Czaroit kamień harmonii

Sztyfty trójkąty czaroit

Czaroit

Czaroit kamień harmonii swoja nazwę zawdzięcza rzece Czarze, nad którą został odnaleziony po raz pierwszy w 1974roku i gdzie można go do tej pory odnaleźć. I wyłącznie tam. Ten kamień występuje bowiem tylko w jednym miejscu na świecie w Rosji. Powierzchnia jego występowania obejmuje jedynie 10 kilometrów kwadratowych.

Kamień ten jest nosi miano wyjątkowego kamienia, ponieważ jego złoże jest ograniczone i można go wydobyć już coraz rzadziej.  Czaroit zazwyczaj ma barwę wahającą się pomiędzy różnymi odcieniami fioletu i koloru liliowego.

Kamień ten wprowadza harmonię do życia noszącej go osoby. Dodatkowo też rozwija umysł i umiejętność kontaktowania się z samym sobą, ze swoim wnętrzem. Jest to kamień silnie związany z psychiką człowieka, dlatego też, kamień ten pomaga w bezsenności. Czaroit kamień harmonii niweluje zachowania agresywne, wycisza nerwy i sprawia, że właściciel przyjaźniej, cieplej i serdeczniej patrzy na innych ludzi. Jest kamieniem przeciw zawiści i negatywizmowi. Czaroit ma bardzo silną energię, dlatego też polecam go ludziom o kiepskim nastroju.  Minerał ten wzmacnia myśli i chroni przed złymi energiami przyczepiającymi się do naszej aury.

Czaroit kamień harmonii nakłania nas do przyjaznego usposobienia, polecam go więc w kłopotach partnerskich. Czyni bardziej wyrozumiałym i kontaktowym. Chroni duszę przed osamotnieniem.

 

Jest to jeden z moich ulubionych kamieni, uwielbiam go w każdej postaci, dlatego też często używam go do mojej biżuterii artystycznej. Bardzo lubię łączyć czaroit z innymi kamieniami, tworzy on wtedy ciekawe kompozycje. Ostatnio poszukuję czaroitów połączonych w swej naturze z kolorami zielonym i czarnym. Czaroity takie, które zawierają w sobie kawałki skały macierzystej lub innych kamieni, aby okazy biżuterii były jeszczebardziej dla Was wyjątkowe.

Jako twórca biżuterii, uważam, iż kamień ten w każdej postaci i formie, pasuje do wielu modowych kompozycji, ze względu na swój stonowany kolor. Śmiało można nosić go do szarości, czerni, różu zieleni i nie tylko. Śledząc aktualne modowe trendy śmiało mogę powiedzieć, że jest to kamień ponadczasowy, dlatego też polecam go miłośniczkom natury. Sprawdź inne okazy biżuterii designerskiej.