CHRYZOKOLA

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Chryzokola biżuteria artystyczna

Chryzokola to kamień pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał miedzi z gromady krzemianów. Nazwa pochodzi od greckich słów chryzos i kolla oznaczających złoto oraz klej. W starożytności był używany jako spoiwo przy łączeniu złota. 

Ten minerał naturalny najczęściej ma barwę zieloną, niebieskawozieloną, niebieską, czarnoniebieską do czarnej lub brązowej, rzadko żółtą.

Kamienie chryzokoli bardzo często występują w połączeniu z malachitem. Natura tworzy z tych dwóch kamieni razem niesamowite obrazy ze skał.

Biżuteria z chryzokolą dostępna w galerii internetowej Kamyki Moniki:

Chryzokole to kamienie kobiecej energii. Najsilniej oddziałują na kobiety, gdyż pozwalają paniom odzyskać wewnętrzny spokój, wzmacniają cierpliwość oraz dają siłę do zmagań z codziennością. Istota chryzokoli opiera się na ekspresji, wzmocnieniu i nauczaniu. Spokój, który niesie jej turkusowo-niebieski kolor, rozładowuje negatywne energie, uspokaja i ponad to pozwala na dojrzenie prawdy oraz wewnętrznej mądrości. Dodatkowo warto wspomnieć, iż ten minerał naturalny jest bezsprzecznie kamieniem dobrobytu., jak również inteligencji biznesowej. Po za tym oddziałuje na zdolności analityczne i intuicyjne. Równie ważny jest fakt iż może stymulować umysł, a jednocześnie uspokajać emocje.

Na koniec muszę napisać iż to  kamień przebaczenia, pokoju i wzmocnienia więzi emocjonalnych. Zachęca do współczucia oraz pomaga  odzyskać naturalną spontaniczność.

Z pewnością kamień ten jest idealnym minerałem na własny osobisty amulet. Na koniec zdecydowanie go polecam, każdy okaz jest bezsprzecznie unikatowy.