O MNIE

BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA  SREBRNA KAMYKI MONIKI

Biżuteria artystyczna ręcznie robiona

Biżuterię Kamyki Moniki firmy Nature Design tworzę starannie i z troską o każdy piękny kamień. W Nature Design stawiam zawsze na pierwszym miejscu unikatowe kamienie, gdyż często sprowadzam je z najdalszych zakątków świata. Kamienie staram się dobierać tak, by były szlifowane ręcznie. Oprawa kamienia jest tylko i wyłącznie dodatkiem do uwypuklenia piękna i niepowtarzalności naturalnych minerałów. Według mnie Kamyki Moniki to zdecydowanie wyjątkowa biżuteria damska, jak również męska. Może nosić j każdy kto ma na to ochotę.

Tworzeniem biżuterii zajmuję się już od 15 lat. Siedzenie za biurkiem w pracy, nie sprawiało mi nigdy radości. Dopiero pierwsze próby robienia biżuterii z kamieniami wniosło w moje życie radość. Większości pracy złotniczej nauczyłam się sama metodą prób i błędów, mogę więc spokojnie nazwać się samoukiem. Na początku przy trudniejszych projektach korzystałam z rady zaprzyjaźnionych twórców.

Moja filozofia tworzenia

W mojej kolekcji Kamyki Moniki nie znajdziesz dwóch identycznych produktów. Wszystkie wyroby wykonuję ręcznie z najlepszych materiałów z troską i bez pośpiechu. Slow life to motto przy tworzeniu mojej biżuterii. Sporo czasu poświęcam nad planowaniu biżuterii, nie wykonuję jednak typowych projektów, nie robię rysunków, staram się zdać zawsze na swoje wyczucie koloru i stylu. Ufam swojej intuicji przy połączeniach kolorystycznych kamieni. Nie szlifuję kamieni i nie umniejszam ich by wcisnąć je w gotową oprawę. Zawszę konkretną oprawę ze srebra tworzę do kamienia. Do tworzenia moich projektów zdecydowanie inspirują mnie same kamienie i ich kształt. Im kształt dziwniejszy tym radość z tworzenia większa.

Pracuję i tworzę zgodnie ze stylem życia Zero waste. Zero waste w mojej firmie to odpowiedzialne podejście do produkcji, nie tnę nie niszczę kamieni, które dała matka natura. Jeśli kamień pęknie przy tworzeniu czasem da się z niego zrobić bardziej unikatowy i zwariowany projekt. Uwielbiam oprawiać gotowe surowe kształty, nie szlifuję, nie zmniejszam, ani nie zmieniam kształtu. Dodatkowo kawałki srebra, którego nie wykorzystam za pierwszym razem, przekazuję profesjonalnej firmie do rafinacji, aby móc je wykorzystać ponownie, tak by nie było odpadu ze srebra. Do pakowania używam kartonowych pudełeczek, a folię bąbelkową którą ktoś mi przyśle wykorzystuję ponownie zawijając czasem coś dla Was.

Bogatą kolekcję: bransoletek z kamieniami, kolczyków sztyftów lub wiszących, naszyjników do wyboru oraz wisiorów kieruję do wszystkich, którzy cenią nietuzinkową biżuterię autorską. Zdecydowanie nie jest to produkcja masowa, w Nature Design tworzę swoją biżuterię  z radością i pasją, z troską o detal.

BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA
Monika Gawryluk

BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA SREBRNA- MIŁOŚĆ DO KAMIENI.

Wydaje mi się, że w świecie przepełnionym sztucznością, tandetą i produkcją masową warto zachwycić się oryginalnymi kamieniami i docenić to, że są przykładowo pozyskiwane tylko w jednej kopalni na świecie.  Godnym uwagi jest fakt, iż kamienie są pojedyncze, co sprawia iż moja biżuteria jest unikatowa, gdyż nie znajdziesz drugiej identycznej sztuki. Każdy naturalny kamień ma inny kolor, szlif lub kształt. Ręcznie tworzona oprawa ze srebra dopasowana do kształtu kamienia sprawia iż biżuteria jest niepowtarzalna. Jest szansa na podobne modele biżuterii ale nigdy na identyczne sztuki.

Uważam iż, warto stworzyć swój styl i podkreślić indywidualność oraz przede wszytkom korzystać z mocy zamkniętych w kamieniach.

W Nature Design wierzę, iż każdy, a więc i TY znajdziesz tutaj coś dla siebie. Jakiś drobiazg, który sprawi Tobie lub osobie Tobie bliskiej radość i pozwoli lepiej wyrazić niepowtarzalną osobowość.
Szukasz konkretnego kamienia – sprowadzę go dla Ciebie, ponieważ szukanie unikatów to mój konik.

Biżuterię zawsze oznaczam imiennikiem jubilerskim oraz cechuję zgodnie z obowiązującym prawem.

 

Podsumowując Biżuteria z kamieniami Kamyki Moniki jest niepowtarzalna, z duszą więc dlatego polecam ją z całym sercem. Biżuteria vintage jak również biżuteria nowoczesna – staram się tworzyć ją taką, aby przypadła Ci do gustu, więc dla każdego coś innego, specjalnego. Prawie wszystkie sztuki biżuterii z kamieniami są dostępne online. Biżuteria gdzie kupić? Tutaj zapraszam: www.kamykimoniki.pl