Jakich kamieni nie łączyć ze sobą – biżuteria Kamyki Moniki

Jakich kamieni nie łączyć ze sobą – biżuteria Kamyki Moniki

Jakich kamieni nie łączyć ze sobą?

Często zastanawiacie się jak łączyć ze sobą poszczególne minerały i kamienie. Dostaję od Was wiele zapytań w tej sprawie. Jakich kamieni lepiej nie łączyć ze sobą? Zastanawiacie się również przykładowo czy pierścionek z rubinem pasuje do bransoletki z szafirem? Zadajecie sobie pytanie czy są minerały które po prostu do siebie nie pasują. Albo czy kamienie źle na siebie oddziałują?

Mam dla Was proste wskazówki, które wynikają z mojego wieloletniego doświadczenia pracy z kamieniami w  mojej biżuterii artystycznej.

Nie łącz kamieni, których energie nawzajem się wykluczają.

Jak zapewne wiesz, matka natura obdarzyła nas kamieniami, które oddziałują na nas oraz pomagają nam w przeróżnych aspektach. Każdy minerał emanuje inną energię oraz ma inne właściwości magiczne.  Najważniejsza zasada, to nie łączyć kamienie  przeciwstawnych energiach. Jeżeli przykładowo połączymy kamienie wyciszające z pobudzającymi, ich wzajemne wibracje będą się neutralizować. Na przykład nie możesz w tym samym czasie nosić biżuterii z karneolu i akwamarynu. Głównym zadaniem karneolu jest dodawanie nam sił do działania i energii, zaś akwamaryn koi i wycisza. Dlatego też te kamienie nie powinny być używane razem, ponieważ będą neutralizować swoje działanie. W efekcie nie poczujesz żadnej energii. Ani nie poczujesz energetyzującego karneolu ani wyciszającego akwamarynu. Nie warto nosić kamieni przynoszących silę i energię z tymi harmonizującymi, łagodzącymi.

pierścionek srebrny z silnym energetycznie karneolem
pierścionek srebrny z silnym energetycznie karneolem

Jak łączyć kamienie?

Nie ma zbyt wielu zasad, dotyczących tego, jakich kamieni ze sobą nie łączyć. Zajmijmy się więc kolejnym aspektem otaczania się kamieniami. Podobno można łączyć kamienie w zgodzie z ich żywiołami, kolorami, czy właściwościami. W mojej opinii jeśli poszukujesz czegoś więcej niż ładnego kamienia, warto jest pochylić się nad ich właściwościami. Ważne, aby właściwości kamieni były do siebie podobne. Właśnie dzięki temu energie kamieni są bardziej spójne i wzajemnie się uzupełniają.

Znając dwie podstawowe zasady, będzie Ci łatwiej dobierać swoje wymarzone kamienie w biżuterii z kamieniami.

Zastanów się, gdy łączysz dwa silne kryształy.

Kryształ górski to silny minerał, jego ważną cechą jest to iż wzmacnia on energię pobliskich minerałów, dlatego nie zaleca się używania go z mocnymi kamieniami. Nie połączyłabym Akwamarynu z kryształem górskim, ponieważ ten pierwszy ma silne właściwości kojące. Gdy połączymy te dwa kamienie ze sobą zwyczajnie, może zabraknąć nam energii. To samo dotyczy kryształów, które mogą podnosić nam energię. Nadmiar energii może powodować u nas problemy ze skupieniem, rozkojarzenie, zagubienie i roztargnienie. A połączenie z kryształu górskiego z malachitem może nasilać emocje, w jakich się znajdujemy i będzie trudno się z nimi uporać.

kryształ górski na łańcuszku
kryształ górski na łańcuszku

Czy można nosić dwa różne kamienie?

Oczywiście, że można nosić wiele różnych kamieni, ale warto pochylić się nad ich właściwościami. Jeśli chcesz w pełni skorzystać z energii naturalnych minerałów warto kierować się zasadami o których napisałam powyżej.

Które kamienie należy łączyć?

Kamienie o podobnych energiach i właściwościach można łączyć. Szerokie spektrum energii i różnych podobnych właściwości pozwoli poczuć w pełni efekt kamieni i ich wibracji.

Które Kamienie należy nosić samodzielnie?

Kryształ górski jest kamieniem, który powinno raczej nosić się solo. Jego najważniejszą cechą jest to , że wzmacnia on energię pobliskich minerałów. Przykładowo połączenie kryształu z kamieniem kojącym może zbyt mocno nas wyciszyć. Natomiast nadmiar energii też może być niekorzystny, jeśli energię spotęguje kryształ.

Jakich kamieni nie łączyć ze sobą?
Jakich kamieni nie łączyć ze sobą?
Tagged , , ,