Czarny turmalin kamień ochronny

Czarny turmalin trójkąt wisior

Nazwa turmalin pochodzi od syngaleskiego turmali określającego wielobarwność i zdolność do przyciągania, po podgrzaniu, popiołu z ognia.

Turmalin czarny zwany też schörl (szerl, szerlit, skoryl).

CZARNY TURMALIN chroni  przed negatywną energią innych ludzi i nieprzyjemną atmosferą, ale dodatkowo także przed własnym pesymizmem, mobilizuje więc posiadacza do poważnego myślenia o życiu.

Bardzo przydaje się osobom, które mają  do czynienia z wyjątkową trudną i przygnębiającą sytuacją, ponieważ kamień ten wyzwala praktyczne podejście. Dodatkowo wspiera, aby bez emocji i bez strachu poradzić sobie z trudną sytuacją. Osoby noszące go przy sobie charakteryzują się większa pewnością siebie, są bardziej czujne i zdyscyplinowane. Turmalin odpycha negatywną energię lub przekształca w energię pozytywną. Blokuje psychiczne ataki, a także negatywną energię innych ludzi. Czarny turmalin uaktywnia pierwszy czakram. Poprawia pracę punktów refleksowych związanych z kością ogonową i oczyszcza aurę osoby posiadającej.

Turmalin Czarny – kamień ochronny ma niezwykle silną moc, więc jeśli czujesz, że ktoś Ci źle życzy, zazdrości albo obmawia i to ma na Ciebie zły wpływ, to jest kamień dla Ciebie. Jest to jeden z moich ulubionych kamieni, więc bardzo często pojawia się w mojej biżuterii. Bardzo lubię tworzyć wisiorki z tym kamieniem. Czarny turmalin zębaty wisior.

Dostępne są również pierścionki. Ciągle staram się zdobywać nowe okazy tego kamienia, aby móc go użyć w swojej biżuterii artystycznej. Poszukuję zarówno surowych okazów, jak i polerowanych. Kamień ten w każdej formie ma swój tajemniczy urok. Serdecznie polecam biżuterię artystyczną mojego wykonania z tym wyjątkowym kamieniem, który jest jednym z moich ulubionych.

czarny turmalin przeciw złym mocom
czarny turmalin przeciw złym mocom

Ponieważ turmaliny są bardzo kruche, należy wiedzieć, iż wszelkie niedoskonałości, które są widoczne na tym kamieniu tylko potwierdzają jego autentyczność. Nie jest to wada kamienia, lecz moim zdaniem zaleta, gdyż można gołym okiem stwierdzić prawdziwość.

Miejsca występowania czarnego turmalinu: Brazylia – Minas Gerais, Paraiba, USA – Kalifornia, Maine, Rosja, Finlandia, Pakistan, Afganistan, Sri Lanka, Namibia, Madagaskar, Włochy – Elba.

W Polsce turmalin czarny kamień ochronny – występuje tylko najbardziej pospolity, czarny szerl na Dolnym Śląsku.

Na koniec zachęcam do zakupu biżuterii z czarnym turmalinem.