Kianit cyjanit dynsten

Pierścien z kianitem regulacja rozmiaru

Kianit cyjanit dysten – nazwa tego kamienia pochodzi od greckiego słowa kyanos – niebieski.

Nazwa dysten natomiast od gr. dis = dwukrotnie, podwójnie oraz sthenos = siła, moc i nawiązuje do zmiennej twardości tego minerału. Jest to minerał kruchy. Kianit to kamień, który występuje nie tylko w kolorze niebieskim, ale również w zielonym, białym i żółtym.

Kianit nie jest zbyt często używanym minerałem do wyrobu biżuterii, z tego względu, że jest kruchy. Jednak odpowiedni wybór kamienia i odpowiednia oprawa pozwalają cieszyć się tym wspaniałym kamykiem.

Kamień ten nazywany jest kamieniem dyplomacji, gdyż wspiera rozumienie otaczającej rzeczywistości.

Kianit doskonale oczyszcza energię i stymuluje jej przepływ. Doskonale nadaje się jako zastępstwo dla akupunktury i akupresury, pomaga odblokować przepływ energii w organizmie, pomaga również na migreny.

Ze swojej strony mogę polecić  Kianiy kyanit granatowy wisior  Okaz ten jest wyjątkowy, ponieważ ma w sobie drobinki czarnego turmalinu. Wiadomo jest, że kianit ma najsilniejszą moc oczyszczania właśnie w połączeniu z turmalinem. Dodatkowym wsparciem dla tych dwóch kamieni jest też selenit.

Biżuteria artystyczna sklep internetowy
Biżuteria artystyczna sklep internetowy

Kianit to piękny kamień – uwielbiam go ze względu na jego niespotykaną barwę. Czasem na delikatny odcień niebieskiego, czasem ciemny granat. Czasem ma białe igiełki. Najpiękniej prezentuje się w biżuterii, gdy jest dostęp światła do kamienia.

Polecam pierścionek z jasnym kianitem  

Celebrytka z kianitem naszyjnik

kianit cyjanit dynsten
kianit cyjanit dynsten

Często wydaje mi się, że to kamień wybiera nas, a nie my kamień, więc jeśli czujesz, że potrzebujesz energii kamienia kianitu sprawdź biżuterię dostępną z kianitem, lub zamów coś specjalnego dla siebie, gdyż mam sporo jeszcze nieoprawionych kamyków. Na zamówienie. 

Kianit cyjanit dynsten