Kolekcja Romantyczna

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami. Nowoczesna Biżuteria Artystyczna

Kolekcja Romantyczna – Biżuteria w stylu romantycznym

Romantyczny styl w biżuterii srebrnej jest charakteryzowany przez subtelne i delikatne wzory.

Zamknij oczy wyobraź sobie wróżki tańczące na boso o świcie w porannej mgle na łące. Mają na sobie wianki wyplecione z kwiatów polnych. Poczuj zapach letniej łąki, poczuj delikatny chłód kropli rosy na twarzy. Doświadcz muskania wiatru na skórze rześkim powiewem o wschodzie słońca. Wyobraź sobie jak zwiewna sukienka porusza się w tańcu razem z Tobą. Punktem wyjścia do tworzenia Kolekcji Romantycznej jest dla mnie ta wizja. Znajdź swoją ulubioną sztukę nietuzinkowej biżuterii, zamknij oczy i wiruj we mgle razem ze mną. Sprawdź jaki kamień zawoła Cię.

Romantyczne wzory nawiązują do miłości, piękna i emocji. Oto cechy charakterystyczne dla biżuterii srebrnej w romantycznym stylu:

1. Serduszka: Serduszka są jednym z najbardziej ikonicznych motywów w romantycznym stylu biżuterii. Występują jako zawieszki, kolczyki czy pierścionki, symbolizując miłość oraz uczucia. Sporo kamieni w Kolekcji Romantycznej jest w kształcie serca, są to najczęściej unikaty.

2. Kwiaty: Wzory kwiatowe są powszechnie obecne w romantycznej biżuterii srebrnej. Mogą to być subtelne pąki róż, delikatne lilie czy romantyczne róże, które nawiązują do piękna natury i miłości. Dodatkowo oprawa kamienia w kształcie płatków czy detal w postaci liścia paproci, wygląda jak wyjęty kwiat z wianka dobrej wróżki tańczącej na łące o świcie.

Styl romantyczny w biżuterii autorskiej Kamyki Moniki:

3. Motywy roślinne: Oprócz kwiatów, motywy liści, gałązek czy winorośli są często wykorzystywane, aby dodać romantycznego uroku i przywołać obrazy natury. Delikatne bransoletki z maleńkimi kamieniami naturalnymi na łańcuszku są jak krople rosy na pajęczynie.

4. Kamienie naturalne szlachetne i półszlachetne w romantycznych barwach: Minerały i kamienie naturalne, takie jak ametysty, różowe kwarc czy kamienie księżycowe bądź akwamaryny, w swoich eterycznych kolorach nadają  biżuterii romantyczny i elegancki charakter. Mimo swojego ciężaru kamień naturalny w srebrze dzięki swojej delikatnej barwie sprawia wrażenie ulotnego i zwiewnego. Biżuteria z takimi rozmytymi kolorami idealnie pasuje do romantycznej stylizacji modowej pełnej koronek, tiuli i delikatności.

5. Delikatne koronki: Romantyczna biżuteria srebrna ma tendencję do posiadania delikatnych detali srebrnych. Filigrany, wytłaczane wzory czy drobne zdobienia, nadają biżuterii autorskiej subtelnego uroku. W Kolekcji Romantycznej Kamyki Moniki znajdziesz koronkowe delikatne oprawy, falowane wykończenia, finezyjnie poruszające się naturalne kamienie w srebrze. Również wszechobecne kropelki srebra jak krople rosy zdjęte wprost z pajęczych nici z letniej łąki o świcie, goszczą w projektach biżuterii.

6. Symbole miłości: Oprócz serduszek, inne symbole miłości, takie jak skrzydła anioła, księżyce i lunule, również są popularne w Romantycznej Kolekcji biżuterii srebrnej. Biżuteria srebrna w romantycznym stylu jest idealnym wyborem jeśli pragniesz wyrazić swoje uczucia i subtelnie podkreślić miłość w swoim wyglądzie. To także doskonały prezent dla bliskiej osoby, który pozwala wyrazić uczucia i tworzy sentymentalne wspomnienia.