LAZURYT

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

LAZURYT

Lazuryt zwany również lapis lazuli to interesujący kamień półszlachetny. Nie wypada mylić go z lazulitem czy azurytem, gdyż to zupełnie inny minerał.

Lapis lazuli – skała metamorficzna  Jej głównym składnikiem jest lazuryt, minerał z gromady krzemianów, zaliczany do grupy skaleniowców. Nazwa pochodzi od łac. lapis (kamień) oraz arab. azul i pers. lazhward = niebieski (niebo), nawiązuje do barwy skały. Lazuryt bardzo często występuje z domieszką białego kalcytu oraz z drobinkami złotego pirytu w skałach zwanych lapis lazuli (niebieski kamień).

Wydobywa się głównie w kopalniach w Sar-e-Sang w prowincji Badachszan w Afganistanie. Podobno kopalnie z tym minerałem działają już ponad 6000 lat!

Właściwości lazurytu:

Kamień ten umacnia silną wolę , inspiruje i pomaga w zwalczaniu melancholii. Dodatkowo poprawia zdolność koncentracji i jasność umysłu. Doskonale harmonizuje  z czakrą trzeciego oka i gardła.

Wzmacnia ciało i umysł oraz podobno  pomaga w miłości i osiągnięciu sukcesu. Jest pomocny w żałobie i symbolizuje ciepłą obecność słońca. . Lazuryty zapewniają pozytywne oddziaływanie na otoczenie.

Dodatkowo też lazuryty przynoszą wewnętrzny spokój i wolność od negatywnych myśli.

Lazuryty biżuteria srebrna:

Sprawdź ofertę biżuterii srebrnej z lazurytu, wisiorki i kolczyki – może znajdziesz coś wyjątkowego dla Siebie z tym właśnie granatowym kamieniem. Towarzystwo szarego matowego srebra sprawia iż biżuteria z tym kamieniem jest nietuzinkowa.