CZAROIT

Biżuteria srebrna dla kobiet z naturalnymi kamieniami.

CZAROIT

Czaroit zazwyczaj ma barwę wahającą się pomiędzy kolorem fioletowym i liliowym. Często ma w sobie bryłki o kolorze zielonym, brązowym, czarnym lub białym.  Z racji tego, że ciężko ustalić skład chemiczny czaroitu, trudno określić również z czego wynika jego zabarwienie. Jednak ta różnorodność zachwyca, mnie jako twórcę biżuterii, i uwielbiam tworzyć z niego bizuterię.

Jest to kamień silnie związany z psychiką człowieka, dlatego jego główną wartością jest pomoc przy stanach depresyjnych, lękach oraz bezsenności. Czaroit ogranicza zachowania agresywne, koi nerwy i sprawia, że właściciel optymistyczniej patrzy na innych ludzi, dodatkowo też jest postrzegany przychylniej przez innych. Kamień czaroitu daje wiec poczucie bezpieczeństwa społecznego.

W swoich pracach bardzo lubię wykorzystywać ten kamień.

W mojej ofercie biżuterii artystycznej mam głównie kolczyki z czaroitem i wisiory z czaroitem, polecam więc ten kamyk osobom z obniżonym nastrojem. Dodatkowo polecam biżuterię z tym kamieniem, osobom które chcą mieć coś wyjątkowego.

Jakiś czas temu dowiedziałam się, iż złoża tego kamienia wyczerpały się, więc warto taki kamyk posiadać w swojej kolekcji. Nie zachęcam do kupowania kamyków w okazyjnej cenie, gdyż można nabyć coś innego… Kamień, którego złoża kończą się, jak również ma silną moc, ma więc swoją określoną wartość. Kamień ten pozyskuję, ze sprawdzonych szlifierni i dostawców, abyś mogli się cieszyć w pełni oryginałem, a nie podróbką.

Zapraszam po czaroit.