Indygolit - turmalin niebieski

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Turmalin niebieski – indygolit – piękno i subtelność

Turmaliny należą do bardzo wyjątkowych kamieni szlachetnych. Na ich unikatowość wpływa szeroka gama kolorystyczna oraz liczne właściwości magiczne. Jedną z najpiękniejszych odmian turmalinu jest indygolit, a więc turmalin niebieski. Niesamowicie subtelny i delikatny idealnie wkomponowuje się w biżuterię zarówno dla Pań, jak i Panów. Bardzo pożądany.

Turmalin niebieski – skąd pochodzi?

Największe złoża indygolitu znajdują się w Brazylii. Kraj ten niewątpliwie przoduje w ilości wydobywanego turmalinu niebieskiego, dlatego można spotkać się z określeniem kamienia mianem szafiru brazylijskiego. Minerał jest obecny również w znacznych ilościach w: Afganistanie, Pakistanie, Tadżykistanie. Kamień szlachetny występuje również w Finlandii oraz w poszczególnych stanach Ameryki. Swoją nazwę indygolit zawdzięcza określeniu odcienia koloru niebieskiego – indygo.

Turmalin niebieski – czemu zawdzięcza swoją barwę?

Indygolit, jak pozostałe turmaliny zalicza się do grona minerałów krzemianowych. Nieoczywista budowa oraz skomplikowany skład chemiczny spowodował dużą różnorodność kolorystyczną turmalinów. Na niebieski kolor kamienia wpływa znaczna obecność żelaza w jego składzie. Indygolit ma szereg odcieni, od jasnoniebieskiego, aż po prawie czarny granat. Jest półprzezroczysty, charakteryzuje się pleochroizmem. Należy do minerałów o jednym oświetleniu, dlatego od kąta patrzenia będzie zależała jego ostateczna barwa. Turmalin niebieski posiada specyficzny, szklisty połysk, dzięki czemu wyróżnia się spośród innych kamieni. Cechą wyróżniającą indygolit są również charakterystyczne nieregularności budowy.

Turmalin niebieski – właściwości magiczne

Indygolit łączy się z czakrą gardła, która odpowiada za komunikacje, harmonię oraz umiejętność wyrażania siebie. Turmalin niebieski ma liczne właściwości. Minerał warto stosować podczas medytacji. Kamień ma na celu odgonić uporczywe myśli oraz umożliwić skupienie się na pozytywnych emocjach. Uważa się, że turmalin niebieski wpływa na mądrość i równowagę psychiczną. Minerał stosuje się w celu wyciszenia, opanowania agresji. Indygolit jest częstym elementem składowym biżuterii ślubnej. Wynika to z właściwości turmalinu niebieskiego. Ma on wspomagać wierność małżeńską oraz szczęście w relacji. Kamień idealnie odpowiada przedstawicielom żywiołu ognia. Osobom spod znaku Lwa, Strzelca oraz Barana turmalin niebieski ma przynosić szczęście i powodzenie w karierze zawodowej. Co więcej, dodaje on pewności siebie Strzelcom oraz chroni przed chorobliwą zazdrością Barana.

Turmalin niebieski – biżuteria dla miłośników piękna

Indygolit to kamień, który doskonale komponuje się w parze ze srebrem. Jego odcień, często bardzo jasny, stanowi idealne połączenie z delikatnością srebra. W mojej ofercie znajdą Państwo propozycje zestawień, które z pewnością przypadną Państwu do gustu. Niebieski turmalin wygląda najpiękniej w biżuterii solo. Turmalin niebieski jest kamieniem, który często wchodzi w skład pierścionka zaręczynowego. Wynika to z faktu właściwości magicznych, ale także subtelnego i eleganckiego wyglądu. Jasne odcienie kamienia są niezwykle delikatne i wyjątkowe. Biżuteria zawierająca turmalin niebieski jest skierowana do miłośników nienachalnego piękna. Doskonale sprawdzi się jako prezent na rocznicę, walentynki czy urodziny. Indygolit to kamień mający przywrócić harmonię w życiu, dlatego warto podarować biżuterię osobie, której brakuje stabilizacji. Biżuteria na kamykimoniki.pl jest wykonywana własnoręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Moim nadrzędnym celem jest tworzenie biżuterii najwyższej jakości. Unikatową kolekcję z wykorzystaniem indygolitu kieruję do prawdziwych estetów. Zapraszam do zapoznania się ofertą!