Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej

Labradoryt kamień zorzy polarnej to kamień unikatowy. Na pierwszy rzut oka najczęściej kamień ten wygląda pospolicie, nawet szarawo, jednak jeśli spojrzy się na niego dokładniej ujrzeć można poświatę. Kamień świeci jak zorza polarna, połyskuje na różne kolory. Najczęściej ma poświatę niebieską i zieloną, może mieć również złotą, różową lub fioletową. Czasem połysk labradorytu jest delikatny i ledwo widoczny, a czasem świeci niemal nienaturalnie.  Labradoryt występuje w Finlandii, USA, Kanadzie i Madagaskarze.

Zjawisko poświaty labradorytu to rodzaj iryzacji zwany schillerescencją, która w tym przypadku określana jest mianem labradoryzacji. Iryzacja ta to efekt interferencji związany z wielokrotnym odbiciem światła na granicach struktur kamienia.

Właściwości labradorytu – labradoryt to kamień słońca i księżyca. Kamień głównie wzmacnia poczucie własnej wartości. Pomaga dojść do głosu intuicji, zwiększa zdolności parapsychiczne. Pozwala odkryć fałsz i obłudę, sprawia, że możemy żyć w prawdzie i dostrzegać rzeczy, ludzi, pobudki oraz emocje takimi, jakie faktycznie są. Uwalnia od natrętnych myśli, które ograniczają przed podjęciem działań.

Kolczyki z labradorytem

W mojej kolekcji znajdziesz wiele kolczyków labradorytami, są to zarówno sztyfty (małe i duże), jak również wiszące większe okazy.  Ze względu iż sprowadzam z zagranicy ciekawe sztuki, znajdziesz w mojej kolekcji wiele par do wyboru.

Wisior labradoryt

Wisiory srebrne z tym kamieniem, to podobnie do kolczyków jeden z topowych działów mojej galerii. Godne uwagi są, okazałe sztuki z tęczową poświatą z wieloma kolorami, z pewnością okazy fioletowe czy różowe są największymi rarytasami dl fanek labradorytu. Na pewno można znaleźć też wiece ciekawych sztuk wśród zielonych i niebieskich opalizacji. Małe czy duże labradoryty bez wątpienia zawsze zrobią wrażenie!

Naszyjnik z labradorytem

Pierścionek z labradorytem

Labradoryt zawieszka 

 

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy