Kamienie dla Byka – biżuteria i minerały dla osób urodzonych pod znakiem byka

Kamienie dla byka – minerały dla osób urodzonych pod znakiem byka 

Kamienie dla byka: agat, awenturyn, cytryn, malachit, kwarc różowy, szmaragd, szafir, oliwin.

Ludzie spod znaku Byka odznaczają się cierpliwością, wytrwałością, uczuciowym podejściem do życia. Często Byki bywają nostalgiczne, marzycielskie. Kamienie naturalne pomogą im zrozumieć siebie i świat, przełamią wrodzony upór i dodadzą optymizmu. Dla byków  zdecydowanie polecane są kamienie bogactwa, stabilizacji i uczuć, gdyż właśnie takich wartości Byki poszukują w swoim życiu.

 1. Agat

  Po pierwsze Agat. Agaty to kamienie o ciepłym, czerwonym lub pomarańczowym zabarwieniu. Dodadzą Bykom pewności siebie, ukoją nerwy i przywrócą niezwykle potrzebną równowagę. Cierpliwe, lecz uparte Byki nie lubią, gdy coś dzieje się nie po ich myśli. Aby zażegnać konflikty i cieszyć się życiem, agaty będą idealne. Rozpalą przygaszoną energię, będą zapobiegać melancholii i negatywnym myślom.

   

 2. Awenturyn

  Byk, który potrzebuje stabilizacji i finansowego zabezpieczenia, powinien wyposażyć się w awenturyn, zwany także “kamieniem możliwości”. To osobliwy minerał przyciągający dobra materialne: pieniądze, kosztowne przedmioty i wszystko, czego w codziennym życiu Byk potrzebuje. W dawnych czasach awenturyn służył jako amulet np. dla kupców, by odnosili sukcesy w interesach.

   

 3. Cytryn

  Kamień o ciepłym, pomarańczowym zabarwieniu, zbliżony do bursztynu, lecz przezroczysty. Uspokaja i zapewnia bogactwo. Szczególnie polecany Bykom rozpoczynającym pracę, nowe zadania lub projekty. Cytryn odpowiada za przedsiębiorczą energię i otwiera ludzi na nowe możliwości.

   

 4. Malachit

  Ten zielony, nieprzezroczysty kamień dodaje odwagi i chroni przed złymi mocami. Bykom przyda się owa moc ochronna, która wspierać ich będzie w codziennym działaniu. Jednocześnie Byki posiadające malachit nie zwątpią w swoje możliwości i osiągną zamierzony cel. To minerał o wyjątkowej energii gwarantującej dobrostan i stabilizację.

 5. Kwarc różowy

  Ten piękny, pastelowy kwarc doskonale współgra z naturą Byka. Ludzie uczuciowi, z dużą intuicją życiową pragną miłości i boją się zranienia. Różowy kwarc wspiera ochronę Byka przed ludźmi o złych intencjach, pomoże dokonać dobrych wyborów, zwłaszcza w miłości, ale też rozpoznać prawdziwych przyjaciół. Jednocześnie kwarc koi nerwy i  dodatkowo usuwa obawy, wątpliwości, pomaga działać zgodnie z sumieniem. Oczywiście jest również stonowanym dodatkiem modowym.

   

 6. Szmaragd 

  Ze względu na to iż dla Byków ważna jest stabilizacja, miłość, uczucia i spełnienie na wszystkich płaszczyznach życia. Szmaragd w pięknym, krystalicznie czystym odcieniu zieleni jest odzwierciedleniem tych wartości, które Byki cenią sobie najbardziej. Uznawany jest za minerał odrodzenia, miłości, nowego początku. Często umieszczany w pierścionkach zaręczynowych, odpowiada za szczęśliwe rozpoczęcie np. znajomości, uczucia.

   

 7. Szafir 

  Cudownie błękitny szafir uznawany jest za kamień wspierający moce ducha. Energia szafiru zadba o wszystko to, co Byki uznają za sukces życiowy. Posiadanie szafiru osłoni przede wszystkim miłość, jak również dobra materialne i przyciągnie sukces. Szafir z pewnością to kamień stabilizacji i dobrobytu, a właśnie w takich warunkach Byki chcą żyć. Ułatwia osiągniecie sukcesu i długie, szczęśliwe życie.

   

 8. Oliwin 

  Przezroczysty minerał zaczerpnął nazwę od koloru oliwek. Oliwin zwany jest też peridotem i pochodzi z wnętrza ziemi. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom oliwin bardzo dobrze wpływa na nastrój Byków. Zdecydowanie jest polecany osobom wrażliwy, spokojnym i cierpliwym, by ukoić nerwy, uspokoić stres i wzmocnić energię życiową. Za sprawą oliwinu Byk zyska wewnętrzny spokój i ochronę przed negatywnymi mocami. To kamień osłonowy, używany też jako amulet, osłona przed złą energią.

  Perydot pierścionek

biżuteria artystyczna kup teraz

Na koniec z pełną odpowiedzialnością mogę polecić biżuterię ręcznie robioną hand made z naturalnych kamieni dla byka w galerii internetowej Kamyki Moniki.

szafir różowy
szafir różowy dla byka
Tagged , , , , , , , , , , , ,