Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień odwagi

Akwamaryn kamień odwagi (aquamarine)

Akwamaryn  kamień odwagi – kamień szlachetny nazwę swą zawdzięcza łacińskiemu aqua marina – “woda morska”  którą otrzymał w 1609 roku. –  Jest to minerał; błękitny lub niebieskozielony (jego barwa zależy od zawartości jonów żelaza) – jest przezroczystą odmianą berylu.  Akwamaryny  mogę być przejrzysty lub mleczny, zależy to od nasycenia minerałami, kamień ten może posiadać różne inkluzje – odrobinki innych minerałów. Wtedy mówimy na kamień akwamaryn moss. Cechą tego kamienia szlachetnego jest dwubarwność – w zależności od ustawienia kryształu może być niebieski lub bezbarwny. Kamień jest kruchy, dlatego też należy więc uważać.

Jako twórczyni i fanka akwamarynów poszukuję jak najciekawsze okazy niebieskich i przejrzystych akwamarynów. Ostatnio bardzo zauroczyły mnie akwamaryny z naturalnymi inkluzjami. Z pewnością staram się zdobywać ciekawe sztuki akwamarynów, bowiem chcę aby biżuteria z tymi kamieniami była jak najbardziej wyjątkowa. Wyszukuje je w najdalszych zakątkach świata, a następnie tworzę dla Was biżuterię.

Kamień akwamaryn właściwości:

  • dodaje pewności siebie osobom nieśmiałym oraz osobom mający problem z wyrażaniem emocji
  • poprawia jakość komunikacji międzyludzkiej
  • wspomaga asertywność i wyrażanie myśli
  • wzmaga spontaniczność i pomaga osiągać szczęście
  • oczyszcza uczucia i emocje
  • przynosi wewnętrzy spokój
  • zmniejsza zmęczeni i przytłoczenie obowiązkami
  • łagodzi lęki i fobie.

Akwamaryn kamień odwagi jest niezawodny dla osób często wygłaszających publiczne prezentacje, przemowy, prowadzących szkolenia – dodaje pewności siebie, dlatego też polecam go osobom, które potrzebują takiego wsparcia. Wybierz biżuterię z akwamarynem, a następnie kup. Ze względu na fakt, że to kamień odwagi, warto go mieć w swojej kolekcji.

Minerał występuje w: Brazylii, Pakistanie USA , Rosja, Madagaskar. W Polsce znany z Ptasich Gniazd w Karkonoszach.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy