Turmalin arbuzowy

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Arbuzowy turmalin – rzadka odmiana turmalinu

Turmalin arbuzowy to jeden z rzadziej spotykanych rodzajów turmalinu. Jest niezwykle wyjątkowy przez swoją wielobarwność. Stanowi gratkę dla prawdziwych miłośników kamieni naturalnych, którzy preferują oryginalne, nietuzinkowe rozwiązania. Jubilerzy na całym świecie zachwycają się wyjątkową, niemalże luksusową odmianą kamienia.

Turmalin arbuzowy – niezwykły okaz

Kamień arbuzowy to niezwykły kamień. Odmiana turmalinu łączy ze sobą trzy barwy, przypominające owoc arbuza. Zielony ma symbolizować skórkę, czerwony na myśl przywodzi słodki owoc, natomiast biały to miąższ skórki. Połączenie kolorystyczne wielu barw jest niezwykle rzadkim zjawiskiem w minerałach. Kolory kamienia są całkowicie naturalne, przez co turmalin arbuzowy zachwyca od wielu lat. Bardzo często występują również inne połączenia kolorystyczne turmalinu arbuzowego, trafiają się nietypowe „arbuzy” z granatową skórką lub jak bardzo dojrzałe arbuzy, bez białego miąższu.

Arbuzowy turmalin – właściwości magiczne kamienia

Kamień naturalny taki jak turmalin arbuzowy posiada wiele pozytywnych właściwości. Przypisuje mu się moc przywracania radości życia, pozytywnej energii oraz motywacji do działania. Kamień ma pomóc odnaleźć dobrą stronę poszczególnych, nawet trudnych życiowych doświadczeń. Ma on za zadanie uczynić człowieka bardziej wdzięcznym za to, co posiada. Uczy doceniania małych rzeczy i cieszenia się drobnostkami. Idealnie sprawdzi się dla osób nadmiernie analizujących problemy. Turmalin arbuzowy ma właściwości uspokajające. Wpływa na wprowadzenie harmonii w życiu. Przywraca on naturalny spokój. Kamień jest połączony z czakrą serca, dzięki czemu pozwala człowiekowi zagłębić się w siebie i usystematyzować myśli. Powiązanie z czakrą serca sprawia, że turmalin ma moc przyciągania miłości oraz przyjaźni. Wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie. Turmaliny arbuzowe mają szczególne znaczenie w medytacji. Ułatwiają nowe spojrzenie na rzeczywistość i pomagają wyzbyć się złych nawyków.

Turmalin arbuzowy – wyjątkowy kamień dla każdego

O tym, że turmalin arbuzowy jest wyjątkowy, nie trzeba nikogo przekonywać. Jego nietuzinkowe barwy sprawiają, że kamień jest jedyny w swoim rodzaju. Z pewnością zachwyci miłośników oryginalnej biżuterii artystycznej. Idealnie sprawdza się zarówno w pierścionkach, jak i w naszyjnikach czy bransoletkach. Prezent w postaci biżuterii z arbuzowym turmalinem docenią osoby potrzebujące stabilizacji i harmonii. Sprawdzi się jako energetyczny amulet dla pesymistów, czy osób negatywnie nastawionych do życia. Będzie idealnym prezentem dla ukochanej osoby, z racji swojego połączenia z czakrą serca. Biżuteria z turmalinem arbuzowym posłuży zarówno Paniom, jak i Panom.

Dlaczego warto wybrać Kamyki Moniki?

Biżuteria mojego autorstwa tworzę z miłości do kamieni szlachetnych. Każdy element biżuterii tworzę starannie, bez pośpiechu. Zawsze moim nadrzędnym celem biżuterii jest wyeksponowanie cennych kamieni oraz tworzenie nieszablonowych kompozycji. Oprawa kamienia stanowi dodatek, a kamień naturalny szlachetny lub półszlachetny odgrywa główną rolę. Modele dostępne na kamykimoniki.pl to egzemplarze unikatowe, nie znajdziesz dwóch takich samych modeli. Biżuterię wykonuję własnoręcznie, z dbałością o każdy detal. W mojej kolekcji znajdziesz biżuterię zarówno damską, jak i męska.

Jak dbać o biżuterię z turmalinem arbuzowym?

Aby biżuteria zawierająca turmalin arbuzowy posłużyła na długie lata, należy odpowiednio o nią dbać. Kluczową kwestię stanowi sposób jej czyszczenia. Do pielęgnacji wystarczy odrobina wody oraz delikatna szmatka. Biżuterię wystarczy delikatnie przetrzeć, aby znów cieszyć się piękną i lśniącą powierzchnią kamienia. Wyroby jubilerskie z kamieniami szlachetnymi warto przechowywać w specjalnie dedykowanym do tego miejscu. Najlepiej w woreczkach bez kontaktu z inną biżuterią.