BELOMORYT

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Belomoryt kamień

Kamień Belomoryt wyglądem przypomina kamień księżycowy ale nim nie jest – to rodzaj skalenia. Zewnętrzne podobieństwo owszem jest, ale są to różne kamienie naturalne. Popularna nazwa klejnotu to Rybie Oko. Kamień ten ma perłową poświatę w niebieskim odcieniu, jednak kamień sam w sobie nie jest biały, czy przejrzysty, lecz jest beżowy. Belomoryt powstaje, gdy wybuchająca magma ochładza się. Zewnętrznie kamień przypomina sól morską.

Wielu mineralogów przypisuje klejnot odmianom selenitu, inni wskazują na podobieństwo w składzie do labradorytu, czyli kamienia słonecznego.

Gdzie można wydobyć belomoryt:

Poświata jest przejawem adularescencji spowodowanej rozpraszaniem światła na odłamkach kamienia. W świetle ultrafioletowym zauważalna jest pomarańczowa luminescencja Belomorytu.

Astrologowie radzą kupować z niego kamień lub biżuterię na takie znaki zodiaku jak Raki i Ryby. Pomoże im poradzić sobie z bezsensownymi lękami i zmartwieniami, odnaleźć w sobie harmonię i nauczyć się słuchać własnej intuicji.

Dodatkowo porządkuje  własne uczucia, myśli i stan emocjonalny. Właściciel magicznego kamienia odnajduje harmonię ze sobą, dusza odnajduje spokój, a życie stopniowo staje się lepsze, ponieważ nie ma w nim miejsca na negatywność. Życie staje się szczęśliwe, człowiek odnajduje sens swojego istnienia i wyznacza nowe cele.