Jak rozplątać łańcuszek?

Jak rozplątać łańcuszek? Jak rozplątać łańcuszek ze srebra?

Wielokrotnie zastanawiasz się jak to zrobić szybko bo musisz właśnie wychodzić a łańcuszek nie chce współpracować.  Myślę, że każda z nas była w takiej sytuacji.  Łańcuszek splątał się w tak mocno, że nie dało się szybko rozwiązać tej niedogodności… Musiałyśmy zrezygnować z nałożenia wybranego naszyjnika. Przeważnie to stresująca chwila, bo śpieszy się nam a nie chcemy zniszczyć łańcuszka.

Wiele osób poddaje się i zostawia łańcuszki w takim stanie. Zdecydowanie nie warto jednak łatwo się poddawać, gdyż są skuteczne porady, które pokazują, jak rozplątać łańcuszek.

Nie wiesz jak rozplątać łańcuszek? Użyj oleju!
Nie wiesz jak rozplątać łańcuszek? Użyj oleju!

 

Nie wiesz jak rozplątać łańcuszek? Użyj oleju!

Poplątany łańcuszek to nie lada wyzwanie dla cierpliwości każdej kobiety. Potrafi on wytrącić z równowagi każdą z nas. Problem ten pojawia się zwykle gdy chcemy nałożyć ten łańcuszek. Często rozplątanie łańcuszka trwa dosyć długo, lub po prostu poddajemy się.  Znając jednak sprawdzony sposób, możemy pozbyć się supła bardzo szybko. Wystarczy, że weźmiemy z kuchni olej.

Oczywiście, warto mieć świadomość, że nie na każdy zaplątany łańcuszek olej pomoże. Jednak warto spróbować rozluźnić ogniwa łańcuszka za pomocą oleju. Warto mieć na uwadze, że musimy użyć małą ilość oleju, tak aby tylko łańcuszek był natłuszczony, a nasz palce nie. Najpraktyczniej jest nałożyć olej na łańcuszek, następnie umyć ręce, a dopiero po tym przystępować do próby rozplątania. Dzięki temu cała misja walki z zaplątanym łańcuszkiem przybliża nas do sukcesu.

Można również zanurzyć zaplątany łańcuszek w naczyniu napełnionym olejem, a następnie położyć na papierowy ręcznik, by nadmiar oleju wsiąkł w ręcznik. Olej jest doskonały na rozplątanie łańcuszka o dużych splotach i sporych ogniwach. Olej przy drobnym łańcuszkach sprawdza się mniej, ale bezsprzecznie ułatwia rozplątanie. Odrobiona cierpliwości i łańcuszek powoli uda Ci się rozplątać.  Stwierdzisz wtedy jakie to proste.

Jak rozplątać łańcuszek? Proste rozwiązanie codziennego problemu.
Szybki sposób na zaplątany łańcuszek – olej i igły

Szybki sposób na zaplątany łańcuszek – olej i igły

Splątany łańcuszek  po pierwsze rozepnij. Następnie w jasnym miejscu ułóż łańcuszek na płaskiej powierzchni. Przygotuj dwie szpilki, lub dnie igiełki, olej i papierowe ręczniki bądź chusteczki higieniczne. Miejsce splątania natłuść oliwką, a następnie za pomocą igiełek lub szpilek zacznij rozplątywanie. Najlepszym sposobem jest rozpoczęcie rozplątywania od samego środka, jedną igłę wkładamy w sam środek największego supła. Rozplątane fragmenty należy delikatnie przesuwać na boki. Nie wolno używać do tego siły, ani gwałtownych ruchów, gdyż możemy rozerwać zaplątany łańcuszek. Udane rozwiązanie splątanego łańcuszka gwarantuje nam jedynie spokój i cierpliwość.

Przy kolejnym kroku należy użyć igły lub szpilki. Rozplątywanie łańcuszka warto rozpocząć od samego środka węzła, w który wkładamy igłę. Rozplątane fragmenty łańcuszka należy przesuwać na zewnątrz. Pamiętaj, aby nie denerwować się i nie wykonywać gwałtownych ruchów. Tylko spokojna postawa jest gwarancją sukcesu. Gdy łańcuszek będzie już rozplątany, umyj łańcuszek pod ciepłą wodą. Jeśli użyłaś zbyt wiele oliwy łańcuszek można delikatnie umyć z niewielką ilością pasty do zębów. Na koniec należy bardzo dokładnie wytrzeć łańcuszek czystą szmatką.

Pamiętaj o właściwym przechowywaniu biżuterii

Jeżeli nie chcesz sprawdzać na swoim przykładzie jak rozplątać łańcuszek, to dbaj o właściwe przechowanie biżuterii. Posiadaną biżuterię: bransoletki, łańcuszki czy naszyjniki warto przechowywać osobno. Kilka łańcuszków w jednym woreczku gwarantuje wielki problem. Nie chcemy stracić kilku sztuk biżuterii na raz. Można pomyśleć o wieszaczkach na łańcuszki, nie będą się wtedy plątały. Innym doskonałym pomysłem są woreczki jurtowe, satynowe lub z organzy. Zabezpieczają one biżuterię i są ekologiczne. Wybór przechowywania biżuterii zależy od indywidualnych preferencji. Biżuteria Kamyki Moniki zawsze zapakowana jest w woreczki z organzy. Bardzo dobrze zabezpiecza on biżuterię przed uszkodzeniami i zarysowaniami.

Jeśli masz biżuterię z kamieniami naturalnymi warto wziąć pod uwagę jednak woreczki strunowe, nie są one ekologiczne, ale są skuteczne w ograniczaniu powietrza do biżuterii. To właśnie dostęp powietrza sprawia że srebro ciemnieje. Jest to sprawdzony sposób na tanie przechowywanie biżuterii wykonanej ze srebra i spowalnia jej ciemnienie.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy

Tagged , , , , ,