Samorozwój

Biżuteria artystyczna – 11 sposobów aby się wyróżnić w świecie masowym. Samorozwój

Samorozwój – Jak zadbać o samorozwój?

Kilka cennych wskazówek

W dzisiejszych czasach zmiany w życiu osobistym i zawodowym następują naprawdę szybko. Aby móc żyć szczęśliwie i bez większych trosk należy podążać za nimi. W jaki sposób? Najlepiej po prostu jest stawiać na samorozwój. Równowaga psychiczna, zdobywanie nowych umiejętności, szukanie pasji, nauka języków obcych i wiele innych zajęć, to są sposoby na to, by móc zaoferować klientom bądź też pracodawcy coś ciekawego, a jednocześnie cały czas zachować sprawność intelektualną.

Jak się rozwijać?

Wpis ten nie będzie szczegółowo mówić o tym, jak się rozwijać w konkretnych zagadnieniach, lecz każdy może znaleźć kilka złotych rad, których stosowanie w życiu codziennym sprawia, że można naprawdę się rozwijać, bez większych komplikacji.

 1. Zadbaj o siebie i swoją równowagę psychiczną – samorozwój
  – Daj sobie prawo do czucia złości. Daj sobie prawo do odczuwania „negatywnych” emocji, ale tylko przez chwilę. Nie daj się jednak im zdominować. Czerp radość z tego co masz, doceniaj drobiazgi i nie skupiaj się na porażkach. Myśl o pozytywnych uczuciach jakie będziesz czuć osiągając swoje cele, to pomoże Ci się do nich przybliżyć.
 2. Planuj swój dzień
  – czas ucieka naprawdę szybko, szczególnie jeśli codzienność rozgrywa się w nieustającym chaosie. Dlatego też należy zacząć stosować kalendarze bądź też notesy, w których można dokładnie rozplanować sobie swoje najbliższe dni i jednocześnie zapisać wszystkie rzeczy do zapamiętania. Dzięki temu, że codzienne czynności pokładasz i będziesz wykonywać je według harmonogramu, zaoszczędzisz każdego dnia naprawdę sporą ilość czasu. Nie chodzi tutaj tylko o to, że nie będziesz tracić czasu na rozmyślanie nad tym, co w danym momencie należy jeszcze zrobić. Taki plan jest stosowany jako lista zadań, które po prostu muszą być wykonane i cały czas z tyłu głowy będzie ta myśl, że nie można pozwolić sobie na marnotrawienie czasu na negatywne myśli i złą energię.
 3. Wyznaczaj sobie własne cele

  – Ma to poniekąd związek z poprzednim punktem, a mianowicie ustalaniem harmonogramu dnia. Większość osób powie, że najlepiej skupić się na konkretnym celu. Ja jednak powiem, że warto skupić się na uczuciach, jakie będziemy przeżywali osiągając cel. Nie powinien być to sztywno określony plan, bo zabraknie wtedy miejsca na możliwości jakich nie braliśmy nawet pod uwagę.  Nie zniechęcaj się, jeśli nie osiągasz celu szybko. Każdy mały nawet krok ku osiągnięciu celu jest ruchem w jego stronę i przybliża do celu.

 4. Odpoczynek

  – Nawet jeśli każdego dnia czeka jeszcze do wykonania wiele zadań, to nie można zapomnieć o tym, by dać sobie co jakiś czas kilka minut na odpoczynek, a przynajmniej raz dziennie kilkugodzinną przerwę. Praca powinna odbywać się tylko w wyznaczonym czasie, tak samo nauka. Natomiast pozostały wolny czas warto przeznaczyć na odpoczynek i rozwijanie hobby. W wolnym czasie skup się na kontemplacji pozytywnych uczyć i projekcji, nie skupiaj się na negatywach.  Takie chwilowe oderwanie się od rzeczywistości pozwala uspokoić się umysłowi i przygotować na kolejne wyzwania. Skupienie się na pozytywach sprawia, że pożytkujemy naszą energię właściwie. Wiele osób, które wpada w wir pracy, w końcu bardzo szybko się wypala. Ich produktywność spada, jak i przy tym zadowolenie z życia codziennego.

 5. Regularnie się dokształcaj – samorozwój

  – jeśli komuś zależy na tym, aby awansować w pracy, czy też po prostu nadążać za zmianami w branży, to cały czas należy stawiać na rozwój pod względem nowych umiejętności i wiedzy. Nie zapominając o dbaniu swoją wewnętrzną równowagę. Nawet jeśli pracodawca nie jest skory inwestować w rozwój pracownika, to można samodzielnie znaleźć interesujące materiały do nauki. Trzeba tylko chcieć. Jeśli nie kursy, to pozostają jeszcze książki, czy nawet filmy na takich portalach jak YouTube. Baza wiedzy jest naprawdę ogromna i często darmowa.

 6. Poszukaj swojego własnego talizmanu— w ciągłym rozwoju, samodoskonaleniu, pomagają nie tylko plany, cele, i tym podobne. Bardzo duże znaczenie ma tutaj podstawa psychiczna i własne samozaparcie. Czasem jednak brakuje sił do tego, by stawiać czoła kolejnym problemom. Dlatego warto zainwestować w coś, co stanie się osobistym talizmanem, czy też amuletem szczęścia. Może to być ulubiony kamień jak szafir, szmaragd, labradoryt, turmalin, kamień księżycowy, bursztyn, czy też inny. Taki kamień, który odpowiednio oprawiam w pierścionek, naszyjnik, czy też bransoletka, może towarzyszyć w codziennym życiu.  Najważniejsze jest to, że będzie dobrze się kojarzyć i przypominać o tym, że te codzienne zadania do czegoś służą i prowadzą do wymarzonego celu. Szafir to kamień mądrości. Turmalin ogania negatywizm cudzy lub własny. Z kolei labradoryt pomaga odnaleźć drogę życiową.

Doskonałym wsparciem do osiągania celów mogą być naturalne kamienie, o których wspomniano już powyżej, które sprzedaję w mojej unikatowej biżuterii. Jako amulety, talizmany lub po prostu ładny detal — dodatek biżuteryjny. Są to wyroby marki Kamyki Moniki.

Samorozwój to bardzo ważna kwestia w dzisiejszym życiu. Należy jednak zawsze pamiętać o tym, że robisz to tak naprawdę dla siebie. Na pierwszym miejscu należy stawiać własne szczęście i swoje potrzeby. Dopiero potem można podnosić sobie poprzeczkę i pokonywać nowe przeszkody.

Tagged , , , ,