Co warto wiedzieć o biżuterii z naturalnymi kamieniami?

Co warto wiedzieć o biżuterii z naturalnymi kamieniami?

Co warto wiedzieć o biżuterii z naturalnymi kamieniami? Jest wiele spraw związanych z noszeniem biżuterii, oczywiste jest że na przestrzeni czasu ulega ona zmianom. Warto wiedzieć co może się z biżuterią wydarzyć, jak temu zapobiegać i jak właściwie dbać o biżuterię. Często niewłaściwe traktowanie biżuterii może spowodować jej zniszczenie. Przykładowo przytrzaśnięcie pierścionka może uszkodzić naturalny kamień, a to nie będzie podlegało reklamacji, gdyż wady wynikłe z winy użytkownika nie podlegają reklamacji.

Co warto wiedzieć o biżuterii z naturalnymi kamieniami?

  1. Kamienie naturalne w biżuterii Kamyki Moniki mają liczne inkluzje ( czyli naturalne defekty wewnętrzne, lub wysycenia innych minerałów). Inkluzje w kamieniach szlachetnych i półszlachetnych nie są wadą, są zaś indywidualną i naturalna cechą każdego kamienia. Dla osób nie mających wiedzy na temat poszczególnych kamieni jest to informacja, że kamień jest naturalny, a nie sztuczny. Dobrze jest wiedzieć iż naturalnym następstwem użytkowania biżuterii srebrnej z kamieniami jest utrata połysku kamieni. Kremy, kosmetyki i perfumy nanoszone na kamienie mogą je uszkodzić, naturalne kamienie o niższej twardości niż diamenty są bardzo podatne na działanie chemii zawartej w kosmetykach.
  2. Oksydacja, patyna, rod, złocenie podczas użytkowania może ulec ścieraniu ukazując naturalny kolor srebra. Wierzchnia warstwa biżuterii z czasem ulega ścieraniu. Natomiast biżuteria srebra w jasnym kolorze bez oksydacji z czasem ciemniej i matowieje, jest to proces normalny i naturalny. Przy wielu naturalnych kamieniach srebro ciemnieje jeszcze szybciej niż gdyby było to samo srebro, to proces naturalny.
  3. Biżuteria z matowym, satynowym lub innych fakturowanym wykończeniu może z czasem ulec wygładzeniu.
  4. Srebrna biżuteria wymaga z pewnością regularnego czyszczenia. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku czyszczenia biżuterii z naturalnymi kamieniami. Szmatka do czyszczenia to najlepsze rozwiązanie, środki chemiczne uszkodzą większość kamieni półszlachetnych. Warto pamiętać, że woda i z kranu jak i moreska szkodzi biżuterii, może ona tracić połysk i mieć przebarwienia. Biżuterię należy zdejmować przed kąpielą czy myciem naczyń.
  5. Ostrożnie należy traktować delikatna biżuterię, przykładowo: delikatne łańcuszki, biżuterie z cieniutkimi szpilkami lub z cieniutkiego srebrnego drutu. Nie należy takiej biżuterii rozciągać, szarpać, ani narażać na uderzenia, gdyż delikatna biżuteria ulegnie zniszczeniu.
  6. Biżuterię najlepiej jest przechowywać w specjalnie przeznaczonych do tego opakowaniach i najlepiej pojedynczo.
  7. Naturalna skóra, sznurki, żyłki, linki czy gumki oraz inne delikatne materiały z upływem czasu mogą zmieniać swoje właściwości.

Mam nadzieję, że udało mi się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na temat biżuterii i naturalnych kamieni. Dziękuję, że obdarzasz mnie zaufaniem zapraszam do zajrzenia do mojej galerii i na zakupy. Sprawdź nowości biżuteryjne. Biżuteria Kamyki Moniki odpowiednio pielęgnowana będzie towarzyszyła Ci przez długie lata.

Tagged , , , , , , , ,