Szerl - turmalin czarny

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Czarny turmalin schorl – szerl to pomocny kamień ochronny „na poprawę samopoczucia” oraz ochronę przed negatywizmem. Czarny turmalin, znany również jako schörl, szerl to odmiana turmalinu w kolorze czarnym, który jest minerałem borowo-krzemianowym.

W ofercie biżuterii Kamyki Moniki znajdziesz:

Czarny turmalin ma liczne właściwości magiczne. Kamień daje inspirację, wiarę w siebie oraz zadowolenie z życia. Dodatkowo rozjaśnia myśli oraz potrafi pogodzić ducha z materią. Kamień ten chroni przed promieniowaniem oraz jest silnym amuletem ochronnym, gdyż chroni przed negatywizmami innych ludzi, jak również przed swoimi własnymi. Jest zdecydowanie pomocny w przypadku nadmiaru negatywnej energii, stanów zażenowania lub niepokoju. Czarny turmalin to kamień, któremu przypisuje się właściwości poprawiające samopoczucie. Turmalin stanowi także doskonałą barierę ochronną.

Nie wszyscy posiadają dobre intencje. W środowisku zawodowym zawsze znajdą się osoby zawistne, czy zazdrosne o nasze sukcesy zawodowe. Tacy ludzie mogą próbować nam zaszkodzić. Myślą o nas źle, przesyłając nam negatywną energię. W najbliższej rodzinie i w gronie znajomych mogą pojawić się jednostki, które świadomie lub nie, mogą wysysać z nas energię witalną. Czarny turmalin szerl ma właściwości ochronne przeciw negatywizmowi.

Czarny kamień szlachetny turmalin szerl najsilniej oddziałuje na znaki zodiaku: byk, skorpion, waga, koziorożec, ale warto pamiętać, że chroni wszystkie osoby.

Czarny turmalin – co to za kamień?

Czarny turmalin to pospolity znany na całym świecie. Schörl to nazwa wywodząca się od miasta w Niemczech, w Saksonii, gdzie minerał został odkryty. Jak sama nazwa wskazuje, kamień jest koloru czarnego, jednak istnieją również odmiany ciemnoniebieskie lub ciemnozielone. Kamień charakteryzuje się specyficznym, szklistym połyskiem. Występuje w wersji nieprzejrzystej, ale także w półprzezroczystej postaci. Największe złoża czarnego turmalinu znajdują się w Brazylii, która przoduje w wydobyciu turmalinów na całym świecie. Kamień jest również obecny w: Tanzanii, Kenii, Mozambiku, Nigerii czy Namibii. Czarny turmalin jest znany ludzkości od wielu pokoleń. Zakłada się, że czarna odmiana kamienia szlachetnego była znana już w XV wieku. Ten niezwykły minerał bardzo często dzięki swojej popularności może konkurować, z kamieniami szlachetnymi.

Turmalin czarny – wyjątkowe właściwości magiczne

Czarny turmalin to kamień naturalny wyjątkowy z wielu powodów. Aby zmaksymalizować dobroczynne działanie kamienia, zaleca się trzymanie go blisko ciała, najlepiej jako element biżuterii lub w pomieszczeniu często użytkowanym. Co niezwykle istotne, czarny turmalin pomaga odbijać szkodliwe, negatywne emocje. Jest ogromną tarczą ochronną, która chroni ciało i umysł przed negatywnym wpływem czarnej magii oraz uroków, pomaga nam także oczyszczać się z nagromadzonych głęboko i nierzadko przez długi czas ukrytych lęków. Nie bez znaczenia pozostaje również jego ochrona przed wampirami energetycznymi, pozbawiającymi życiodajnej, pozytywnej energii. Czarny turmalin odgrywa również dużą rolę w oczyszczaniu aury i zachowaniu równowagi. Dodatkowe ten minerał ochronny potrafi przetransformować negatywną energię w pozytywną.

Turmalin w czarnym kolorze podnosi pewność siebie i dodaje odwagi do mierzenia się z codziennymi, wymagającymi sytuacjami i wyzwaniami.

Z jakimi kamieniami łączyć czarny turmalin?

Czarny turmalin to kamień, który posiada wiele silnych właściwości. Z tej przyczyny należy umiejętnie łączyć go z innymi kamieniami szlachetnymi. Nieumiejętne połączenie minerałów może neutralizować, umniejszać ich znaczenie, ale także działać niekorzystnie na użytkownika. Doskonałym kompanem dla czarnego turmalinu będą: lawa wulkaniczna, czarny obsydian, biały howlit czy koral. Kamienie te potęgują działanie ochronne turmalinu, zwiększając tym samym jego moc.

Dlaczego warto wybrać Kamyki Moniki?

Turmalin czarny to jedne z moich ulubionych kamień, który często gra główną rolę w mojej biżuterii artystycznej. Biżuteria mojego autorstwa to rękodzieło. Swoje prace wykonuje starannie, bez pośpiechu. Każdy element biżuterii jest unikatowy, niepowtarzalny. Tworzę biżuterię z wykorzystaniem najwyższej jakości kamieni, dzięki czemu wyroby pozostają w doskonałym stanie przez długie lata. Turmalin czarny ma wiele właściwości magicznych, takich jak np. wspomniana już ochrona przed szkodliwymi urokami, ale także oczyszczanie z lęków i odbijanie negatywnych emocji, dzięki czemu stale nabiera na popularności. Na powodzenie kamienia składa się również jego elegancja i prostota, która trafia w gusta wielu estetów. W mojej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór biżuterii z czarnym turmalinem. Do Państwa dyspozycji przekazuję między innymi kolczyki, wisiorki, zawieszki, pierścionki czy bransoletki. Czarny turmalin doskonale sprawdza się w biżuterii dedykowanej dla mężczyzn.