem łupków mikowych i paragnejsów.

Przez wiele osób almandyn określany jest jako czerwień namiętności. Kolor przypomina soczyste, ociekające sokiem ziarna owocu – granatu. Kamień granat almandyn pomaga przezwyciężyć własną nieśmiałość. Jeśli mamy problem z komunikacją z innymi osobami, bądź  jesteśmy zamknięci w sobie, almandyn powinien stać się elementem noszonej przez nas biżuterii. Kamień doda odwagi, pewności siebie, jak również swobody w wypowiadanych myślach. Pomoże dodatkowo w pozbyciu się lęku przed tym, “co ludzie powiedzą”. Co więcej, almandyn dodaje energii pobudzającej seksualność, jak również wpływa na wzrost libido.

Rodolit

Rodolit  granat charakteryzuje się ciemnoróżową barwą, która przypomina mocno dojrzałe maliny. Jest szklisty, pięknie mieniąc się w promieniach słońca. Nazwa wywodzi się z języka greckiego, a w tłumaczeniu oznacza “podobny do róży”. Ten kamień szlachetny przede wszystkim przywraca stabilizację emocjonalną, pomagając w wyciszaniu skołatanych nerwów. Pomaga także zachować opanowanie w stresujących sytuacjach, czy w gwałtownych zmianach, jakie mogą w życiu spotykać. Rodolit pobudza  wewnętrzną kreatywność. Dzięki temu cieszymy się optymistycznym samopoczuciem bądź spontanicznymi działaniami. Kamień usuwa podobno bezsenność, pomaga pokonać depresję oraz melancholię.

Granat Grossular

Odmiana o żółto – zielonym zabarwieniu, rzadko spotykana tylko w niektórych regionach Ziemi. Grossular pierwotnie nazywany był kamieniem cynamonowym. Nazwa w naszym języku oznacza agrest, który swoją drogą minerał bardzo przypomina. Grossular to kamień, który symbolizuje nadzieję. Dedykowany zdecydowanie osobom, które poszukują odnowy, ustabilizowania, po trudnym okresie, jaki przeszły w swoim życiu. Co więcej, kamień niesie wsparcie dla naszego organizmu. Bardzo korzystnie wpływa na układ odpornościowy, jak również pomaga w skutecznej detoksykacji całego organizmu. Warto zaznaczyć, że grossular wspiera w procesie manifestacji marzeń i celów życiowych.

Pirop granat

Odmiana oznaczająca “ogień i oko”, piropos = „podobny do ognia” o intensywnym, czerwonym zabarwieniu. To kamień dedykowany dla osób, które poszukują zjednoczenia twórczych sił jaźni. Stymuluje ciepło, delikatność i subtelność. Bardzo często polec się go jako talizman na szczęście. Warto używać go do celów manifestacyjnych oraz afirmacyjnych. Podobno pozytywnie wpływa na zaburzenia krążenia.

Granat Hessonit

Odmiana granatu, która swoją ciepłą barwą nawiązuje do wielokwiatowego, płynnego miodu. Jest symbolem mądrości, dobrobytu. Wpływa na pozytywną samoocenę. Polecany przede wszystkim dla osób, które chcą przyciągać do siebie dobrą energię, jednocześnie neutralizować złą. Sprzyja podniesieniu statusu społecznego jak również finansowego.

Uwarowit

Uwarowit to odmiana granatu o szmaragdowo- zielonej barwie, przypominającej dojrzałe awokado. Dedykowany osobom, które chcą zachować indywidualność i nie naruszają granic innych osób. Energia kamienia ułatwia osiągnąć stan spełniania, odnaleźć swoje miejsce na Ziemi. Uwarowit pomaga walczyć z samotnością, pomimo braku posiadania swojej bratniej duszy.

Granat Spessartyn

Spessartyn to odmiana, która wiruje na innej częstotliwości, niż pozostałe odmiany. Barwa tego granatu jest pomarańczowa w odcieniach także żółta, różowa, brunatna, czarna.  Granat spessartyn słynie z tego, iż pomaga w przyciąganiu pragnień. W praktyce oznacza to, że spessartyn pomoże przyciągać odpowiednią pracę, upragnioną miłość, czy korzystne znajomości. Dodatkowo spessartyn pomaga podnieść wibracje swojego właściciela, sprawić, że stanie się w oczach innych osób o wiele bardziej atrakcyjny.

Dlaczego warto wybrać granat?

Granat, a w zasadzie jego odmiany powszechnie napotkać można w jubilerskich wyrobach najwyższej jakości, gdyż to fascynujący minerał szlachetny.  Granaty w różnej postaci zdobią kolczyki, pierścionki, czy wisiory wykonane ze srebra, pozwalając na uzyskanie niezwykle atrakcyjnych dodatków w kolorze głębokiej czerwieni, żółci, czy zieleni. Postaw na przepiękną biżuterię i ciesz się z doskonałych stylizacji na każdy dzień.