Biżuteria z motywami roślinnymi – artystyczna inspiracje naturą

Biżuteria

Biżuteria i jej świat jest bardzo bogaty w formy i kolory. Wiele inspiracji do tworzenia biżuterii pochodzi właśnie ze świata otaczającej nas przyrody. Inspiracje jako twórca czerpię z otaczającej najbliższej natury jak również z egzotycznych miejsc na świecie, gdzie wygląd natury jest inny. Roślinność daje szeroki pakiet pomysłów, które wdrażam w biżuterię i z pewnością to źródło nigdy się nie wyczerpie.

Najlepsze inspiracje – piękno natury w biżuterii – ubrane w piękno prawdziwych kamieni 

Pory roku zmieniają się, nieustannie dlatego też przyroda w okól nas również ulega przemianom. Te same liście w maju wyglądają inaczej niż we wrześniu. Każdy z nas, ma zdecydowanie inną wrażliwość estetyczną i zwraca uwagę na inne elementy piękna natury. Czasem piękny kwiat w świetle wschodzącego słońca zachwyci nas, a innego dnia wieczorową porą nie zwrócimy na niego uwagi. Ta różnorodność inspiruje mnie jako twórcę biżuterii. Samopoczucie i nastrój danej chwili, czy potrzeba serca mają wpływ na wybór biżuterii.

Przestrzenna forma biżuterii z dodatkiem oksydy – przyciemniania, czy poddana innej obróbce jak na przykład matowienie, piaskowanie czy palenie srebra sprawia, że biżuteria ma bardzo wiele form. Dzięki zabiegom stylizacji srebra i różnych metod ich obróbki, można naśladować elementy pojawiające się w naturze.  Ażurowe formy, falowane krawędzie, otwory przez które wpada światło sprawia, iż biżuteria ręcznie robiona jest wyjątkowa. Wybierając upominek sobie, czy poszukując prezentu osobie najbliższej warto zastanowić się czy warto kupić ulotny bukiet kwiatów czy kwiat ze srebra i co tak naprawdę będzie bardziej ponadczasowe.

biżuteria srebrna

Motywy roślinne – kwiaty, liście, drzewa

Wśród motywów roślinnych w biżuterii liście i kwiaty są na pierwszym miejscu.

Liście są kształtem, który dosyć często pojawia się w moich kolekcjach. Wycinane ręcznie ze srebra lub wykonane z odlewu srebra można odnaleźć w zawieszkach, wisiorkach i kolczykach, a także pierścionkach. Zawieszki tworzą największą grupę biżuterii z motywem natury, właśnie w nich najczęściej pojawiają się liście czy kwiaty.  Drzewo życia pojawia się w kolekcji Kamyki Moniki jak wisiorek w celebrytkach, jest to element, który polecam zwłaszcza osobom ceniącym wartości rodzinne, gdyż symbolizuje ono stałość i trwałość więzi.

Kwiaty to kolejny element natury, z którego czerpię garściami przy swoich projektach biżuterii. Przepięknie prezentują się z kwiatami szczególnie  kolczyki, wisiorki i pierścionki, w których kamienie naturalne nawiązują do płatków stokrotek czy koniczyny.

Naturalne inspiracje wśród materiałów biżuteryjnych – bursztyn, drewno, kamienie z plaży

Jako twórca inspiruję się naturą nie tylko pod względem kształtu czy formy, lubię również czerpać najpiękniejsze i naturalne surowce. Drewno wyrzucone na brzeg morza, kamień z plaży lub inny piękny naturalny kamień często zasilają swoją energią moją etniczną biżuterię. Bransoletki lub naszyjniki na rzemieniu często pojawiają się w mojej kolekcji.  Najpiękniejszym przykładem biżuterii wspartej piękną naturą jest biżuteria z bursztynem. Bursztyn to naturalna żywica muskana słońcem, która dawno temu zastygła. Bransoletka z bursztynu, pierścionki z bursztynu, kolczyki z bursztynem, wisiory z bursztynem – to piękne detale dające pozytywnej energii.

Motywy roślinne w biżuterii pozwalają zatrzymać ulotne chwile natury na dłużej.  Takie detale biżuterii z motywami natury pozwalają zachować wspomnienie o ulotnych chwilach przez cały rok, dodatkowo też można czerpać energię z natury. Polecam więc, designerską biżuterię z motywami roślinnymi.

 

Poznaj wyjątkowe kolekcje biżuterii artystycznej w sklepie online kamykimoniki.pl

Polecamy również:

Tagged , , , ,