Biżuteria casualowa – codzienna czyli jaka?

Biżuteria casualowa – biżuteria codzienna

Biżuteria casualowa – nasze codzienne stylizacje modowe, nie wyglądają jak propozycje projektantów na wystawne bale czy festiwale filmowe. Nie czułybyśmy się dobrze ubrane w kolie czy naszyjniki pasujące do sukni balowych w dniu codziennym. Okazałe dodatki typowe dla wielkich filmowych ról przeszkadzały by nam przy obieraniu ziemniaczków na obiad czy przy w biurze. Dlatego właśnie najczęściej poszukiwane są inspiracje do stylu casual.  A czy Ty wiesz jaką dobrać do niego biżuterię?  

Styl casual – czyli jaki?

Styl casual to styl codzienny, użytkowy i powinien być dostosowany do trybu naszego życia czy pełnionej funkcji zawodowej, figury i typu urody. Casualowy styl wymaga mniej dodatków, ale by był on pełny i modny to ich wymaga.  Prosty i stonowany styl na co dzień wymaga jedynie podkreślenia odpowiednio dobranym dodatkiem  – doskonałym wyborem są kolczyki na sztyftach z jednym odpowiednio dobranym kolorze kamienia, oraz delikatne łańcuszki z przywieszką z ulubionego kamienia lub celebrytka np z kamieniem księżycowym.

Dobierając dodatki na co dzień warto kierować się zasadą 2+1. Co oznacza ta zasada? Warto dobierać dwa mniejsze dodatki w podobnym charakterze plus jeden większy. Dzięki temu zachowujemy równowagę, a liczna dodatków będzie odpowiednia, nie będzie ich za mało, ani zbyt dużo. Delikatne sztyfty i wisior z tym samym kamykiem, plus zegarek czy większy pierścionek. Inną kombinacją mogą tworzyć kolczyki + delikatny pierścionek, w połączeniu z bransoletką lub zegarkiem.  Jasne kamienie – przykładowo kamienie księżycowe  czy turkusy doskonale nadają się do takich casualowych stylizacji.

Sztyfty z turkusem
Sztyfty z turkusem

Wybór biżuterii na co dzień – na co zwrócić uwagę?

Wybierając biżuterię należy pamiętać głównie o naszym komforcie noszenia, gdyż dobrze dobrana biżuteria wspomaga naszą pewność siebie i nie będzie przeszkadzała w wykonywanych codziennych czynnościach i obowiązkach.  Zawsze należy pamiętać o tym, iż jeśli myślimy o sobie pozytywnie, mamy wyższą samoocenę. Wtedy nasze otoczenie biznesowe czy najbliższe również będzie nas cenić bardziej. Pozytywne uczucia wysyłane do dotoczenia wracają do nas zwielokrotnione.

Znam jedną osobę, która bardzo lubi nosić diamenty do kuchni, gdyż świadomość tego iż ma na sobie kilka set czy kilka tysięcy złotych sprawia, że raźniej jej zmywać naczynia.

Do codziennego noszenia warto mieć wybrane zestawy, które są wygodne. Mamy wtedy gwarancję, że długimi kolczykami nie zniszczymy jedwabnej apaszki, a torebką listonoszką nie zerwiemy łańcuszka.

diament
diament

Rodzaje biżuterii w stylu casual, czyli co powinnaś mieć w swoim kuferku?

Warto mieć dopasowane do swojej osobowości ulubione kamienie i posiadać kolczyki sztyfty, oraz wisiorki właśnie z nich. Jeśli dobrze dobierzemy kamień, to będzie wspierał  nas swoimi właściwościami. Dopasowana do nadgarstka bransoletka,również z ulubionymi kamieniami dopełni, nasz kuferek. Zapewni więcej opcji do wyboru stylizacji w myśl zasady 2+1. Zawsze pamiętajmy o tym, aby nie przedobrzyć w dodatkami. Gdy mamy swoja ulubiona masywną bransoletę, to nie jest dobrze łączyć jej z dużym pierścionkiem czy zegarkiem. Dobrym rozwiązaniem będą delikatne pierścionki, które również warto mieć.

Czarny turmalin bransoletka
Czarny turmalin bransoletka z ażurem

Jeśli nosisz się na co dzień w stylu romantycznym, czy sportowym swoją kobiecość podkreśl dzięki rzemykom w połączeniu z ulubionymi kamieniami.

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii w sklepie kamykimoniki.pl

Kamykimoniki – sklep z biżuterią srebrną.

Tagged , , , , , , ,