Kamienie i minerały dla osób urodzonych pod znakiem bliźniąt

Kamienie i minerały dla osób urodzonych pod znakiem bliźniąt

Bliźnięta – te kamienie polecane są osobom urodzonym między 23 maja a 20 czerwca

Ruchliwe i towarzyskie Bliźnięta czasem tracą wrodzony zapał i siły, więc aby odzyskać jedno i drugie oraz lepiej cieszyć się życiem, potrzebują energetycznego wsparcia. Dla Bliźniąt polecane są kamienie osłaniające przed czarnymi myślami i negatywną energią. Wszystkie minerały łączące harmonię, radość życia i pozytywne myślenie, będą dla Bliźniąt odpowiednie.

Oto najlepsze kamienie dla osób towarzyskich, ciekawych świata i jednocześnie dążących do sukcesu:

 1. karneol
  Ognisty, ciepły karneol dobrze pasuje do aktywnych i spragnionych towarzystwa Bliźniąt. Osoby przeżywające wewnętrzne rozterki, czasem z powodu słabszego zdrowia lub chwil zwątpienia, dzięki mocy ożywczego karneolu odzyskają dawny zapał. Karneol pomaga osiągnąć harmonię i zachować równowagę w dynamicznym życiu, jakie wiodą Bliźnięta.
 2. tygrysie oko
  Starożytni wojownicy zabierali na pole walki amulety z Tygrysim okiem, by chroniły ich przed ranami i śmiercią. Dla Bliźniąt również ważna jest osłona, jaką niesie ze sobą moc brązowego kamienia. W Tygrysim oku tkwi życiodajna energia lecząca choroby, uśmierzająca ból i pomagająca przezwyciężyć niepowodzenia. Ten kamień napawa optymizmem, co spodoba się ludziom urodzonym pod znakiem Bliźniąt.
 3. bursztyn
  Do dziś uznawany za kamień leczący, wykorzystywany np. w nalewkach. pozytywna energia, którą emituje bursztyn działa dwufazowo na Bliźnięta. Z jednej strony leczy ciało, z drugiej natomiast ochrania i aktywizuje ducha. Bliźniętom zależy na zdrowych relacjach z ludźmi, na zdrowiu fizycznym oraz sukcesie życiowym, dlatego też bursztyn zabezpieczy wszystkie te wartości.
 4. cytryn
  Podobnie, jak u Byków, także w przypadku Bliźniąt, cytryn ukoi skołatane nerwy i przywróci zdrową równowagę w różnych sferach życia. Cytryny wyglądem przypominają bursztyny, więc ich naturalne ciepło ogrzeje Bliźnięta w chwilach zwątpienia. Doda sił, oddali negatywną aurę i sprawi, iż osoby spod znaku Bliźniąt będą nieprzerwanie wierzyć w swoje przeznaczenie do szczęścia.
 5. chalcedon
  To delikatny kamień dla delikatnych ludzi, wątpiących w swe naturalne moce. Dzięki energii chalcedonu Bliźniak, który potrzebuje wsparcia na życiowej drodze, otrzyma moc przezwyciężania przeciwności. Chalcedony przynoszą ulgę w stresie, uspokajają i pomagają w systematycznej, codziennej pracy. Dzięki chalcedonowi Bliźniak wzbije się na szczyt swoich możliwości, odkryje dziedziny, w których zdobędzie laury i wyróżnienia.
 6. akwamaryn
  Pozytywna energia akwamarynu wspomagać będzie przedsiębiorczego Bliźniaka. To kamień niezwykle pomocny w przezwyciężaniu stresu, dodatkowo wzmacnia siły witalne i pomaga radzić sobie z natłokiem obowiązków. Jednocześnie dobrze działa w sferze uczuć i więzi międzyludzkich, o które Bliźnięta nieustannie zabiegają. To ekstrawertycy, więc akwamaryn idealnie powiąże aurę społeczną z przedsiębiorczością.
 7. kryształ górski
  Krystalicznie czyste, zwykle przezroczyste lub mlecznobiałe kamienie mają moce oczyszczające. Stosowane są we wszystkich rytuałach odpędzających złe moce i oczyszczających aurę. W przypadku Bliźniąt kryształ górski zabezpieczy przed znużeniem, zniechęceniem i apatią, jak również nie pozwoli się poddać i wspomoże w dążeniu do życiowych celów.
biżuteria artystyczna kup teraz
biżuteria artystyczna kup teraz

Na zakończenie polecam poszukać w galerii biżuterii z odpowiednim kamieniem naturalnym.

Tagged , , , , , , ,