Szmaragd

szmaragd

SZMARAGD

Szmaragd to kamień należący do grupy krzemianów. Jego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa szmaragdus i oznacza nic innego, jak zielony kamień. To kamień niezwykle cenny w jubilerstwie i niezwykle pożądany, jako element klejnotów, kolczyków i innych rodzajów biżuterii.

Gdzie występuje szmaragd?

Związany jest od z metaformicznymi skałami. Występuje on także w żyłach pegmatytowych granitów, ale także w żwirach i piaskach wtórnych. Można znaleźć go w rejonach Australii, Brazylii, Egipcie, Indiach, Norwegii, Libii, RPA czy USA. Szmaragdy, jakie można znaleźć w Polsce nie nadają się niestety do celów jubilerskich.

Właściwości szmaragdów?

Jeżeli chodzi o wyjątkową moc tych pięknych, zielonych kamieni szlachetnych, to można wspomnieć o tym, że mają one chronić przed złymi duchami, a także melancholią. Chroni dodatkowo przed negatywnymi myślami.

Ma on także związek z księżycem, wiosną, a także płodnością, w związku z tym bywa nazywany kamieniem miłości. Symbolizuje on harmonię i niezwykłe piękno, co czyni go idealnym kamieniem na zaręczynowe pierścionki i inne, cenne błyskotki, jakie ofiaruje się ukochanej osobie.

Ze względu na swój piękny, zielony kolor działa uspakajająco i pozwala odzyskać równowagę duszy, a także zwalczać negatywne emocje.

Kamień szmaragdu w szczególny sposób cementuje miłość, jedność, przyjaźń jak również wierność. Wzmacnia również intuicję, zdolność komunikacji oraz prawdomówność. Przynosi ukojenie osobom poszukującym prawdy, oraz pozwala ją przyjąć.

Biżuteria artystyczna ze szmaragdami.

Możesz wybrać gotowe okazy biżuterii artystycznej z naturalnymi szmaragdami z oferty. Jeśli któryś produkt ze szmaragdem został sprzedany zapytaj o indywidualne zamówienie.

Kolczyki szmaragdowe lub pierścionek ze szmaragdem mogę stworzyć specjalnie dla Ciebie w wybranym rozmiarze.

Kolczyki szmaragdy sztyfty
KOLCZYKI SZMARAGDY SZTYFTY