Kunzyt

Kunzyt wisior 

Kunzyt

Kunzyt (także: kuncyt, kunzit) to cenna odmiana jubilerska spodumenu ( minerał z grupy krzemianów należący do rzadkiej grupy minerałów występujący tylko w niektórych rejonach ziemi). Kamień odkrył G.F. Kunz w 1902 roku w Connecticut (USA).  Kamień ma barwę różową oraz fioletowo-różową, która spowodowana jest obecnością manganu. Dodatkowo ma silny szklisty połysk. Ma układ krystaliczny słupkowy lub tabliczkowy.

Kamień kunzyt jest kamieniem delikatnym, wpływ silnego światła słonecznego, może sprawić, że kamień straci swą barwę. Jeśli się zabrudzi można umyć go wodą. Biżuteria z kunzytem to najczęściej ciekawe i niepowtarzalne okazy.

 

Kunzyt kamień ma silne właściwości – oddziałuje silnie pozytywnie na relacje z innymi ludźmi.  Kamień dodaje nam delikatności i subtelności, jak również powoduje że jesteśmy bardziej atrakcyjni dla otoczenia. Pomaga na nowo dostrzec nieocenioną wartość naszych znajomości, przyjaźni czy związków.  Przekonuję i zjednuje nam osoby które nie były dla nas dotychczas przychylne. Pomaga odnaleźć właściwą drugą połówkę , a związek dzięki kunzytowi będzie wypełniony szczerą miłością.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy