Dzień Babci 10 pomysłów na prezent

Dzień Babci 10 pomysłów na prezent

Dzień babci to ważna data w styczniowym kalendarzu. Ważne jest by w ten dzień nie zapomnieć o tak ważnej osobie w naszym życiu jaką jest babcia. Przy okazji celebracji tego święta nie może zabraknąć prezentów od wnuków. Dzięki babciom zawdzięczamy naszych rodziców, wspaniałe czasu beztroskiego dzieciństwa i miłość bez ograniczeń. W ten dzień mamy okazje jak ważnymi osobami są w naszym życiu.

Czy wiecie, że obchodzimy go już od 55 lat? Dzień naszych ukochanych babć obchodzimy corocznie tego samego dnia – 21 stycznia. W tym roku ten dzień przypada na czwartek. Z powodu covid-19, nie wszyscy pojedziemy do babci  z wizytą osobiście, często musi nam wystarczyć rozmowa telefoniczna – życzenia będą bardzo miłym gestem. Czuję, że większość babć czeka w ten dzień na każdy przejaw uczuć. Telefoniczne  lub osobiste życzenia możemy wzbogacić podarunkiem. Może być on wręczony osobiście lub wysłany pocztą z odpowiednią dedykacją.

Warto wykazać się kreatywnością i stworzyć jakiś prezent od serca. Lecz gdy  nie mamy zbyt czasu na tworzenie, albo gdy nie jesteśmy zbyt kreatywni, wystarczy drobiazg wybrany z sercem.

 10 pomysłów na prezent dla babci:

 • W ramach prezentu możemy kupić babci jakąś ozdobę do domu, doskonałym pomysłem może być ramka na zdjęcie. Ramka ze zdjęciem oczywiście już wybranym przez nas, wywołanym i umieszczonym w ramce. Z pewnością ozdobi kolekcję zdjęć, które Twoja babcia już u siebie ma. Z pewnością znajdzie się miejsce na kolejny kadr wnucząt.
 • Delikatne perfumy to kolejny pomysł na upominek dla babci. Delikatny zapach od wnuczki pozwoli babci poczuć się wyjątkowo w tym trudnym czasie pandemii. Będzie mogła poczuć się wyjątkowo nawet podczas zakupów w czasie godzin dla seniora.
 • Biżuteria artystyczna. Jako twórca i projektantka biżuterii oraz wnuczka za razem polecam biżuterię dla babci. Na rynku jest mnóstwo biżuterii do wyboru. Jednak wiem, że Babcie kochają klasykę. Polecam więc ze swojej strony bursztyn w srebrze. Perły to również coś co babcie lubią, gdyż naturalne perły hodowlane są od setek lat klasykiem. Myślę również że kamienie naturalne niezbyt wyszukane o nazwach o których każdy słyszał też są dobrym pomysłem, agat czy ametyst sprawdzą się doskonale zamiast wyszukanych iolitów czy kammereritów. Wisiorek czy naszyjnik z kamieniem na pewno ucieszą babcię, pierścionek z regulacją rozmiaru też sprawdzi się na postarzałych kostkach palców babci.
 • Zrobiony przez nas własnoręcznie gadżet. Zamiast kupić gotową ramkę na zdjęcia, można stworzyć własną. Pomysłów jest wiele Internet roi się od miliona inspiracji!
 • Wyklejana laurka, prezent doskonały jeśli wnuki są w wieku dziecięcym, a rodzice lub starsze rodzeństwo wspomogą dziecko w procesie tworzenia. Można również pokusić się na własnoręcznie stworzony wiersz. Jeśli talent poetycki nie jest Twoją mocną stroną to w Internecie jest mnóstwo gotowych wierszy.

  kolejne pomysły na prezent dla babci:

 • Namalowany specjalnie dla babci obraz? Czemu nie namalować ręcznie pastelowego obrazka czy nawet olejnego nie jest szczególnym wyzwaniem. Wszystkie niezbędne materiały można nabyć przez Internet, ale filmiki instruktarzowe na YouTube czy tik tok pomogą stworzyć niezłe dzieło.
 • Kwiaty. Bukiet tulipanów zawsze kojarzy mi się z Dniem Babci. Chociaż w obecnych czasach, wszystkie gatunki kwiatów są dostępne w styczniu. Kwiatki można wysłać pocztą kwiatową lub wręczyć osobiście. Myślę, że niezmiennie ucieszą babcię.

  kwiaty dla babci
  Kwiaty i biżuteria artystyczna dla babci
 • Słodycze to zawsze dobry pomysł na podarunek babci. Jeśli nie masz czasu na wyszukane prezenty, słodycze do kawy zawsze się sprawdzą. Każdy przecież wie co babcia lubi 🙂
 • Kosmetyki to też doskonały pomysł na prezent. Pachnące ekologiczne mydełko, czy ręcznie zdobiona pachnąca świeca z naturalnych składników bezie idealnym drobiazgiem.
 • Witaminki – ostatnim pomysłem na prezent dla babci są suplementy diety. Babci może się coś z szerokiej gamy aptek, zawsze przydać. W czasie pandemii witaminki na wzmocnienie odporności z pewnością się przydadzą.

Na koniec gorąco zapraszam do zajrzenia do mojej galerii 

Ametyst pierścionek
pierścionek dla babci z regulacją rozmiaru ametyst i srebro

Dział bursztynu ma sporo w swojej ofercie do wyboru. Polecam również do przejrzenia całą kolekcję Kamyki Moniki! Z pewnością znajdziesz coś unikatowego dla Babci.

Tagged , , , , , , , ,