Jakie kamienie kupić sobie w prezencie na Dzień Kobiet?

Jakie kamienie kupić sobie w prezencie na Dzień Kobiet?

Jakie kamienie kupić sobie? Wybierając kamień, należy wziąć pod uwagę swoją osobowość i swoje aktualne potrzeby. Warto zaufać intuicji podczas wyboru kamienia.

Wiadomo, że większość kobiet to sroki. Uwielbiają błyskotki i biżuterię. Często nie mamy partnera lub ukochanego, albo po prostu nie możemy liczyć na prezenty od drugiej połówki czy najbliższych. Nie przeczę, ideały mężczyzn bezsprzecznie istnieją. Jednak najmocniej można liczyć na siebie:) Dlatego często to powtarzam, że najlepsze prezenty robimy sobie same. Skoro poruszam ten temat wiadomo, w której grupie jestem:) Ze swojej strony mogę zaproponować kilka kamieni istotnie wnoszących sporo dobrego do życia kobiety. Kilka z nich ostatnio często gości na moim warsztacie.

 1. Kwarc różowy: Kwarc różowy to kamień miłości i współczucia. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą otworzyć swoje serca na miłość, zaakceptować siebie i innych lub pogłębić miłość do siebie i innych. Przebaczenie i samoakceptacja: Kwarc różowy pomaga w przebaczaniu sobie i innym, a także w akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy. Uwalnia od negatywnych emocji, takich jak uraza, gniew i żal. Akceptacja: Kwarc różowy może pomóc zaakceptować przeszłość i skupić się na teraźniejszości. Sprawdź biżuterię z kwarcu różowego.

  kwarc różowy wisiorek
  kwarc różowy wisiorek
 2. Ametyst: Ametyst to kamień spokoju i jasności umysłu. Jest to idealny kamień dla kobiet, które zmagają się ze stresem lub lękiem. Zdecydowanie może pomóc im się zrelaksować, poczuć większy spokój i jasność umysłu. Ametyst jest znany jako kamień ochronny, który chroni przed negatywną energią, jak również wpływami innych osób. Sprawdź biżuterię z ametystu.
 3. Sodalit: Sodalit to kamień intuicji jak również mądrości. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą połączyć się ze swoją intuicją, podejmować mądrzejsze decyzje, wzmocnić kreatywność i samoekspresję. Sprawdź biżuterię z sodalitu.

  Jakie jeszcze kamienie możesz kupić sobie by sprawić sobie radość?

 4. Cytryn: Cytryn to kamień szczęścia oraz obfitości. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą przyciągnąć więcej pozytywności do swojego życia, zwiększyć motywację i pewność siebie. Cytryn jest również idealny do poprawy nastroju i zmniejszenia stresu: Cytryn emanuje pozytywną energią, która pomaga nam zachować dobry nastrój i zmniejszyć poziom stresu. Pomaga również w walce z depresją i lękiem. Sprawdź biżuterię z cytrynu.
 5. Czarny turmalin: Czarny turmalin to kamień ochrony i uziemienia. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą chronić się przed negatywną energią z zewnątrz albo własnym negatywnym myśleniem. Turmalin w czarnym kolorze może również pomóc  poczuć się bardziej uziemionym i połączonym z naturą. Sprawdź biżuterię z czarnego turmalinu.
 6. Akwamaryn: Akwamaryn to kamień odwagi i pewności siebie. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą pokonać swoje lęki i zbudować pewność siebie. Może również pomóc im wyrazić siebie i swoje prawdziwe ja. Dodatkowo akwamaryn wzmacnia przyciąganie szczęścia i miłości: Akwamaryn jest znany jako kamień szczęścia i miłości. Uważa się, że przyciąga do nas szczęście w życiu osobistym i zawodowym, a także sprzyja nawiązywaniu trwałych relacji. Sprawdź biżuterię z akwamarynu.
 7. Jadeit: Jadeit to kamień dobrobytu i szczęścia. Jest to idealny kamień dla kobiet, które chcą przyciągnąć więcej szczęścia i obfitości do swojego życia. Może również pomóc wzmocnić poczucie własnej wartości i miłość do siebie.

Oto kilka dodatkowych wskazówek dotyczących wyboru kamienia:

 1. Pomyśl o swojej osobowości. Jaki jest Twój styl? Jakie są Twoje zainteresowania? Wybierz kamień, który pasuje do Twojej osobowości. Czy potrzebujesz pobudzenia czy przystopowania.
 2. Pomyśl o swoich potrzebach. Czy zmagasz się ze stresem? A może chcesz przyciągnąć więcej miłości do swojego życia? Wybierz kamień, który pomoże Ci zaspokoić Twoje potrzeby. Może potrzebujesz wsparcia czy motywatora do działania i realizacji planów.
 3. Pomyśl o swoim ulubionym kolorze. Kolejnym pomysłem na wybór odpowiedniego kamienia jest kolor. Wiele kamieni występuje w różnych kolorach. Wybierz kamień w swoim ulubionym kolorze, bądź w takim jaki najbardziej ostatnio przyciąga Twoje oczy. Podświadomość może Ci wysyłać sygnały jakiego koloru aktualnie najbardziej potrzebujesz. Warto ufać sobie. Nikt nie wie lepiej od nas samych czego potrzebujemy akurat najmocniej.
 4. Wybierz kamień pewnej jakości. Nie musisz kupować drogiego kamienia, ale wybierz taki, który jest oszlifowany lub surowy, który ma inkluzje i ryski – wtedy świadczy to najczęściej o naturalności kamienia czy minerału. Wielkie kamienie o idealnej przejrzystości, w idealnym kolorze, bez ryski czy spękania mogę być często sztuczne. Wszystko co tworzy natura jest najpewniej niepowtarzalne i nieidealne.

Możesz nosić kamienie i minerały na wiele różnych sposobów. Po pierwsze możesz nosić kamienie przy sobie jako biżuterię: jako pierścionek na placu, kolczyk w uchu, wisiorek na dekolcie blisko serca, jako kolię dookoła szyi lub bransoletkę dookoła nadgarstka. Po drugie możesz również trzymać w kieszeni lub torebce, umieścić je w domu lub biurze, medytować z nimi lub używać ich do rytuałów i ceremonii. Ważne by kamień którego akurat potrzebujesz był stale przy Tobie.

Nie ma dobrego ani złego sposobu korzystania z kamieni i minerałów. Najważniejsze jest, aby eksperymentować i znaleźć to, co najlepiej sprawdza się dla Ciebie.

Na koniec polecam: zaufaj sobie i wybierz coś z oferty biżuterii artystycznej Kamyki Moniki. 

Tagged , , , ,