Biżuteria artystyczna – 11 sposobów aby się wyróżnić w świecie masowym.

Biżuteria artystyczna – 11 sposobów aby się wyróżnić w świecie masowym.

Wiele kobiet pragnie dorównać swoim idolom z telewizji czy Instagram’a. Przeglądając zdjęcia na Instagramie, można znaleźć te same makijaże, dziubki i oklepane stylizacje modowe, naśladownictwo mody Gucci czy Guess itp.

Osobiście lubię ubierać się w ponadczasowe rzeczy, może wynika to z tego że nie mam już 18 lat. Owszem czerpię czasem połączenia, ze znanych domów mody, jednak jestem przeciwna ślepemu naśladownictwu w bieżącym roku. Lubię mieć fajne rzeczy, więcej niż jeden rok.

Biżuteria artystyczna – czyli unikatowa, z produkcji ręcznie wykonanej, nie masowej zdecydowanie pozwala się wyróżnić. Należy pamiętać, że na przestrzeni lat zawsze cenione były oryginalne pojedyncze rzeczy. Myślę, że większość osób wolała by mieć na ścianie w dużym pokoju oryginalny obraz Moneta, zamiast 5 replik w każdym pomieszczeniu.

Ale to tylko mój punkt widzenia, wierzę że jest sporo osób na świecie myślących jak ja.

Skupmy się na walorach biżuterii ręcznie robionej.

 1. Biżuteria artystyczna to zawsze unikatowe i pojedyncze egzemplarze. Jako twórca wykonuje je ręcznie i każdy egzemplarz tworzę od podstaw własnoręcznie, bez użycia szablonów i form. Zawsze główną rolę gra kamień i do niego dopasowuję całą kompozycję biżuterii, a nie odwrotnie.
 2. Dobór kamieni jest staranny, staram się by były to zawsze unikatowe kamienie. Wybieram zawsze przede wszystkim naturalne kamienie, niebarwione, niewypalane.  Zawsze masz gwarancję, że nikt takiego samego kamienia nie ma, gdyż są to unikaty.
 3. Biżuteria artystyczna Kamyki Moniki tworzę z myślą o klientkach i klientach. Jeśli o czymś marzysz, możliwe jest spersonalizowane zamówienie według wytycznych klientki. To sprawia, że biżuteria może być dopasowana doskonale do indywidualnych potrzeb stylizacji modowej czy osobowości klientki.
 4. Kolekcje biżuterii które tworzę dopasowane są do pór roku. Duże i masywne projekty doskonale sprawdzają się w chłodniejsze dni, jest też kolekcja delikatniejsza do noszenia na gołą skórę. Aby naturalne kamienie miały jak największy styk ze skórą osoby noszącej.
 5. Połączenia kolorystyczne w biżuterii czerpię z natury lub z aktualnych trendów modowych. Uwielbiam łączyć kamienie naturalne o podobnych odcieniach, innym razem na zasadzie kontrastu. Lubię bawić się fakturami kamieni i wykończeniem srebra. Tworzę w zależności od humoru, tak jak chciałabym by kobiety nosiły biżuterię z mojej pracowni w zależności od humoru.
 6. W każdą sztukę biżuterii wkładam pasję i emocje. Jedne projekty tworzę pod wpływem radości czy euforii, inne pod napływem smutku by odganiać smutne myśli. Dlatego marzę, by biżuteria artystyczna Kamyki Moniki wpływała pozytywnie na „nosicielki”, aby odganiała negatywne myśli i pozwoliła czerpać radość z unikatu.
 7. Biżuterię autorską staram się wykonywać z wykorzystaniem umiejętności i techniki dawnych twórców, używam podstawowe narzędzia i ograniczam do minimum chemię do tworzenia biżuterii, do pakowania używam kartonowe opakowania, materiałowe woreczki i jurtowe sznurki. Staram się dbać o otaczające nas środowisko, nie dokładając od siebie plastiku.

 8. Kamienie naturalne oddziałują na nasz organizm, wspierają  nasze pozytywne cechy charakteru i właściwie dobrane pozwolą podkreślić nasze walory urody.
 9. Kupując biżuterię, bezpośrednio od twórcy, masz pewność, że nie przepłacasz i nie dopłacasz wynagrodzenia dla pośrednika. Dostajesz więc jakość za odpowiednią cenę i ani grosza więcej nie musisz za to płacić.
 10. Śledząc twórcę masz pewność, że nie ominą Cię aktualne trendy, które wyznacza twórca. Otrzymujesz w zamian bonusy w postaci promocji i kodów rabatowych, dostępnych tylko dla wybranych fanów kochających rękodzieło – dla Ciebie skoro tu trafiłaś.
 11.  Jako twórca wkładam całą swoją wiedzę, umiejętności, praktykę i serce w wykonywaną pracę. Dokładam zawsze wszelkich starań, aby produkt był idealny i niepowtarzalny, tworzę więc biżuterię niepowtarzalną i unikatową, które pozwoli się wyróżnić na tle sztucznej biżuterii z produkcji masowej.

Oceńcie sami. Zapraszam do obejrzenia biżuterii autorskiej i zakupów biżuterii artystycznej ze srebra i kamieni.

KUP biżuterię w moim sklepie online: Sklep online

 

ekologiczne opakowania
ekologiczne opakowania

 

 

 

Tagged , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *