KRZEMIEŃ PASIASTY

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

KRZEMIEŃ PASIASTY

Krzemień pasiasty to ozdobna odmiana krzemienia odznaczająca się koncentrycznym, mniej lub bardziej regularnym ułożeniem ciemnych i jasnych smug lub warstewek, często tworzących bardzo atrakcyjny wzór.

Jest to kamień polski. W Polsce występuje w postaci konkrecji (do 2 m) lub warstw w obrębie skał górnojurajskich (oksford, kimeryd). Głównie w rejonie Krzemionek Opatowskich oraz w północno-wschodnim obrzeżeniu Gór Świętokrzyskich. Rzadziej spotykany jest w skałach górnojurajskich pozostałych części obrzeża Gór Świętokrzyskich. Jesteśmy jedynym krajem, gdzie występuje on naturalnie.

Ten piękny polski kamień pojawia się czasem w moich pracach biżuterii artystycznej. Zdecydowanie zachwyca swoją naturalną piaskową barwą. Bez wątpienia paski oraz wzorki  w różnych odcieniach beżu tworzą fascynujące wzorki . Zawsze to unikatowe wzory, przypominające linie papilarne. W ofercie nietuzinkowej biżuterii artystycznej dostępne są:

Jeśli kochasz polską biżuterię artystyczną srebrną to biżuteria Kamyki Moniki z krzemieni pasiastych jest zdecydowanie dla Ciebie. Na koniec polecam krzemienie pasiaste polskie, które nazywane są polskimi diamentami. Zdecydowanie możesz znaleźć dla siebie coś wyjątkowego.

Jakiś czas temu Victoria Beckham zachwyciła się polskim krzemieniem pasiatym, od tego czasu stał się on modny i moda ta nie przemija. Więc jeśli inspirują Cię osoby sławne, warto docenić to co one.