Biżuteria artystyczna niebieskie kamienie w srebrze

Biżuteria artystyczna niebieskie kamienie w srebrze

Biżuteria artystyczna niebieskie kamienie w srebrze

Jeżeli szukasz czegoś naprawdę oryginalnego i jedynego w swoim rodzaju, zwróć uwagę na wyroby artystyczne. Szczególnie w przypadku biżuterii, można tu znaleźć prawdziwe perełki dosłownie i w przenośni! Są to wyroby często produkowane ręcznie, nie na masową skalę, a przez to unikatowe. Trudno bowiem bez maszyn do masowej produkcji, uzyskać dwa identyczne przedmioty. To właśnie czyni biżuterię artystyczną wyjątkową i niepowtarzalną. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na aspekt cenowy – kamienie naturalne dzięki otwartemu rynkowi są bardziej dostępne, więc można je kupić w rozsądnej cenie. Niebieski kamień – biżuteria artystyczna w tym kolorze nigdy się nie nudzi.

Pierścionek z apatytem
Pierścionek z apatytem

Dla kogo Biżuteria artystyczna?

Biżuteria artystyczna niebieskie kamienie , to doskonały dodatek do stylizacji dla każdego, kto lubi podkreślać swoją indywidualność oraz nie boi się niebanalnych form. Do produkcji tego rodzaju wyrobów, stosuje się naturalne kamienie. Naturalne kamienie charakteryzują się bowiem niepowtarzalnym wybarwieniem, dlatego każda zawieszka, czy kolczyki są inne i jedyne w swoim rodzaju. Naprawdę trudno tu znaleźć dwa identyczne wyroby.

Srebrna biżuteria artystyczna z kamieniami nadaje się do każdej stylizacji. Możesz ją nosić zarówno na co dzień, jak i do bardziej formalnego stroju, jak np. marynarka czy uniform służbowy. Wszystko zależy od wielkości i formy danej biżuterii. Jeżeli zależy Ci na subtelnych dodatkach, wybierz niewielkie kolczyki – sztyfty lub zawieszkę na drobnym łańcuszku. Na bardziej wyrazisty kamień naturalny w srebrnej oprawie, możesz zdecydować się do wieczorowej, gładkiej sukni lub do delikatnej, letniej koronkowej sukienki. W obu przypadkach kamienie dodadzą blasku Twojej stylizacji i sprawią, że nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie!

Turkus kolczyki
Turkus kolczyki

Niebieskie kamienie naturalne w srebrze.

Nie od dziś wiadomo, że srebro doskonale komponuje się z niebieskimi kamieniami, takimi jak m. in. turkus, akwamaryn, labradoryt, szafir, lazuryt, topaz, tanzanit, sodalit, larimar. Kamienie te różnią się odcieniami oraz stopnień nasycenia tym kolorem, a także każdy z nich inaczej reaguje przez to na światło. Sprawia to, że każde kolczyki, czy zawieszka są inne i niepowtarzalne, a srebrna oprawa dodatkowo podkreśla nieskazitelny odcień niebieskiego. Warto zdecydować się na zakup kompletu z tym samym kamieniem, np. kolczyków i pierścionka z szafirem gwieździstym, który swoją nazwę zawdzięcza wzorowi, zbliżonemu kształtem do gwiazdy. Taki komplet można uzupełnić bransoletką lub zawieszką z takim samym kamieniem. Ciekawym pomysłem jest też połącznie dwóch lub więcej odcieni niebieskich kamieni w stylizacji.

Pierścionek z szafirem gwieździstym
Pierścionek z szafirem gwieździstym

Niebieskie kamienie w srebrnej oprawie, doskonale pasują do wszelkich stylizacji w bieli, a nawet do sukien ślubnych! Barwa niebieska w kamieniach naturalnych ma odcienie od bardzo delikatnej, ledwie widocznej błękitnej mgiełki, do głębokiego i wysyconego granatu. Czasem granat przechodzi momentami w wytrawną czerń. Dzięki temu, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Delikatną łezkę w kolorze bladego błękitu lub pierścionek z dużym, ciemnogranatowym oczkiem o nieregularnym kształcie. Kamienie naturalne często celowo nie są w pełni szlifowane, aby nie tracić pewnych niuansów w ich budowie i wybarwieniu. Mają być jak najbardziej zbliżone do naturalnych pierwowzorów.

Labradoryty niebieskie kolczyki wiszące
Labradoryty niebieskie kolczyki wiszące

Główną kreatorką biżuterii artystycznej, nie tylko w przypadku kamieni w kolorze niebieskim, ale każdym innym, jest Matka Natura. To ona bowiem tworzy na powierzchni kamieni nietypowe wzory, którym ludzkie ręce nadają później odpowiednią oprawę. Celem tej oprawy jest podkreślenie naturalnego piękna i niepowtarzalnego charakteru każdego kamienia.

Zachęcam na koniec do przejrzenia oferty Kamyki Moniki.

Szafiry kolczyki
Szafiry kolczyki
Tanzanit pierścionek
Tanzanit pierścionek
Tagged , , , , , , , , ,