Labradoryt kamień właściwości i biżuteria z labradorytami

Labradoryt kamień właściwości i biżuteria z labradorytami

 

Labradoryt kamień jest minerałem skaleniowym z serii plagioklazów, który najczęściej występuje w skałach, takich jak bazalt, gabro i noryt. Kamienie labradorytu są niezwykle estetyczne i słyną ze swoich właściwości duchowych.

Pochodzenie i właściwości labradorytu

Okazy labradorytu wykazują efekt Schillera, czyli silną grę opalizujących kolorów niebieskiego, zielonego, czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Labradoryt jest dobrze znany z tych spektakularnych przejawów kolorów,  zjawisko to znane jest jako “labradorescencja”. Okazy o najwyższej jakości labradorescencji są często wybierane do wykorzystania jako kamienie szlachetne.

Labradorescencja nie jest pokazem kolorów odbitych od powierzchni okazu. Zamiast tego, światło wchodzi do kamienia, uderza w powierzchnię wewnątrz kamienia i odbija się od niej. Różne powierzchnie w kamieniu odbijają różne kolory światła. Światło odbijające się od wielu struktur bliźniaczych w różnych częściach kamienia może nadać mu wielobarwny wygląd.

Nazwa labradorytu pochodzi od miejsca jego odkrycia na wyspie Paul, w regionie Labrador. Minerał został odkryty w 1770 roku przez morawskiego misjonarza. Labradoryt to kamień zorzy polarnej warto zauważyć jest wyjątkowy.

Labradoryty o wspaniałej labradorescencji najczęściej pozyskują w kilku złożach w Finlandii. Najlepszy z tych materiałów otrzymał nazwę “spektrolit”. Inne, wyjątkowe kamienie labradorytu również określa się tym mianem. Znaczna ilość szarego i czarnego labradorytu z dobrą labradorescencją wydobywa się w Madagaskarze i w Rosji. Niewielkie ilości przezroczystego labradorytu z wewnętrznym, kolorowym błyskiem pochodzą z Indii. Natomiast najpiękniejsze okazy bezsprzecznie są z Finlandii.

Jak rozpoznać labradoryt? – to szary lub czarny kamień w promieniach światła świecący na różne kolory, nie da się pomylić tego kamienia z żadnym innym. Wydaje się szary i zwykły ale ma w sobie niesamowity ogień.

Oddziaływanie labradorytów na sferę duchową

Ludy eskimoskie twierdzą, że labradoryt spadł z zamrożonego ognia zorzy polarnej. Ukryta moc kamienia wydobywa się z niego dzięki niezwykłemu, mistycznemu światłu, które z niego emanuje i oddziela świat realny się od niewidzialnych sfer. Jest to kryształ szamanów, wróżbitów, uzdrowicieli i wszystkich, którzy podróżują i poznają świat szukając wiedzy i przewodnictwa. To doskonały pomocnik dla obudzenia własnej świadomości wewnętrznego ducha, intuicji i zdolności psychicznych.

Labradoryt jest również potężnym protektorem, tworząc siłę osłonową w całej aurze i wzmacniając naturalne energie od wewnątrz. Kamień labradorytu z pewnością chroni przed negatywnością i nieszczęściami tego świata, zapewnia bezpieczną eksplorację alternatywnych poziomów świadomości i ułatwia wizjonerskie doświadczenia z przeszłości lub przyszłości. Znaki zodiaku, którym kamień będzie służył najlepiej to Lew, Skorpion oraz Strzelec, warto mieć ten kamień na uwadze myśląc o duchowym rozwoju. Warto mieś na uwadze fakt iż kamień oddziałuje również na inne znaki zodiaku.

Labradoryty wykorzystanie w biżuterii artystycznej

Labradoryt bezsprzecznie stał się popularnym kamieniem szlachetnym ze względu na unikalny opalizujący kolor. Jakość, odcień, i blask labradorescencji różni się w każdym okazie. Przez wiele stuleci labradoryt był kamieniem szeroko wykorzystywanym w tworzeniu biżuterii. Przede wszystkim za sprawą jego wzniosłego charakteru i przyciągającej wzrok charakterystyce. Minerał z pewnością idealnie współgra ze srebrem oraz świetnie spisuje się jako samodzielny akcent. Labradoryt coraz częściej pojawia się w projektach biżuterii . Uwielbiam ten kamień i ogromną przyjemność sprawia mi  tworzenie unikalnej i niestandardowej biżuterii z labradorytami. W rezultacie mojej fascynacji tym kamieniem, bezsprzecznie powstaje unikatowa biżuteria z labradorytem.

Połyskujące złoto, fiolety, zielenie i błękity wydają się tańczyć ze sobą, co czyni go idealnym wyborem dla tych, którzy chcą go połączyć z wszechstronną i żywą garderobą. Minerał wygląda dobrze w każdej biżuterii, od pierścionków i kolczyków po bransolety i naszyjniki. Z pewnością wdzięk wyrobów z labradorytu doskonale pasuje na na specjalne okazje, ale jest też doskonały na codzienny amulet, aby utrzymać Cię w najlepszej równowadze. Labradoryt to prawdopodobnie świątynia gwiazd.

Na koniec zapraszam do galerii www.kamykimoniki.pl  znajdziesz tutaj labradoryty w rozsądnych cenach.

labradoryt kamień wisior
wisior labradoryt
labradoryt kamień pierścionek
pierścionek z labradorytem niebieskim
labradoryt kamień kolczyki
kolczyki z labradorytami
labradoryt kamień wisior
zawieszka z labradorytem
Tagged , , , , , , , , , ,