Kamień księżycowy

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Kamienie księżycowe

Kamienie księżycowe mają piękną poświatę (opalizację, iryzację) najczęściej w kolorze niebieskim, złotym lub pomarańczowym. Bardzo chętnie używam kamienia księżycowego do tworzenia mojej designerskiej biżuterii artystycznej, autorskiej.

Kamyki te prezentują się imponująco w jasnym srebrze, jak również w przyciemnianym; oksydowanym. Swoim urokiem zachwycają zarówno małe kamyczki, z silnym połyskiem, jak również duże.

Jakie właściwości magiczne ma kamień księżycowy?

Otóż moonstone (kamień księżycowy) nazywam kamieniami intuicji – gdyż dodaje wsparcia przy podejmowaniu właściwych decyzji życiowych.

Biżuteria z kamieniem księżycowym wzmacnia intuicję, pomaga osiągać sukces w biznesie i miłości.

Minerał naturalny taki jak kamień księżycowy sprawdza się idealnie jako błyszczące centrum zarówno delikatnego pierścionka, okazałego wisiora, jak i delikatnych kolczyków. Ten naturalny kamień księżycowy fascynuje zarówno jako biały kamień z poświatą, przejrzysty z iryzacją z wnętrza, jak również z naturalnymi inkluzami czarnego turmalinu.

Kamień księżycowy i jego historia

Nazwa tego minerału pochodzi od jego cudownego ubarwienia. Srebrzysto-niebieska poświata przypomina bowiem światło księżyca. Naukowcy tłumaczą ten efekt cienkowarstwową strukturą kamienia. Nazywany jest inaczej adularią, rybim okiem, bądź agluarytem. Z kolei kiedyś mówiło się na niego astrios, astroites, co w tłumaczeniu oznacza “gwiazda błyszcząca światłem Księżyca”.

Skąd pochodzi nazwa?

Jest odmianą ortoklazu, a jego fazą przeważającą jest adular, z kolei fazą rozproszoną albit. Skąd wzięła się nazwa Adularia? Otóż od miejsca jego pochodzenia. Mowa o górze Adula, która położona jest w Szwajcarii. W tym właśnie miejscu po raz pierwszy odkryto minerał. Obecnie wiadomo, że kamień występuje również w Australii, Brazylii, Indiach USA, na Madagaskarze i na Sri Lance. Uwielbiam tworzyć biżuterię z kamienia księżycowego. Ma naprawdę niesamowitą barwę i prezentuje się przepięknie zarówno na uszach w formie kolczyków, na szyi w formie naszyjnika, na palcu w formie pierścionka, jak i na nadgarstku w formie bransoletki. Srebrzysty połysk sprawia, że biżuteria z wykorzystaniem kamienia księżycowego uchodzi niezmiennie od dawna za ekskluzywną.

Wierzenia związane z kamieniem księżycowym

W Indiach kamień księżycowy ma szczególne znaczenie. Okrzyknięto go nawet świętym kamieniem, który wręcza się parze młodej w prezencie ślubnym. Ze względu na jego rzadki wygląd, a także pochodzenie, jest bardzo cennym minerałem. Nie tylko w Indiach uchodzi za kamień kochanków. Wśród różnych narodów odprawiano z jego udziałem rytuał, który miał przyciągnąć miłość. Co więcej, nawet samotne osoby chętnie nosiły ten kamień zawieszony na szyi, albo w postaci broszki. Najważniejsze było, aby biżuteria znajdowała się jak najbliżej serca. W ten sposób miała przyciągnąć drugą połówkę oraz rozbudzić miłość w jego właścicielu. Kamień księżycowy ma bardzo duże znaczenie szczególnie dla kilku znaków zodiaku. Mowa o Raku i Wadze, Bliźniętach oraz Koziorożcu.

Kamień księżycowy i jego niesamowite właściwości

Każdy właściciel kamienia księżycowego może opowiedzieć o jego wyjątkowych właściwościach magicznych. Jest nie tylko idealnym amuletem dla osób zakochanych, czy tych szukających miłości. Mówi się, że jego moc wywodzi się z wyjątkowego połysku i pochodzi prosto z Księżyca i gwiazd. Jako talizman zapewnia dobre sny. Nosi go także wielu podróżników, wierząc, że będzie chronił ich w czasie podróży. Minerał ten poza szczęściem ma również odpowiadać za miłość i płodność, a także chronić przed złem zwłaszcza w nocy – kiedyś mówiło się, że to strażnik snów. Mieszkańcy Indii wciąż wierzą, że kamienie księżycowe wywierają wpływ na marzenia senne. Z kolei kobiety w krajach arabskich noszą kamień księżycowy przy sobie każdego dnia – jest on wszywany w ubranie. Dlaczego? Ponieważ wierzą, że wpłynie na ich płodność. Warto również wykorzystać go jako talizman w czasie medytacji.

Biżuteria przeze mnie wykonywana właśnie z użyciem kamienia księżycowego to rękodzieło. Skupiam się na każdym, nawet najdrobniejszym szczególe. Nie spieszę się przy tym i dbam o to, by wyroby, które wychodzą spod mojej ręki, powstawały z najlepszych, jakościowych materiałów. Jeśli jesteś zainteresowany unikatową biżuterią, to trafiłeś w dobre miejsce. Z takiego prezentu ucieszyłaby się każda kobieta. Zapraszam do zakupów, a w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu.