Spektrolit

spectrolit

Spektrolit kamień szczęścia, ochrony i koncentracji.

Spektrolit – spectrolite – skandynawski skarb – kamień zorzy polarnej

Unikatowy kamień występujący tylko w Finlandii, nazywam go kamieniem zorzy polarnej i mercedesem wśród labradorytów. Kamienie Labradorytu, mają również piękną poświatę, ale nie tak wyjątkową jak spectrolit. Spektrolity mają o wiele bardziej intensywną barwę opalizacji ( iryzacji) niż zwykłe labradoryty, spowodowane jest to tym, że baza tego kamienia jest najczęściej czarna, a nie przeźroczysta lub szara jak w labradorytach.

Ten niesamowity kamień został odkryty w Finlandii w 1940 roku podczas budowy linii obrony na wschodniej granicy. Spektrolity w pełni oddają wspaniałość całego krajobrazu Finlandii – od głębokiego błękitu jezior, przez zieleń lasów, aż po złoto jesiennej tundry, po głęboką czerń skał. Czasem udaje mi się upolować dla moich klientek spectrolity, które w jednym kamieniu potrafią mieć wszystkie kolory opalizacji.  Mówię wtedy o nich, że mają w sobie chaos. Oprawione w prostą oprawę ze srebra robią niesamowite wrażenie, przyciemniane srebro wzmaga tylko ich opalizację, która osiąga jeszcze większą intensywność.

Kolczyki z tymi kamieniami będą błyskały nawet wśród ciemnych długich włosów.  Wisiory natomiast robią duże wrażenie, nie można oderwać wzroku od ferii barw zamkniętych w kamieniu. Należy pamiętać iż kamienie te występują w jednej kopalni w Finlandii na świecie, więc mają również swoją wyższą cenę.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy

Spectrolit to kamień idealny dla strzelca, lwa i skorpiona.

Spektrolit właściwości. Te skalenie to niezwykłe kamienie, chronią podobno przed utratą energii, zabezpieczają przed wampirami energetycznymi.

Spektrolit – W galerii internetowej Kamyki Moniki możesz kupić biżuterię z tym wyjątkowym kamieniem.

Więcej info o spectrolitach.

Spektrolit
Spektrolit spectrolite