JAK DOBRAĆ KOLCZYKI DO KSZTAŁTU TWARZY?

JAK DOBRAĆ KOLCZYKI DO KSZTAŁTU TWARZY?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? 

My, kobiety nie od dzisiaj kochamy kolczyki. To właśnie ten element biżuterii bez którego większość z nas nie rusza się z domu. Kolczyki są idealnym uzupełnieniem każdego outfitu. Potrafią nadać naszej twarzy olśniewającego blasku oraz zupełnie zmienić jej charakter. Na rynku mamy wiele rodzajów, kolorów oraz kształtów kolczyków. Tylko czy aby na pewno potrafimy dobrać je odpowiednio do kształtu naszej twarzy?  

Kolczyki staną się prawdziwą ozdobą dopiero wtedy, kiedy dobierzemy je odpowiednio do kształtu naszej twarzy. Właściwie dopasowana biżuteria sprawi, że nasz wygląd nabierze charakteru. Delikatna twarz może nabrać ostrych rys, a twarz o ostrych krawędziach stanie się smuklejsza i spokojniejsza. Wszystko zależy od tego jaki efekt nada więcej urody naszej twarzy. Więc jakie kolczyki będą najodpowiedniejsze dla jakiego typu twarzy? Służę pomocą.  

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? 

Twarz owalna – kolczyki wiszące

To twarz, w której cechą charakterystyczną jest to, że czoło ma mniej więcej taką samą szerokość jak policzki. Następnie szczeka delikatnie zwęża się i tak powstaje kształt owalu. Taka twarz ma zazwyczaj standardowe rysy co powoduje, że wybór kolczyków do twarzy owalnej jest niezwykle prosty. Praktycznie każdy rodzaj biżuterii będzie w tym przypadku pasował. Jedyna rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to długość kolczyków. Jeśli w tym przypadku przesadzimy i kolczyki będą zbyt długie, twarz stanie się nienaturalnie pociągła. Za to bardzo dobrze z takim typem twarzy będą współgrać kolczyki o geometrycznych kształtach. 

Jest to połączenie trójkątnego kształtu kolczyka z małymi okrągłymi labradorytami. To połączenie geometryczne idealnie będzie komponować się z owalną twarzą dodając jej wyjątkowego wdzięku.  

Twarz owalna - kolczyki wiszące

Twarz okrągła – kolczyki długie

Najszerszy punkt w okrągłej twarzy znajduje się na wysokości kości policzkowych i delikatnie zwęża się zarówno w kierunku czoła jak i podbródka, przy czym one także mają zaokrąglony kształt. Mogłoby się wydawać, że ciężko jest dobrać odpowiednie kolczyki do takiej twarzy tak, aby odpowiednio się prezentowały. Nic bardziej mylnego. Postaw na długie wiszące kolczyki, które optycznie wydłużą Twoją twarz i sprawią, że stanie się delikatniejsza oraz smuklejsza. W mojej ofercie znajdzie się coś dla kobiet z okrągłymi twarzami. Szczególnie polecam kolczyki z czaroitami na ozdobnych gałązkach, które są stworzone specjalnie z myślą o takim typie twarzySprawia one, że Twoja twarz będzie bardziej olśniewającego niż zwykle. 

Ważne, aby posiadacze okrągłej twarzy nigdy nie zdecydowali się na kolczyki w kształcie owalnym i okrągłym. Taka biżuteria sprawi, że znacznie mniej widoczne są rysy, które nadają wyrazistości i charakteru. Proponuję natomiast trójkątne sztyfty z labradorytami, które znaleźć możecie w galerii. Alternatywą mogą być długie kolczyki w stylu boho

Twarz okrągła - kolczyki długie kianit

Twarz trójkątna – sztyfty i nausznice

O twarzy trójkątnej mówi się, że ma kształt serca. W takim przypadku czoło jest najbardziej szerokim punktem i stopniowo zwęża się ku dołowi, aż osiąga najwęższy rozmiar zaraz przy podbródku. Kobiety z takim typem urody powinny zdecydować się na krótkie i najlepiej okrągłe kolczyki, które podkreślą atuty i optycznie wyrównają twarz. Takimi kolczykami będą na przykład kolczyki druzzy z pięknymi agatami. Dzięki nim twarz będzie wyglądała naprawdę ładnie i delikatnie.  

Należy unikać długich i dużych ozdób, ponieważ będą one wydłużać twarz, która będzie przez to wyglądała nienaturalnie, natomiast nausznice są ostatnio dodatkiem must-have!

Twarz trójkątna - sztyfty i nausznice

Twarz kwadratowa – kolczyki okrągłe

Cechami charakterystycznymi dla kwadratowej twarzy jest szczeka równie szeroka co czołoCzęsto przy kwadratowej twarzy bardzo wydatne są kości policzkowe. Przy tej typie urody szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na dobór odpowiednich kolczyków. Raczej wybierajmy te kolczyki, które sprawią, że twarz stanie się delikatniejsza i smuklejsza. Najlepiej postawić na kolczyki w kształcie kul lub popularne łezki. Świetnym wyborem będą kolczyki sztyfty z naturalnym turkusem.  

 

Dobrze jest unikać kolczyków geometrycznych, na przykład takich w kształcie trójkątów, ponieważ wyostrzą rysy twarzy co jest szczególnie zbędne w tym przypadku.

To jakie kolczyki wybierzemy zależy przede wszystkim od nas. Ważne jednak, aby kolczyki zdobiły nie tylko nasze uszy, ale przede wszystkim twarz. Właśnie w tym celu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na jej kształt i sprawić, że stanie się ona jeszcze piękniejsza niż zwykle. 

Twarz kwadratowa - kolczyki okrągłe

Pamiętaj, jeśli nie masz dziurek w uszach – wiele wiszących modeli mogę zamienić w cenie na klipsy

 

Sprawdź ofertę kolczyków w Kamyki Moniki >>

Tagged , , , , , , , , ,