SZMARAGD

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

SZMARAGD

Szmaragd naturalny to odmiana berylu, minerału należącego do grupy krzemianów. Nazwa pochodzi od łac. smaragdus z gr. σμάραγδος smaragdos ‛zielony klejnot’. Nawiązuje do charakterystycznej barwy, wywołanej podstawieniami jonów chromu, rzadziej wanadu i żelaza.

Biżuteria ze szmaragdem zawsze kusi swym kolorem i symboliką.

Biżuteria ze szmaragdem oznacza miłość i wierność a zielony kolor kamienia koi i łagodzi przywodzi na myśl wiosnę i odrodzenie, a więc pozytywne zmiany w życiu.

Jakie właściwości mają szmaragdy? Podobno uspokaja, wyrównuje energię, dzięki czemu łatwiej wybrnąć z sytuacji stresowych.  głęboka zieleń szmaragdów uspokaja.

SZMARAGD – BALSAM DLA DUSZY I CIAŁA

Podobno Szmaragdy jakoby potrafią pękać, ujawniając swoje właściwości magiczne, jeśli ukochana osoba nie dochowuje wierności.

Jaką cenę mają szmaragdy? Zwykle wysoką, jednak cena szmaragdów zależy od ich przejrzystości, pochodzenia kamienia, wielkości oraz szlifu. Dostępne są jednak w rozsądniejszej cenie, okazy nieprzejrzyste w gładkich szlifach lub z ryskami. Są to naturalne kamienie, ale w rozsądnej cenie.

Zajrzyj do kategorii biżuterii ze szmaragdami, znajdziesz tutaj:

Jeśli poszukujesz szmaragdów w rozsądnej cenie, oprawionych w srebro zapraszam Cię do mojej galerii, może trafisz na odpowiedni okaz szmaragdu dla Siebie.