LARIMAR

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

LARIMAR

Larimar nazywany jest również Kamieniem Atlantydy. To bardzo rzadki minerał (wartościowa odmiana pektolitu) pozyskiwany i występujący tylko w jednym miejscu na świecie. Larimar naturalny pochodzi z Karaibów, w Republice Dominikany.

Larimar to kamień o niezwykłych właściwościach, jest unikatowy i trudny do zdobycia, dlatego też wyróżnia się wysoką ceną. Jednocześnie zachwycając swym wyglądem. Jego charakterystyczne zabarwienie zmienia się od białego poprzez jasnoniebieski aż do głębokiego błękitu. Jakość kamienia zależy od jego barwy, im bardziej błękitny, tym bardziej pożądany i droższy.

Jakie właściwości magiczne ma larimar?

Kamień ten zsyła na osobę, która go posiada wewnętrzny spokój i harmonię, dodatkowo wzmacnia i rozwija kreatywność. Podobno larimar pomaga wziąć życie we własne ręce, przejąć ster i uwolnić się spod wpływu innych osób. Niweluje lęk przed nieznanym, ogólnie łagodzi stany lękowe oraz uwalnia od poczucia winy. Ułatwia zachowanie zimnej krewi w stresujących okolicznościach. Stymuluje do rozwiązywania własnych problemów, pozwala nam się z nimi zmierzyć bez strachu. Ponadto pomaga odnaleźć i pozbyć się ograniczeń, które sami sobie stwarzamy. Larimar posiada właśnie te i jeszcze kilka innych właściwości magicznych. Kamień larimar najsilniej oddziałuje na osoby spod znaku Lwa, Ryb i Wodnika.

Larimar historia

Minerał ten zbudowany jest z krzemianów wapnia oraz sodu. Posiada wyjątkową i niepowtarzalną błękitną barwę. Jest ona wynikiem zastąpienia wapnia atomami miedzi. Kiedy w przeszłości dochodziło do wybuchów skał wulkanicznych, wówczas na ich powierzchni powstały małe ubytki. Wówczas skały wypełniły się różnymi minerałami. Jednym z nich był niebieski pektolit. Obecnie larimar wykorzystuje się do tworzenia biżuterii.

Skąd wzięła się nazwa larimar?

Nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów. Pierwszym z nich jest Larisa. Tak na imię miała córka odkrywcy tego minerału. Z kolei drugim słowem jest mar, co w języku hiszpańskim oznacza morze. Do odkrycia larimaru naturalnego doszło w 1974 roku, a dokonali tego dwaj mężczyźni. Miguel Mendez wraz z Normanem Rillingiem znaleźli minerał w nadmorskiej prowincji o nazwie Bahoruco. Okazuje się, że nie byli oni pierwszymi odkrywcami kamienia. Jako pierwszy dokonał tego Miguel Loren w 1916 roku, czyli 58 lat wcześniej. Jednak wówczas władze Dominikany zabroniły odkrywcy badań, a także dalszej eksploracji. Dominikańczycy byli przekonani, że niebieski kamień pochodzi z morza, bo to wyłącznie stamtąd pozyskiwano na początku ten minerał. Badania pozwoliły znaleźć miejsce jeszcze bardziej wypełnione larimarem. Wystarczyło pójść w górę rzeki Bahoruco.

Larimar ma nietypowe właściwości

Skupiając się na fizycznych cechach tego kamienia, warto wspomnieć, że jest kruszcem o bardzo zmiennej twardości. Biżuterię z larimarem wykonuje się głównie przy wykorzystaniu jak najtwardszych kamieni tego rodzaju. Wszystko po to, aby zagwarantować większą trwałość. Występowanie tego niebieskiego kamienia jest ograniczone, a do tego jego obróbka nie należy do najłatwiejszych. Wyroby, które znajdziesz na kamykimoniki.pl są wykonane przeze mnie własnoręcznie, z dbałością o każdy szczegół. Swoją pracę wykonuję starannie i dbam o jakość materiałów, z których produkuję biżuterię. W mojej ofercie znajdziesz pierścionki, kolczyki, wisiorki i zawieszki z larimarem. Pasują idealnie na prezent dla kogoś lub dla siebie. Wspominając o właściwościach magicznych larimaru, warto wspomnieć, iż jest on specjalnym talizmanem, który ma przyciągać drugą połówkę. Ma również wpływać na rozwój duchowy, a także osobisty. Dodatkowo ma zapewniać właścicielowi spokój, a także pomagać mu w opanowaniu i kontrolowaniu własnych emocji.

Biżuteria z larimarem z Kamyki Moniki

Jeśli już jesteś posiadaczem tej wyjątkowej biżuterii z larimarami, którą tworzę sama, powinieneś wiedzieć, jak odpowiednio o nią dbać. Pielęgnacja powinna być delikatna, aby nie uszkodzić kamienia. Najlepiej będzie, jeśli wykorzystasz do tego miękką szmatkę i letnią wodę. Następnie warto pozostawić biżuterię z larimarem do wyschnięcia. To zapewni piękny blask niebieskiemu kamieniowi.

Błękitny jak morze lub ocean

Patrząc na larimar naturalny na myśl przychodzi woda, a dokładniej morze lub ocean. Wszystko to dzięki jego wyjątkowej barwie. W wyobraźni pojawia się spokojna tafla wody, która jest delikatnie smagana przez wiatr. Przyglądając się takiemu widokowi, a do tego słysząc szum fal, można się zrelaksować i odpocząć. Dodatkowo skojarzenie to potęguje fakt, że minerał pozyskuje się na Karaibach.