Bursztyny biżuteria pomysł na prezent

Bursztyny biżuteria pomysł na prezent

Ręcznie robiona biżuteria to rzecz, którą kobiety uwielbiają.

Odpowiednio wykonana stanowi niebywałą ozdobę, która zawsze będzie unikatowa w kolekcji Kamyki Moniki ze względu na ręcznie jej wytworzenie.  Jednak biżuteria to nie tylko cyrkonie i srebro bądź inne metale szlachetne. Powszechnie wykorzystywanym materiałem jest między innymi bursztyn. Jaka biżuteria z takim dodatkiem będzie idealnym prezentem dla kobiet?

  1. bransolety z bursztynem

  2. pierścionki z bursztynem

  3. kolczyki z bursztynem

  4. naszyjniki z bursztynem

  5. bursztynowe wisiorki 

Czterolistna koniczyna bursztyn

Bursztyn Złoto Bałtyku

Bursztyn naturalny bałtycki… to określenie kojarzy się większości zapewne z wypoczynkiem nad polskim morzem. I słusznie. To właśnie stamtąd pochodzi ten cenny surowiec, który wykorzystywany jest do produkcji biżuterii damskiej. Ten szlachetny materiał organiczny pochodzi tak naprawdę od żywicy sosnowej. Samo słowo ,,bursztyn” oznacza tak zwany płonący kamień, a dla mnie to Złoto Bałtyku. Nazwa jak najbardziej pasuje do tego materiału, gdyż bryłki bursztynu mienią się najróżniejszymi kolorami, zaczynając od złotej, a kończąc na koniakowej barwie. Warto wspomnieć także o tym, iż w wielu bryłkach bursztynu mogą znajdować się małe owady, które na swoje nieszczęście wpadły w żywicę i zostały w niej. Nazywane są inkluzjami zwierzęcymi. Dlatego też bardzo często można znaleźć bardzo dobrze zachowane okazy owadów, które żyły dawno temu.

Bursztyny biżuteria – coś dla kobiet

Oczywiście bursztyn wykorzystuje się w wielu dziedzinach, począwszy od produkcji nalewek, a skończywszy na użyciu go w kosmetologii.

Jednak zdecydowanie jest on najczęściej wykorzystywany do ręcznego wyrobu biżuterii dla Pań. Wyroby z bursztynu i srebra to unikatowe dzieła, które wyróżniają się na rynku sprzedaży. Taka  autorska biżuteria to świetny pomysł na prezent.

Co powstaje z bursztynu?

Przede wszystkim bardzo popularna jest bransoletka z bursztynu z dodatkiem srebra. Niekiedy to właśnie srebro stanowi podstawę bransoletki, natomiast bursztyn staje się pięknym wykończeniem elementu. Pierścionek z bursztynem również jest wspaniałym pomysłem, gdyż ozdoba z takiego tworzywa będzie odporna na działanie czynników zewnętrznych czy wodę. Decydując się na zakup ręcznie robionej biżuterii Kamyki Moniki  z bursztynem i srebrem, można mieć pewność iż są to oryginalne materiały, a nie gorszej jakości podrobione tworzywa. Każdy rodzaj biżuterii tworzony jest ręcznie i to w pojedynczych egzemplarzach, co dodatkowo daje gwarancję wysokiej jakości ozdób. Najczęściej w biżuterii Kamyki Moniki z wykorzystaniem tego surowca stosuję kilka charakterystycznych kolorów bursztynu, a mianowicie jest to: bursztyn złoty, bursztyn koniakowy, bursztyn cytrynowy oraz bursztyn biały. Bursztynowe wisiorki czy naszyjniki z bursztynem to coś, co zdecydowanie uwielbiają wszystkie Panie. Klasyczne naszyjniki dodają elegancji i klasy kobietom. W obecnych czasach tworzy się również wiele nowoczesnych wzorów, w nietypowym designie. Więc świetnym prezentem dla kobiet, które cenią sobie minimalizm i prostotę, będą delikatne kolczyki  bursztynem, czy to wiszące czy sztyfty.

Połączenie bursztynu i srebra w biżuterii to dość znany widok. Takie prezenty zdecydowanie wywołają uśmiech na wielu twarzach kobiet. Ręcznie robione kolczyki czy bransoletki przede wszystkim są trwałe, ale także praktyczne. Zaś wspaniałe kolory bałtyckiego bursztynu będą pasować do każdego rodzaju urody.

Pierścionek z bursztynem

Na koniec dodam że biżuteria bursztynowa cieszy się powodzeniem od wielu tysięcy lat, i fascynacja bursztynem za pewne nigdy nie przeminie. Oryginalne wzory biżuterii hand made z bursztynem nigdy się nie znudzą.

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,