FAQ

1. Faq – czyli często zadawane pytania o biżuterię i nie tylko!

W tej zakładce znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące biżuterii oraz wszystkiego co z nią związane.

2. Czym jest Handmade?

Termin Handmade (Rękodzieło) oznacza wyroby, które powstały w wyniku ręcznej pracy Twórcy. Mimo, iż w procesie produkcji najczęściej używa się podstawowych narzędzi, kluczową rolę odgrywają tutaj zdolności manualne Twórcy.

3. Jak powstaje biżuteria autorska?

W przeciwieństwie do biżuterii z sieciówek wyroby Handmade wymagają dłuższego procesu produkcyjnego. Przede wszystkim potrzebny jest pomysł, wyobrażenie o tym, jak wyrób będzie prezentować się w całości. Następne projekt – dobór materiałów (kruszec, kamienie) i wybór stylu, wykończenia. Potem realizacja czyli proces produkcyjny oraz prezentacja (zdjęcia, opis, wycena).

Swoją biżuterię wykonuję ze srebrnej surowej blachy, drutów, ogniw itp. Ręcznie kształtuję je i łączę przy pomocy ognia, chemii i narzędzi tak by razem tworzyły unikatową formę.

W większości moich prac używam kamieni jubilerskich. Kamień jest bowiem sercem i duszą biżuterii, wyznacza kształt i styl danego wyrobu. Szczególnie cenię sobie pracę z unikatami, wyjątkowymi naturalnymi okazami, które nadają pracy charakter i niepowtarzalność.

Ukształtowaną ‘bazę’ oczyszczam i wyrównuję powierzchnię, usuwam niedoskonałości. Następnie wykańczam (fakturuję, poleruję, oksyduję etc.) i zakuwam kamień. Gotowy wyrób fotografuję. Wszystkie zdjęcia są również mojego pomysłu i wykonania.

4. Czym jest próba srebra?

Mówiąc wprost jest to zawartość czystego srebra w kruszcu. Najpopularniejszą stosowaną w złotnictwie próbą jest 925 co oznacza, że w 1 gramie kruszca tej próby zawiera się 0,925 grama czystego srebra. Próba srebra.

5. Jak dbać o biżuterię srebrną?

Jeśli chcecie aby Wasze ozdoby zawsze prezentowały się jak w dniu rozpakowania pudełeczka jest kilka prostych zasad, których warto przestrzegać.

Przechowywanie: Najlepiej w zamkniętym woreczku strunowym lub szczelnym pudełeczku. Tak, by srebro nie miało dostępu do świeżego powietrza. W reakcji na tlen powierzchnia srebra naturalnie utlenia się i pokrywa ciemnym nalotem.

Pielęgnacja: Jeśli mimo naszych starań srebro utleni się możemy przetrzeć je używając suchej bawełnianej szmatki lub specjalną ściereczką nasączoną preparatem czyszczącym. Ściereczki takie są dostępne w sklepach jubilerskich polecam natomiast zwykłą szmatkę z bawełny – działa ona podobnie jak bawełniana szczoteczka używana w końcowym etapie polerowania. Bawełna przywraca blask srebra i usuwa ciemny nalot.

Użytkowanie: Biżuteria nie lubi perfum, balsamów, samoopalaczy i kremów do rąk. Ich bezpośrednie stosowanie na wyroby ze srebra powoduje powstawanie tłustej warstwy co z kolei przyspiesza w tych miejscach oksydację.

6. Czy biżuteria srebrna może uczulać?

Niestety tak. Srebro, podobnie jak każdy metal może wywoływać reakcje alergiczne bądź podrażniać skórę.

7. Jak mogę zamówić biżuterię?

Ręczne wykonanie oznacza a w zasadzie gwarantuje oryginalność. Produkty wykonane ręcznie są w unikatowe gdyż bardzo trudno jest powtórzyć drugi raz ten sam model. Nawet jeśli zamawiamy wykonanie podobnego nigdy nie będzie on w 100% identyczny z oryginałem. Więcej informacji dotyczących zamówień indywidualnych znajduje się w zakładce Jak zamawiać

8. Czy mogę zwrócić zamówioną biżuterię?

Oczywiście. Zgodnie z wytycznymi ustawy o prawach Konsumenta zakupy w internecie podlegają prawu zwrotu. Szczegóły dotyczące warunków zwrotów znajdują się w zakładce Regulamin

9. Czy biżuteria autorska podlega gwarancji?

Jak najbardziej. Biżuteria jest wyrobem gotowym, na który Twórca udziela ustawowej Gwarancji. Szczegóły dotyczące gwarancji znajdują się w zakładce Regulamin

 

Nie znajdujesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie? Napisz do mnie.